Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski woda kudowa-zdrój atrakcje
  • Marcin
  • 27 lipca 2022
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to serce tego górskiego uzdrowiska, do którego codziennie zmierza tysiące osób pragnących napić się leczniczych wód mineralnych z głębi ziemi.

Okazały budynek pijalni wzniesiono na początku XX wieku. Prezentuje on połączenie stylu secesyjnego i barokowego, co tylko podkreśla jego znaczenie wśród pobliskich budynków. W półkolistej części budynku znajduje się serce pijalni, czyli źródło z którego możemy spróbować dwóch wód mineralnych: Moniuszko i Marchlewski, zarówno zimnych jak i podgrzanych. Wnętrze pijalni prezentuje się równie okazale, co w dużej mierze jest zasługą malowideł węgierskiego malarza Arpada Molnara. W wnętrzu budynku poza częścią ze źródłem wód mineralnych, znajduje się również kawiarnia, kilka sklepików oraz niewielka sala koncertowa.

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój jest otoczona rozległym i bardzo pięknym parkiem zdrojowym, na terenie którego znajdziecie wiele ciekawych miejsc, jak np. dawną halę spacerową, fontannę, muszle koncertową czy wiatę ze źródłem wody źródlanej.

lokalizacja

Kudowa-Zdrój, ul. Zdrojowa 43A

GALERIA

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski woda kudowa-zdrój atrakcje
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój uzdrowisko woda
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski
marchlewski kudowa-zdrój woda
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski
pijalnia kudowa-zdrój neon

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to jedna z kilku pijalni na terenie Kotliny Kłodzkiej i jedna z wielu, jakie można znaleźć w całej Polsce. Wyróżnia ją oczywiście (jak i każdą inną) woda, która ma charakterystyczny i unikatowy skład.

  • MOIM ZDANIEM

Pijalnia w Kudowie to obowiązkowy punkt na mapie dla każdego kto chce odwiedzić to górskie uzdrowisko. Wody mineralne to skarb Kotliny Kłodzkiej i grzechem byłby nie spróbować Marchlewskiego i Moniuszki, będąc w Kudowie-Zdroju.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

2.8 / 5

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój


CENY

2.5 / 5

Wejście po pijalni jest bezpłatne ale już wejście do strefy w której można napić się wody źródlanej jest płatne. Cena biletu choć nie jest wysoka, ale nieco chwyta za kieszeń w porównaniu do tego za co płacimy. Dodatkowo trzeba mieć swój kubek lub kupić go w jednym ze sklepików w pijalni. Bilet pozwala na jednorazowe wejście i spróbowanie tutejszych wód leczniczych. Szkoda, że na ma dostępnych biletów np. całodniowych czy tygodniowych.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc w mieście, będące równocześnie centrum dzielnicy uzdrowiskowej. Na delektowanie się wodami mineralnymi w samotności raczej nie macie co liczyć:)

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Do pijalni powinniście trafić bez większego problemu, ułatwiają to drogowskazy w parku oraz oznaczenie budynku. We wnętrzu brakuje wyraźnej informacji gdzie kupić bilet czy kubek. Dodatkowo we wnętrzu znajdują się tablice z informacją o wodach leczniczych.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Najbliższym parkingiem jest bezpłatny parking na ulicy Moniuszki. Również przy głównej ulicy (Zdrojowej) znajdziecie bezpłatne parkingi. Mimo, że miejsc parkingowych wydaje się dużo, często jest problem znaleźć wolne miejsce.

POTRZEBNY CZAS

Od 5 do kilkunastu minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępne dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Warto zaopatrzyć się w swój kubek, nieważne czy jednorazowy czy wielokrotnego użytku. Zawsze kilka groszy i minut do przodu:)

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

MOCNE STRONY

  • miejsce, gdzie można się napić legendarnych wręcz wód mineralnych,
  • położenie w centrum dzielnicy uzdrowiskowej,
  • bezpłatne parkingi w pobliżu,

SŁABE STRONY

  • nieczytelne informacje dot. zakupu biletów i kubków,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii tu byłem. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka.

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!