kąpielisko glinianki

Kąpielisko Glinianki w Mosinie

W miejscu dawnej kopalni gliny, na zboczach Osowej Góry w Mosinie, po zakończeniu jej wydobycia, powstały glinianki, czyli niewielkie zbiorniki wodne. Te w Mosinie zostały moim zdaniem wzorowo zagospodarowane przez miejscowe władze . Dzięki tym staraniom powstały tutaj ciekawie zaprojektowane tereny rekreacyjne z wieżą widokową, licznymi ścieżkami spacerowymi oraz kąpieliskiem. Oczywiście miejsce to odkryli sami mieszkańcy, którzy korzystali “na dziko” z glinianek, wiele lat przed powstaniem tutaj dzisiejszego zagospodarowania. Prace, których owocem jest dzisiejszy wygląd tego miejsca, przeprowadzone zostały w 2013 roku. Po ich zakończeniu kąpielisko Glinianki zyskało strzeżone (w okresie letnim) kąpielisko, piaszczystą plażę, przebieralnię oraz ławeczki i miejsca biwakowe.

Kąpielisko Glinianki w Mosinie

Mosina, przy ul. Pożegowskiej

Dokładną lokalizację miejsca: Kąpielisko Glinianki w Mosinie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Glinianek w Polsce mamy już kilka. Nad wieloma z nich powstały ciekawe tereny rekreacyjne, podobne do tych w Mosinie. Trzeba jednak szczerze przyznać, że są to wyjątkowe i rzadko spotykane rozwiązania.

Kąpielisko Glinianki w Mosinie

kąpielisko glinianki
kąpielisko glinianki
kąpielisko glinianki w mosinie
kąpielisko glinianki
3 / 5

Na kąpielisko Glinianki w Mosinie warto przyjechać szczególnie latem. Wtedy to miejsce sprawa najwięcej przyjemności. Na plus jest również ciekawa oferta letnich wydarzeń w tym miejscu oraz dostępność.

Kąpielisko Glinianki w Mosinie
3.7 / 5

5 / 5

Teren całego kąpieliska jest dostępny bez opłat.

3 / 5

Na pewno w upalny dzień jest tutaj tłum plażowiczów, podobnie jak na wielu innych kąpieliskach. W inne dni powinno być tutaj mniej tłumnie.

3 / 5

Ciekawa ścieżka dydaktyczna dotycząca Wielkopolskiego Parku Narodowego, lecz mało informacji o samych Gliniankach.

5 / 5

Dwa parkingi (jeden świetnie urządzony i drugi – dziki), darmowe i bardzo blisko są świetnym rozwiązaniem.

Według twoich upodobań. Możesz poplażować kilka godzin a możesz wpaść tylko na chwilę.

Dla każdego.

Kąpielisko Glinianki jest dostępne dla każdego.

  • komfortowo urządzona przestrzeń rekreacyjna,
  • strzeżone kąpielisko,
  • wieża widokowa jako dodatkowa atrakcja,
  • komfortowe i bezpłatne parkingi,
  • czystość jeziorka nie powala, jest to spowodowane jego charakterem (zbiornik sztuczny, nieprzepływowy),
  • teren jest piękny ale stosunkowo niewielki

Ciekawostką znajdującą się w sąsiedztwie są Zbiorniki Wody Czystej poznańskiego systemu wodociągowego. 12 potężnych, murowanych zbiorników to główny rezerwuar wody dla całego Poznania.

Kąpielisko Glinianki w Mosinie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl