Letnisko Rowy – centrum miejscowości
Rowy to tak na prawdę letnisko Rowy. Nie jest to zwykła miejscowość, jakich tysiące w Polsce. Mamy tutaj miejscowość, która niemal w każdym miejscu dostosowana jest do potrzeb turystów, odwiedzających to miejsce latem.
Centrum miejscowości to głównie szerokie ulice, wzdłuż których po jednej i drugiej stronie ciągną się stragany, sklepy i punkty gastronomiczne. Najbardziej turystycznymi są ulice: Plażowa, Nadmorska, Rybacka, Wczasowa, Słoneczna, Słowiańska, Kościelna oraz fragment ul. Bałtyckiej. Na każdej z nich znajdziecie bez trudu budkę z fast foodem, kiosk z lodami albo goframi i oczywiście stragany z pamiątkami.
My, podczas swojego pobytu na przełomie maja i czerwca, nie narzekaliśmy na brak otwartych punktów, mimo, że czynna była pewnie 1/3 wszystkich. Gdy lato będzie w pełni, również punkty wszelkiej maści otworzą swoje drzwi dla turystów. Dlatego też, nie musisz się obawiać, że w Rowach “padniesz” z głodu, stracisz przyciąganie ziemskie bez pamiątkowego magnesu czy uschniesz z pragnienia. Letnisko Rowy ma wszystko by zapewnić Ci to co potrzebujesz podczas beztroskiego urlopu.
Jednak poza szeroko pojętym handlem, w centrum Rowów mamy również inne smaczki. Na końcu ul. Kościelnej znajduje się… niewielki kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła. Kościół powstał około 1850 roku i wiąże się z nim parę legend, w których zawsze główną rolę odgrywa… diabeł. Dodatkowo po całych Rowach rozlokowane są tablice informacji turystycznej pt. “Rowy jakich nie znacie”, z których wyczytać można wiele opowieści oraz faktów historycznych dotyczących letniska.
Letnisko Rowy – centrum miejscowości
Konkrety
lokalizacja
Rowy
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Letnisko Rowy nie różni się niczym od innych nadmorskich miejscowości. Ich centrum to zawsze skupisko straganów, knajp i sklepów.
Galeria
Letnisko Rowy – centrum miejscowości
Moim zdaniem
Są ciekawsze miejsca w okolicy niż ulice wypchane knajpami. Oczywiście magnes wypada kupić, podobnie jak zjeść smażoną rybkę, jednak nie ma co zbyt długo krążyć po centrum letniska. Nie znajdziemy tutaj nic niezwykłego…
Ranking
ceny
Bezpłatnie.
ilość turystów
W sezonie na pewno jest sporo ludzi. My byliśmy jeszcze przed nim, dlatego tłum na naszych wczasach nie dokuczał.
przygotowanie
Bardzo fajna i ciekawa wystawa tablicowa “Rowy jakich nie znacie”, świetnie opowiada o miejscowości.
Praktyczne info
parking
Brak jednego, dedykowanego turystom parkingu. Trzeba się “ratować” miejscami w ulicy Nadmorskiej i Wczasowej.
potrzebny czas
By obejść wszystko i jeszcze mieć czas chociażby na gofra, zarezerwuj sobie maksymalnie 2 godziny.
sugerowany wiek
Dla każdego.
dostępność
Dostępne dla każdego.
Plusy i minusy
główne atuty
- duża liczba sklepów z pamiątkami, punktów gastronomicznych i straganów,
- mały ruch samochodowy,
- niewielka powierzchnia, przez co łatwiej o orientację,
- tablice informacyjne,
słabsze strony
- brak dedykowanego parkingu,
- powtarzalność w porównaniu z innymi miejscowościami letniskowymi,
Podpowiedź kierunkowo.pl
- Jak już spacerujesz po centrum letniska, warto przejść się również do portu. Dzięki temu nie musimy wracać tą samą trasą.
Letnisko Rowy – centrum miejscowości
Poznajcie miejsca w okolicy!
Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!