Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Cichowo to niewielka miejscowość, położona w środkowej Wielkopolsce w gminie Krzywiń. Wieś zachwyca swoim letniskowym charakterem, malowniczym położeniem i wyjątkowymi atrakcjami. Na waszą szczególną uwagę oprócz Filmowego Soplicowa, zasługuje również druga atrakcja tej miejscowości, czyli Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem. Znajduje się ona w centrum miejscowości, a prowadzi do niej zejście z głównej ulicy.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce stworzone do wypoczynku nad wodą, gdzie bez wielkich tłumów możecie korzystać z uroków wypoczynku nad wodą. Kąpielisko w Cichowie to miejsce niewielkie ale mające wszystko, co potrzeba by wygodnie i bezpiecznie korzystać z uroków ciepłej pogody. Kąpielisko jest strzeżone, przy nim znajdziecie toalety, boiska sportowe, punkty gastronomiczne a nawet plac zabaw dla dzieci.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Cichowo, na Osiedlu Brzegi Ruczaju

Dokładną lokalizację miejsca: Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Mimo niewątpliwego uroku Cichowa i okolic, tutejsze jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to jedno z wielu podobnych tego typu miejsc wypoczynkowych w regionie i kraju. Na wyróżnienie zasługuje strzeżone kąpielisko, zaplecze gastronomiczne oraz sanitarne.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
plaża w cichowie
cichowo plaża kąpielisko
3 / 5

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce, które na pewno warto odwiedzić podczas leniwego, ciepłego dnia. W porównaniu do innych miejsc, możecie liczyć tutaj na większy spokój oraz świetnie przygotowane zaplecze.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
4.2 / 5

5 / 5

Korzystanie z kąpieliska w Cichowie jest bezpłatne.

3.5 / 5

W porównaniu do innych, podobnych miejsc Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce spokojniejsze i mniej oblegane. Oczywiście podczas upalnej, letniej pogody powinniście liczyć się z większą ilością wypoczywających w tym miejscu.

4 / 5

Dojazd do kąpieliska, jak i samo kąpielisko jest oznakowane. Na miejscu znajdziecie dodatkowo tablice informacyjne oraz bardzo dobrze przygotowane zaplecze. Oznakowane są również parkingi w najbliższej okolicy.

4.5 / 5

Przy głównej ulicy Cichowa znajduje się kilka parkingów, na których można bezpiecznie pozostawić swoje auto. Parkingi znajdują się około 100-200 metrów od wejścia na teren kąpieliska i są bezpłatne.

Tyle, ile tylko będziecie chcieli:)

Dla każdego.

Zdecydowana większość kąpieliska w Cichowie jest dostępna dla każdego i nie powinna sprawić nikomu żadnych trudności.

  • kąpielisko z dobrze przygotowanym zapleczem (gastronomia, natryski, toalety, ratownik),
  • bezpłatne parkingi w pobliżu,
  • bezpłatny wstęp na kąpielisko oraz brak opłat za sanitariaty,
  • brak wielkich tłumów,
  • piękna okolica i ciekawe atrakcje w pobliżu,
  • nie zauważyłem…

W Cichowie są dwie plaże – główna, którą przybliżyłem Wam w tym opisie miejsca oraz druga, znajdująca się przy OW Zacisze. Uważajcie by ich nie pomylić.

Dodatkowo warto wspomnieć, że na terenie głównego kąpieliska w Cichowie jest zakaz przebywania z psami i zwierzętami domowymi.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Tereny na południe od Poznania i okolice Leszna to niezwykle ciekawe tereny, które w wielu miejscach nadal czekają na odkrycie i docenienie przez podróżników. Poznajcie kilka moich wpisów z tych stron i przekonajcie się, jak bardzo jest tutaj ciekawie!

Po więcej inspiracji i ciekawych miejsc zapraszam Was do kategorii zwiedzam Polskę oraz na mapę atrakcji turystycznych w Polsce, którą również znajdziecie na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 26 października 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl