kawcza góra punkt widokowy

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

Kawcza Góra (dokładnie szczyt nazywa się Kawcza) wznosi się na 61 m. n. p. m., mimo że znajduje się niemal tuz nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Jest, obok Gosania, jednym z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego, rozciągającego się nad wodami Zatoki Pomorskiej. Na jej północnym zboczu (od strony morza) wybudowano schody wraz z tarasami widokowymi, dzięki którym bezpośrednio z plaży możemy wejść na szczyt Kawczej. Więcej o nich przeczytasz we wpisie: Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach. Przez szczyt przebiega czarny szlak turystyczny, dzięki któremu dotrzemy m. in. do dawnych baterii artylerii stałej.

Na szczycie Kawczej Góry znajdziemy pamiątkowy kamień poświęcony niemieckim leśnikom oraz obelisk, upamiętniający współpracę polskich i niemieckich leśników na przestrzeni lat.

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

na północny-wschód od Międzyzdrojów w Paśmie Wolińskim

Dokładną lokalizację miejsca: Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Szczyt Kawczej Góry jest nietypowy głównie ze względu na bliskość morza i potężny klif, który uformował się na jego zboczu. Jest jedynie jednym z kilku szczytów w Wolińskim Parku Narodowym, choć razem z Gosianiem, jednym z najbardziej znanych.

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

kawcza góra punkt widokowy
kawcza góra schody
1 / 5

Szczyt Kawczej Góry porasta las, przez co nie jest on dobrym punktem widokowym. Jednak schody, które prowadzą na jej szczyt to już inna bajka! Będąc tutaj skup się na schodach widokowych a nie na szczycie wzniesienia, które i tak leży poza szlakiem.

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

W godzinach szczytu turystycznego może być tłoczno, w pozostałych porach dnia jest znacznie spokojniej.

2 / 5

Na szczycie znajdują się pamiątkowe obeliski jednak brak innych tablic informacyjnych. Jedynie oznaczenia na czarnym szlakach prowadzą do szczytu.

4.5 / 5

Najbliższy parking, ciągnie się wzdłuż ul. Zwycięstwa (DW 102) oraz Campingowej w Międzyzdrojach. Parkowanie nie wiąże się z opłatami, jednak ilość miejsc nie jest zbyt duża. Drugi wygodny parking “Kwasowo” znajduje się przy drodze wojewódzkiej 102 w okolicach Daglezji Kwasowskiej.

Wierzchołek jest tylko częściowo dostępny dla turystów a część z pamiątkowych obelisków znajduje się w terenie niedostępnym dla turystów (za ogrodzeniem wzdłuż szlaku). W związku z tym na szczycie wystarczy Wam dosłowna minuta.

Dla każdego.

Kawcza Góra to szczyt położony w terenie zalesionym do którego możemy dotrzeć m. in. leśną ścieżką. Możliwe jest dojechanie do niego wózkiem dziecięcym (koniecznie z dużymi i szerokimi oponami) ale bardzo trudne lub nawet niemożliwe będzie dojechanie do niego wózkiem dla osób niepełnosprawnych.

  • niedostępna część szczytu,
  • kiepskie zaplecze parkingowe i informacja turystyczna,

Część obelisków na cześć leśników znajduje się poza szlakiem i dostęp do nich nie jest możliwy (zabronione jest wyjście poza szlak turystyczny na terenie Wolińskiego Parku Narodowego).

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 15 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl