Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie to obecnie świątynia parafialna pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku kościół, usytuowany jest w sąsiedztwie pałacowego parku, przy głównej drodze przebiegającej przez wieś. Świątynia wyróżnia się przede wszystkim stylem architektonicznym i rzadko spotykaną bryłą budynku, którą zaprojektował najprawdopodobniej Piotr Aigner, czyli architekt, który zaprojektował również przebudowę Pałacu Prezydenckiego w Warszawie czy fasadę Kościoła Świętej Anny w Warszawie.

Kościół wniesiono na planie prostokąta z skierowanym na południe prezbiterium. Świątynia nakryta jest dwuspadowym dachem i nie posiada charakterystycznej dla wielu kościołów wieży, z tego powodu w sąsiedztwie świątyni znajduje się drewniana dzwonnica, również z XIX wieku. Wewnątrz kościoła znajduje się zabytkowe wyposażenie z wcześniejszego, drewnianego kościoła, utrzymane w stylu klasycystycznym i rokokowym, które datowane jest na XVII-XVIII wiek.

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie

Wrzesińska 22, Kołaczkowo

Dokładną lokalizację miejsca: Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie, mimo unikalnej formy architektonicznej oraz cennego wyposażenia, jest jedną z wielu świątyń, które możemy zobaczyć rozsiane po całej Polsce.

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie
Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie
Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie
1 / 5

Jeżeli macie wystarczająco dużo czasu, możecie odwiedzić również klasycystyczny kościół w Kołaczkowie, choć przyznaję, że na fajerwerki turystyczne nie ma co liczyć.

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Turystów raczej tutaj nie spotkacie.

1 / 5

Niestety, kościół w Kołaczkowie jest przede wszystkim świątynią i obiektem kultu religijnego a nie atrakcją czy ciekawostką turystyczną. Z tego powodu nie ma tutaj żadnych elementów, dzięki którym moglibyśmy poznać ten budynek.

5 / 5

Obok kościoła znajduje się duży, utwardzony i bezpłatny parking.

Do 15 minut.

Dla każdego.

By wejść do kościoła, musimy pokonać kilka stopni. Teren dookoła świątyni dostępny dla każdego.

  • rzadko spotykana architektura,
  • obiekt często zamknięty, przez co niemożliwe jest zobaczenie wnetrza

Po wschodniej stronie kościoła można z bliska zobaczyć niewielki dzwon, postawiony na kamiennym cokole.

Klasycystyczny kościół w Kołaczkowie

Poznaj okolice Kołaczkowa! Oto wpisy, które mogą Was zainteresować:

Wpis opublikowano: 22 września 2021, ostatnia modyfikacja treści: 22 września 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl