Marina w Lądzie

Marina w Lądzie

Urokliwa marina w Lądzie, położona dosłownie naprzeciwko lawendowych pól Lawendowego Lądu, to kolejne ciekawe miejsce w tej niewielkiej, wielkopolskiej miejscowości. Mimo wszystko, jest to doskonałe miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu pobliskiego dawnego opactwa Cystersów lub Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Jednak w marinie można nie tylko dobrze zjeść, wypić i odpocząć ale również, a może nawet przede wszystkim skorzystać z uroków Warty! Możemy ruszyć z niej kajakiem, łodzią lub niewielkim statkiem i udać się w niezapomnianą podróż po trzeciej co do długości rzece w Polsce.

Marina w Lądzie to wbrew pozorom bardzo interesujące kulinarnie miejsce! Zjemy tutaj świeżą rybkę “z ostatniego połowu” oraz pyszne polskie jedzenie w naprawdę dobrej cenie! Dodatkowo możemy skosztować również domowych ciast oraz napić się nieco mocniejszych trunków! Jednak niepozorna marina w Lądzie to również miejsce oferujące bezpieczną przystań w porcie rzecznym, miejsce do rozbicia namiotu wraz z zapleczem sanitarnym, możliwość organizacji spotkań i przyjęć a nawet zakład produkujący infrastrukturę portową. Sporo jak na niewielką marinę w małej miejscowości na Wartą:)

Dokładną lokalizację miejsca: Marina w Lądzie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Choć marina w Lądzie jest wyjątkowa, w wielu aspektach przypomina inne tego typu miejsca nad polskimi rzekami. Warto jednak podkreślić wyjątkowy klimat, szeroką ofertę, dobrą regionalną kuchnię i bardzo przystępne ceny.

Marina w Lądzie

Marina w Lądzie
Marina w Lądzie
Marina w Lądzie
3 / 5

Nikt nie powinien z mariny w Lądzie wyjechać niezadowolonym. Można w niej przeżyć ciekawą wodną przygodę, dobrze zjeść lub po prostu miło spędzić czas i właśnie dlatego jestem przekonany, że warto ją odwiedzić będąc w tych stronach!

Marina w Lądzie
3.8 / 5

4 / 5

Cena są na bardzo akceptowalnym poziomie.

3.5 / 5

Bliskość lawendowych pól oraz szeroka oferta mariny powoduje, że odwiedza ją wiele osób. Tłumów raczej nie ma, ale weekendami na pewno trzeba spodziewać się większej ilości osób.

4 / 5

Sporo kierunkowskazów, pomagających trafić do mariny a do tego kilka tablic na miejscu, dzięki którym poznamy okoliczne szlaki wodne oraz możliwości spędzenia czasu na wodzie.

5 / 5

Tuż przy marinie zlokalizowano bezpłatny parking dla gości mariny.

Trudno określić ile czasu będziecie potrzebować, bo zależy to ściśle od atrakcji na które się zdecydujecie.

Sama marina w Lądzie to miejsce dla każdego, jednak niektórych atrakcji mariny nie polecam dla małych dzieci.

Położenie nad brzegiem rzeki, wymusza w wielu miejscach schody i podesty, które będą utrudniały poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Z pomocą innych, dadzą oni radę niemal w pełni korzystać z mariny.

  • szeroka oferta,
  • przystępne ceny,
  • unikalna i malownicza lokalizacja,
  • bywa w niej tłoczno, szczególnie weekendami…

Mimo że marina w Lądzie jest mniej znana niż pobliska marina w Pyzdrach, to właśnie ona ma szerszą ofertę i moim zdaniem przyjemniejszy klimat!

Marina w Lądzie

Wpis opublikowano: 4 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 4 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl