molo w kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Żelbetowe molo w Kołobrzegu, mające ponad 200 metrów długości to obok latarni morskiej, jedna z największych atrakcji miasta. Kołobrzeskie molo znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, na przedłużeniu ulicy Adama Mickiewicza – jednego z najpopularniejszych deptaków miasta.

Współczesne molo wybudowano i otwarto w 1971 roku. Ma około 220 metrów długości oraz 9 metrów szerokości i jest pomostem spacerowym znajdującym się około 4,5 metra nad poziomem Morza Bałtyckiego. Wcześniej w tym miejscu znajdował się drewniany, około 100-metrowy pomost wybudowany w latach 80. XIX wieku. Podobnie jak pobliska latarnia, również i molo zostało zniszczone w trakcie II wojny światowej. Molo odbudowano 25 lat po wojnie a w 2014 roku poddano gruntownemu remontowi. Od tego momentu molo zyskało oświetlenie oraz ławki a na głowicy wyremontowano pomieszczenia, w których obecnie mieści się kawiarnia. Dwupoziomowa głowica jest jednocześnie przystanią dla małych statków wycieczkowych.

Molo w Kołobrzegu

Kołobrzeg, na przedłużeniu ulicy Adama Mickiewicza

Dokładną lokalizację miejsca: Molo w Kołobrzegu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Molo w Kołobrzegu jest jednym z wielu pomostów spacerowych, które możecie spotkać nad polskim morzem. Poza tym, że jest w Kołobrzegu nie wyróżnia się niczym innym.

Molo w Kołobrzegu

plaża w kołobrzegu molo widok z wieży latarnii
molo w kołobrzegu
kołobrzeg kasa biletowa wstęp na molo
molo w kołobrzegu
molo w kołobrzegu
2 / 5

Długo zastanawiałem się, jakie mam zdanie o tym miejscu… Szalę przechylił płatny wstęp na molo, za który nie otrzymujemy nic poza możliwością spaceru ponad szumiącymi falami Bałtyku, a to moim zdaniem zbyt mało…

Molo w Kołobrzegu
3 / 5

3 / 5

Wejście na molo jest możliwe po wcześniejszym kupieniu biletów. Kosztują one kilka złotych za bilet normalny dla jednej osoby. W sprzedaż dostępne są też bilety ulgowe a wstęp darmowy mają dzieci do 4 lat, osoby niepełnosprawne oraz turyści, który udokumentują opłacenie opłaty klimatycznej.

4 / 5

Dzięki opłatom za wstęp, po molo nie spaceruje tak wielu turystów jak np. pobliskim bulwarem czy deptakiem.

2 / 5

Do molo prowadzą nas drogowskazy ale na samym molo, poza ławkami i oświetleniem nie mamy co liczyć na dodatkowe udogodnienia, atrakcje czy elementy informacyjne, stworzone z myślą o spacerowiczach i turystach.

3 / 5

Najbliższy parking, znajduje się na końcu ulicy Portowej i Towarowej. “Parking Portowy” jest duży ale też bardzo drogi (ok. kilkunastu złotych za godzinę postoju). Nieco taniej można zaparkować na pobliskich ulicach (m. in. Towarowej, Parkowej, Zdrojowej, Cichej) gdzie obowiązuje strefa płatnego parkowania (w weekend parkowanie bezpłatne) jednak w zamian za tańsze parkowanie, trzeba dłużej pokrążyć po tych ulicach aby znaleźć miejsce.

Przejście ponad 200 metrowego molo w Kołobrzegu zajmuje około 5 minut w jedną stronę. Ogółem nie powinniście spędzić na molo więcej niż 15 minut, no chyba że lubicie sobie posiedzieć w takim miejscach nieco dłużej.

Dla każdego.

Molo w Kołobrzegu dostępne jest dla każdego.

  • możliwość spojrzenia na Kołobrzeg z innej perspektywy,
  • doskonałe miejsce na chwilę spokojnego spaceru,
  • mniejszy tłum, niż na pobliskim bulwarze czy deptaku,
  • wejście możliwe tylko po wcześniejszym kupnie biletów,
  • w okolicy parkingi są drogie albo jest ich za mało…

Po zmroku molo jest efektownie podświetlone.

Molo w Kołobrzegu

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 24 czerwca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 24 czerwca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl