Papugarnia w Koszalinie papuga ara atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem

Papugarnia w Koszalinie

Papugarnia w Koszalinie to wyjątkowa atrakcja, którą będziecie bardzo długo wspominać. W specjalnie przygotowanym pawilonie swój dom ma blisko 70 papug z całego świata, m. in. kilka gatunków papug Kakadu, Konura Słoneczna, Lora Wielka czy dobrze Wam znana z filmu o przygodach piratów Ara Ararauna. Największą atrakcją tego miejsca, poza oczywiście samymi kolorowymi papugami jest to, że możemy wejść do pomieszczenia gdzie te wszystkie zjawiskowe ptaki swobodnie latają! Gwarantuje Wam, że na pewno chociaż jedna usiądzie na Was a inne, jeżeli tylko będziecie mieli karmę, będą jadły Wam z ręki.

Położona w południowej części Koszalina papugarnia, to nie tylko miejsce gdzie macie okazje w bezpośredni sposób doświadczyć świata kolorowych papug ale również dowiedzieć się bardzo wiele ciekawego o tych kolorowych ptakach, które na co dzień mieszkają w odległej Afryce, Ameryce Południowej, Indiach czy Australii. Opiekunowie tego miejsca, pod opieką których wchodzi się do pomieszczenia z papugami bardzo chętnie opowiadają o swoich skrzydlatych podopiecznych, odpowiadają na pytania a nawet pomagają okiełznać papugi, kiedy zbytnio się im spodobaliście:)

Dokładną lokalizację miejsca: Papugarnia w Koszalinie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Papugarnia w Koszalinie to jedna z kilku papugarni nad polskim morzem. W swojej kolekcji posiada około 70 papug z całego świata!

Papugarnia w Koszalinie

Papugarnia w Koszalinie kolorowa papużka papuga na gałezi atrakcje w sarbinowie
Papugarnia w Koszalinie kierunkowo.pl autor
papugi koszalin
papugi koszalin papugarnia w koszalinie
Papugarnia w Koszalinie papuga ara atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
papugi koszalin
3 / 5

Choć dla większości z nas, papugarnia nie brzmi zbytnio atrakcyjnie, będzie zaskoczeni jak ogromną atrakcją w rzeczywistości się okaże! Wejście do pomieszczenia w którym swobodnie lata kilkadziesiąt kolorowych ptaków, chętnie siadających również na Was na długo zapadnie w waszej pamięci! Dla mnie osobiście było to kapitalne i bardzo niecodzienne przeżycie!

Papugarnia w Koszalinie
3.8 / 5

3 / 5

Wejście do papugarni to koszt około kilkudziesięciu złotych (~24 zł) za normalny bilet dla jednej osoby. W sprzedaży dostępne są bilety łączone (np. rodzinne) przez co przy kupnie większej ilości biletów, ich cena jest nieco niższa. Dodatkowo płatna jest karma dla papug (kilka złotych za porcję karmy).

4 / 5

Ilość odwiedzających nie powinna powodować, że w koszalińskiej papugarni będzie tłoczno, dzięki temu powinniście mieć swobodę i komfort skorzystania z tej wyjątkowej atrakcji. Nieco więcej odwiedzających można spodziewać się w weekendy czy np. podczas ferii szkolnych.

4.5 / 5

W holu papugarni znajdziecie plansze z informacjami i ciekawostkami ze świata papug, które pozwolą Wam lepiej poznać te kolorowe ptaki. Jednak najlepszą i niesamowitą pracę wykonują Panie opiekujące się papugami, które doskonale znają swoich podopiecznych, potrafią o nich ciekawie opowiadać i chętnie pomagają w ich poznaniu! Jedynym minusem jest brak oznaczeń ułatwiających dotarcie na miejsce.

5 / 5

Przed papugarnią znajduje się duży utwardzony parking, na którym możecie bezpłatnie zaparkować.

Pobyt w papugarni nie powinien zając Wam więcej niż ok. 30 minut.

Papugi to nieszczególnie żywiołowe zwierzęta, ale mimo wszystko potrafią szybko latać i niespodziewanie siadać na ramionach czy barkach, nieco wbijając się w skórę swoimi szponami a następnie dziobać nas lub nasze ubranie. To może nieco wystraszyć najmłodszych, dlatego myślę że to atrakcja odpowiednia dla min. 5-letnich dzieci i oczywiście dorosłych.

Budynek papugarni nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, przez co będą one musiały poprosić o pomoc chcąc odwiedzić to miejsce.

  • obiekt w którym swobodnie lata ponad 70 papug z całego świata,
  • przemiła i fachowa obsługa, która również chętnie pomaga “przetrwać” w świecie kolorowych ptaków,
  • bezpłatny parking przy wejściu,
  • ceny biletów choć są akceptowalne, nie należą do niskich

Choć wydaje się, że Papugarnia w Koszalinie to atrakcje głównie dla najmłodszych, papugi nie przepadają zbytnio za dziećmi i znacznie chętniej siadają i zaczepiają dorosłych. Na pewno jest to duże ułatwienie dla dzieci, które różnie reagują na swobodnie latające papugi.

Papugarnia w Koszalinie

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 19 czerwca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl