letnisko rowy

Letnisko Rowy – centrum miejscowości

Rowy to tak na prawdę letnisko Rowy. Nie jest to zwykła miejscowość, jakich tysiące w Polsce. Mamy tutaj miejscowość, która niemal w każdym miejscu dostosowana jest do potrzeb turystów, odwiedzających to miejsce latem.

Centrum miejscowości to głównie szerokie ulice, wzdłuż których po jednej i drugiej stronie ciągną się stragany, sklepy i punkty gastronomiczne. Najbardziej turystycznymi są ulice: Plażowa, Nadmorska, Rybacka, Wczasowa, Słoneczna, Słowiańska, Kościelna oraz fragment ul. Bałtyckiej. Na każdej z nich znajdziecie bez trudu budkę z fast foodem, kiosk z lodami albo goframi i oczywiście stragany z pamiątkami.

My, podczas swojego pobytu na przełomie maja i czerwca, nie narzekaliśmy na brak otwartych punktów, mimo, że czynna była pewnie 1/3 wszystkich. Gdy lato będzie w pełni, również punkty wszelkiej maści otworzą swoje drzwi dla turystów. Dlatego też, nie musisz się obawiać, że w Rowach “padniesz” z głodu, stracisz przyciąganie ziemskie bez pamiątkowego magnesu czy uschniesz z pragnienia. Letnisko Rowy ma wszystko by zapewnić Ci to co potrzebujesz podczas beztroskiego urlopu.

Jednak poza szeroko pojętym handlem, w centrum Rowów mamy również inne smaczki. Na końcu ul. Kościelnej znajduje się… niewielki kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła. Kościół powstał około 1850 roku i wiąże się z nim parę legend, w których zawsze główną rolę odgrywa… diabeł. Dodatkowo po całych Rowach rozlokowane są tablice informacji turystycznej pt. “Rowy jakich nie znacie”, z których wyczytać można wiele opowieści oraz faktów historycznych dotyczących letniska.

Dokładną lokalizację miejsca: Letnisko Rowy – centrum miejscowości, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Letnisko Rowy nie różni się niczym od innych nadmorskich miejscowości. Ich centrum to zawsze skupisko straganów, knajp i sklepów.

Letnisko Rowy – centrum miejscowości

letnisko rowy
letnisko rowy
letnisko rowy
rowy kościół
promenada w rowach
1 / 5

Są ciekawsze miejsca w okolicy niż ulice wypchane knajpami. Oczywiście magnes wypada kupić, podobnie jak zjeść smażoną rybkę, jednak nie ma co zbyt długo krążyć po centrum letniska. Nie znajdziemy tutaj nic niezwykłego…

Letnisko Rowy – centrum miejscowości
4.3 / 5

5 / 5

Bezpłatnie.

4 / 5

W sezonie na pewno jest sporo ludzi. My byliśmy jeszcze przed nim, dlatego tłum na naszych wczasach nie dokuczał.

5 / 5

Bardzo fajna i ciekawa wystawa tablicowa “Rowy jakich nie znacie”, świetnie opowiada o miejscowości.

3.5 / 5

Brak jednego, dedykowanego turystom parkingu. Trzeba się “ratować” miejscami w ulicy Nadmorskiej i Wczasowej.

By obejść wszystko i jeszcze mieć czas chociażby na gofra, zarezerwuj sobie maksymalnie 2 godziny.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego.

  • duża liczba sklepów z pamiątkami, punktów gastronomicznych i straganów,
  • mały ruch samochodowy,
  • niewielka powierzchnia, przez co łatwiej o orientację,
  • tablice informacyjne,
  • brak dedykowanego parkingu,
  • powtarzalność w porównaniu z innymi miejscowościami letniskowymi,
  • Jak już spacerujesz po centrum letniska, warto przejść się również do portu. Dzięki temu nie musimy wracać tą samą trasą.

Letnisko Rowy – centrum miejscowości

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Wpis opublikowano: 8 czerwca 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl