atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy ogrody hortulus

Atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy


opublikowano: 29 czerwca 2023
kategoria: zwiedzam Polskę
autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
autor wpisu
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Sarbinowo to bardzo lubiana miejscowość nad polskim morzem, szczególnie chętnie odwiedzana przez całe rodziny. Po za piękną i czystą plażą oraz długą promenadą skrywa w sobie jeszcze kilka ciekawych miejsc, które powinny ucieszyć najbardziej najmłodszych. Poznajcie zatem najciekawsze atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy, które na pewno umilą Wam wypoczynek nad Morzem Bałtyckim.

Sarbinowo – podstawowe informacje

Sarbinowo to nadmorska miejscowość na Pomorzu Zachodnim, słynąca z długiej nadmorskiej promenady i pięknej plaży, która co roku zajmuje wysoką pozycję w rankingach polskich plaż. Ze względu na bardzo przyjazne, niemal płaskie ukształtowanie terenu oraz dużą ilość pensjonatów oraz ośrodków wczasowych Sarbinowo jest szczególnie popularne wśród rodzin, które podróżują i wypoczywają nad polskim morzem wraz ze swoimi pociechami.

sarbinowo plaża kościół promenada
Promenada w Sarbinowie latawce spacer brzegiem morza atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy

Rodzinnemu odpoczywaniu w Sarbinowie sprzyja nie tylko bogata oferta miejsc noclegowych a także atrakcje, które znajdziecie na miejscu ale również szeroka oferta gastronomiczna oraz atrakcyjne ceny, które w Sarbinowie są nieco niższe niż w bardziej znanych miejscowościach nad Bałtykiem.

Sarbinowo na mapie

Sarbinowo położone jest na Pomorzu Zachodnim, około 15 kilometrów na północny-zachód od Koszalina. Miejscowość znajduje się nad samym morzem a jej główna ulica przebiega około 60-70 metrów od wód Morza Bałtyckiego.

Administracyjnie Sarbinowo jest jedną z miejscowości Gminy Mielno, sąsiadując od zachodu z Gąskami (znanymi z latarni morskiej) a od wschodu z Chłopami, pełną uroku wioską rybacką. Od Mielna, czyli najbardziej znanej nadmorskiej miejscowości w okolicy dzieli je zaledwie 6 kilometrów.

Komunikacja i dojazd

Nim rozbijecie swoje plażowe obozowisko, wypadałoby poznać możliwości dotarcia do Sarbinowa. Z racji, że najwięcej wypoczywających w Sarbinowie dociera tutaj własnym autem, na początek krótko o drogach w okolicy. Około 5 kilometrów na południe przebiega droga ekspresowa S6 a równolegle biegnie do niej droga krajowa nr 11. Obie one pozwalają nam dotrzeć do Sarbinowa szybko i komfortowo. Do samej miejscowości należy dotrzeć jednak lokalnymi drogami, które w wielu miejscach nie zachwycają swoim stanem….

plaża parawan sarbinowo

W okolice Sarbinowa możecie dotrzeć również koleją. Najbliższa stacja znajduje się w miejscowości Będzino (ok. 4 km na południe od Sarbinowa) i dojeżdżają do niej pociągi POLREGIO, których rozkład jazdy znajdziecie w Portalu Pasażera PKP. Opcje komunikacji zbiorowej uzupełniają autobusy. Połączenia dalekobieżne obsługuje m. in. FlixBus i dojeżdżają one do samego Sarbinowa. Połączenia lokalne obsługuje m. in. PKS Koszalin, jednak dojeżdżają one jedynie do pobliskiego Będzina. Oczywiście istnieje jeszcze opcja dotarcia do Sarbinowa rowerem (przez miejscowość przebiega trasa EuroVelo – Velo Baltica), jednak to raczej trudne zadanie kiedy podróżuje się rodzinnie.

Poznajcie atrakcje dla dzieci w Sarbinowie

Mimo, że ta część wybrzeża Morza Bałtyckiego nie obfituje w ogrom atrakcji dla najmłodszych, na pewno nie powinniście narzekać brak wyboru a wasze pociechy na nudę. Poznajcie zatem najciekawsze moim zdaniem atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy!

Największe atrakcje dla dzieci w Sarbinowie

Zacznijmy od tych miejsc, które znajdziecie w samym Sarbinowie. Nie ma ich wiele, ale kilka z nich to miejsca z których dzieci na pewno wyjdą zadowolone!

Gigapark – ogromny dmuchany plac zabaw

Na pierwszy rzut poznajcie ogromny dmuchany park rozrywki nie tylko dla dzieci ale tak naprawdę całej rodziny! Na kilku tysiącach metrów kwadratowych powierzchni znajdziecie m. in. ogromne zjeżdżalnie, dmuchane labirynty, trampoliny, skocznie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, suche baseny z kulkami czy mniejsze ale równie fajne atrakcje dla najmłodszych dzieci.

Miejsce to różni się od innych dmuchanych krain nie tylko rozmiarem ale też tym, że dorośli mogą towarzyszyć swoim pociechom w pokonywaniu przeszkód, jednocześnie samemu korzystając z dmuchanych atrakcji! Inaczej po prostu nie przejdziecie:) Więcej o gigantycznym parku dmuchańców w Sarbinowie przeczytacie w moim opisie tego miejsca – Gigapark Sarbinowo. Dmuchana kraina zabaw!

Ogromne latawce

Sarbinowo zachwyciło nas i naszego szkraba jeszcze jedną, gigantyczną atrakcją! Nad sarbinowską promenadą w każdy wietrzny dzień unosiły się ogromne, kolorowe latawce, które prezentowały się niesamowicie!

latawce ogromne ośmiornice sarbinowo
atrakcje dla dzieci w sarbinowie latawce

Z tego co udało mi się dowiedzieć największe z nich mają nawet 40 metrów długości i by wzbiły się w powietrze potrzeba kilku osób! Najlepiej oglądać je późnym popołudniem z plaży lub promenady, o której możecie przeczytać więcej w moim opisie miejsca – Promenada w Sarbinowie

Dodatkowe atrakcje dla dzieci w Sarbinowie

Plaża, piasek i woda

Najprawdopodobniej największą atrakcją dla Waszych dzieci, jak to zazwyczaj bywa nad morzem, będzie plaża! Ta w Sarbinowie uchodzi za jedną z najlepszych w kraju, corocznie plasując się na wysokich miejscach rankingu polskich plaż.

morze zabawa plaża atrakcje dla dzieci w sarbinowie atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
atrakcje dla dzieci w sarbinowie zamek na piasku babki z piasku plaża
latawiec na plaży atrakcje dla dzieci

Najmłodszych ucieszy oczywiście złocisty piasek, bliskość morza a rodzice będą czuli się bardziej komfortowo m. in. za sprawą łagodnie opadającego dna morza oraz niedużej szerokości plaży, dzięki czemu spacery waszych dzieci po wodę nie będą odległe. Więcej o sarbinowskiej plaży przeczytacie w opisie tego miejsca: Plaża w Sarbinowie

Kolejka Retro

Podobnie jak w innych nadmorskich miejscowościach, np. tych na Wybrzeżu Rewalskim (Niechorze, Rewal, Trzęsacz, Pogorzelica), również i w Sarbinowie oraz jego okolicach spotkacie kolorową kolejką retro. Łączy ona w sobie dwie sprawy: sama w sobie będzie atrakcją dla najmłodszych a także zawiezie Was do kolejnych miejsc i miejscowości, gdzie znajdziecie dalsze atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy.

atrakcje dla dzieci w sarbinowie kolejka retro gąski chłopy atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy

Kolejka retro kursuje zarówno na zachód do Gąsek oraz w przeciwnym kierunku – do Mielna. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie na stronach internetowych Centrum Informacji Turystycznej w Mielnie.

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci w Sarbinowie?

Choć największe i najciekawsze atrakcje dla dzieci w Sarbinowie już Wam wymieniłem, nie mogę zapomnieć również to głównej ulicy miejscowości – ulicy Nadmorskiej oraz bocznych uliczek, które pełne są automatów, małych parków gier czy małpich gai.

automaty maszyny gry uliczne dla dzieci
małpi gaj basen z kulkami sarbinowo

I choć każdy z nas doskonale wie, że to najlepsze wyciągacze pieniędzy obok których nasze dzieci nie potrafią przejść obojętnie to gwarantuje Wam, że w pewnym momencie na pewno ulegniecie namowom i prośbą swoich pociech.

mikropodróże ebook poradnik książka

Tylko na kierunkowo.pl!

Wyjątkowy e-book “MIKROPODRÓŻE” już dostępny! Ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Pomorza i Dolnego Śląska, blisko 260 kolorowych zdjęć, 5 gotowych planów mikropodróży, setki praktycznych porad i wskazówek tworzących najobszerniejszy poradnik, poświęcony krótkim formom podróżowania, liczący aż 294 strony!

Atrakcje dla dzieci w okolicy Sarbinowa

Atrakcje dla dzieci w Sarbinowie to nie wszystko co znajdziecie w tych stronach, szukając atrakcji dla swoich pociech. Zaryzykuje nawet, że okolica ma nieco więcej do zaoferowania niż samo nadmorskie Sarbinowo.

Ogrody Hortulus

Pierwszym z tych miejsc, są wyjątkowe Ogrody Hortulus w Dobrzycy, około 10 km na południe od Sarbinowa. To ogromny kompleks przepięknych ogrodów, składający się z dwóch części: Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Z myślą o najmłodszych znajdźcie w nim niewielkie ogrody o tematyce dziecięcej a także niewielki labirynt i wiele gier i atrakcji plenerowych.

Ale wasze dzieci powinny docenić również przepiękne ogrody, których znajdziecie tutaj dziesiątki oraz inne atrakcje, które przygotowano na terenie obu części Ogrodów Hortulus. Poznajcie to miejsce dokładniej z mojego wpisu: Ogrody Hortulus. Najpiękniejsze ogrody Pomorza!

Papugarnia w Koszalinie

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić całą rodziną jest koszalińska papugarnia. Pawilon w którym spotkacie blisko 70 papug z całego świata, swobodnie latających pomiędzy Wami będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem!

Papugarnia w Koszalinie papuga ara atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
papugi koszalin

Dodatkowo kolorowe papugi będą na Was siadać, dziobać Was po szyi, sprawdzać wytrzymałość kołnierzyków u koszulki ale w zamian za to będziecie mogli je pogłaskać i nakarmić. Po więcej informacji zapraszam Was do mojego opisu tego miejsca w kategorii ciekawe miejsca w Polsce: Papugarnia w Koszalinie

Nasz Zwierzogród

Drugim miejscem, w którym możecie zapewnić nieco rozrywki waszym dzieciom w otoczeniu milusińskich zwierząt jest położony niedaleko Koszalina Nasz Zwierzogród. To niewielkie mini ZOO w którym będzie mieli okazję poprzytulać się do alpak, królików, kózek czy podpatrzyć kurki ozdobne, kucyki albo wesołą świnkę – Zdzisia!

Nasz Zwierzogród alpaka mini zoo koszalin czersk koszaliński atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
karmienie zwierząt koza mini zoo koszalin atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
nasz zwierzogród k. koszalina dmuchana poducha atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy

Oprócz zwierzaków przygotowano dla najmłodszych również niewielki plac zabaw, dmuchaną poduszkę do skakania, piaskownicę oraz boisko do gry. Z myślą o całych rodzinach przygotowano również miejsca piknikowe. Więcej w opisie tego miejsca – Nasz Zwierzogród. Mini ZOO pod Koszalinem

Latarnia morska w Kołobrzegu

Choć najbliżej położoną latarnią morską w okolicy Sarbinowa jest latarnia morska w Gąskach, to ja zachęcam do zabrania Waszych pociech najpierw do Kołobrzegu. Latarnia morska w Kołobrzegu jest około 2-krotnie niższa niż w Gąskach (ma zaledwie ok. 100 stopni a nie ponad 200 jak latarnia w Gąskach) a dodatkowo wejście na nią prowadzi w większości po szerokich, stalowych schodach.

Latarnia morska w Kołobrzegu
przystań pasażerska kołobrzeg parsęta wiking torpedowiec

Kołobrzeska latarnia jest przez to zdecydowania prostsza do zdobycia dla najmłodszych a dodatkowo z jej szczytu roztacza się dużo ciekawszy widok na m. in. port morski, molo czy miasto. Więcej o niej przeczytacie w kategorii ciekawe miejsca w PolsceLatarnia morska w Kołobrzegu

Kołobrzeskie mewy

A skoro będziecie już w Kołobrzegu, to warto poznać również kołobrzeskie mewy! To niewielkie ale pomysłowe rzeźby najbardziej znanych nadmorskich ptaków, wcielających się w różne, często zabawne role m. in. plażowicza, wolontariusza WOŚP, luzaka czy pirata.

mewa marian na deskorolce molo kołobrzeg atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy

Ogółem na terenie całego Kołobrzegu rozmieszczono już ponad 10 takich rzeźb, najczęściej w okolicach miejsc wartych poznania czy odwiedzenia. Na pewno wiele z nich, sprawi Wam i waszym dzieciom wiele radości!

Molo w Chłopach i przystań rybacka

Każde dziecko marzy nad morzem aby zobaczyć z bliska jakikolwiek statek. W Chłopach będzie miało okazje być nich naprawdę blisko ponieważ znajduje się tutaj jedna z największych i najbardziej klimatycznych przystani rybackich nad polskim morzem.

kutry rybackie chłopy
molo w chłopach

Jeżeli szczęście będzie Wam sprzyjać i żaden z kutrów nie będzie akurat w morzu, powinniście spotkać tutaj aż 12 kolorowych łodzi rybackich. Więcej o tym miejscu możecie przeczytać w opisie tego miejsca na kierunkowo.pl: Przystań rybacka w Chłopach

Więcej atrakcji dla dzieci w okolicy

To nadal nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy, a jedynie te które osobiście odwiedziliśmy i gorąco Wam polecamy! Poza nimi warto zwrócić uwagę jeszcze na:

 • Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie (ok. 28 km na południowy-zachód od Sarbinowa),
 • Park Pomerania – Rodzinny park rozrywki w m. Pyszka (ok. 19 km na południowy-zachód od Sarbinowa),
 • Ukrytą Krainę w Kołobrzegu (ok. 27 km na zachód od Sarbinowa),
 • Park Linowy Tukan w Mielnie (ok. 7 km na wschód od Sarbinowa),
 • Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic w Mielnie (ok. 6 km na wschód od Sarbinowa),
 • Park Wodny w Koszalinie (ok. 17 km na południowy-wschód od Sarbinowa).

Koło tego nie przejdziecie obojętnie…

Smutna prawda jest jednak taka, że dla Waszych pociech najbardziej atrakcyjna i tak będzie perspektywa okupienia się na potęgę w straganach i sklepikach, których ilość ciężko zliczyć… Nie jestem fanem takich atrakcji, przeraża mnie ilość tych wszystkich sklepów oraz wszechogarniająca tandeta i tragiczna jakość “pamiątek” ale wiem też doskonale, jak ciężko odmówić dziecku wydania odkładanych kieszonkowych na wymarzoną zabawkę lub pamiątkę…

stragany sklepu nad morzem
stragany sklepy pamiątki morze

O tym gdzie znajdziecie ich najwięcej nie będę wspomniał – na pewno bez żadnego problemu na nie natraficie:)

Słoneczna Sarbinówka – idealna na rodzinne wakacje
MATERIAŁ REKLAMOWY

Mimo, że odnajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy, warto również wybierając się na rodzinny urlop zarezerwować nocleg w miejscu, gdzie zarówno na najmłodszych i Was samych czeka dodatkowa porcja wrażeń i atrakcji! Poznajcie Słoneczną Sarbinówkę, czyli klimatyczne apartamenty z ogromnym ogrodem pełnym atrakcji dla dzieci i miejsc do odpoczynku dla dorosłych. Sami odpoczywaliśmy właśnie w tym miejscu i możemy je Wam z czystym sercem polecić!

Do dyspozycji gości czeka tutaj kilkanaście bardzo dobrze wyposażonych apartamentów, każdy z własnym tarasem lub balkonem. Dodatkowo znajdziecie tutaj ogromny ogród a w nim m. in. trampoliny, dużą piaskownicę, boisko do siatkówki i piłki nożnej a nawet basen z podgrzewaną wodą! Do tego wszystkiego przygotowano również leżaki i hamaki dla rodziców, altanki oraz kilkanaście rowerów, dzięki czemu możecie również ruszyć na małą wycieczkę rowerową! Fantastyczne miejsce za bardzo rozsądne pieniądze. Więcej o nim dowiecie się z ich strony internetowej – www.slonecznasarbinowka.pl oraz strony Słonecznej Sabinówki na Facebooku.

Bibliografia
 • informator Gmina Mielno w pigułce, wyd. Wydawnictwo PressForum s.c. na zlecenie Ekowspólnota LOT, ISBN 978-83-65914-05-7,
 • strona internetowa www.sarbinowo.com.pl, link, dostęp z dn. 29.06.2023,
 • oficjalna strona internetowa Miejskiej Informacji Turystycznej miasta Kołobrzeg – www.kolobrzeg.eu, link, dostęp z dn. 26.06.2023,
 • oficjalny serwis internetowy Gminy Kołobrzeg – www.gmina.kolobrzeg.pl, link, dostęp z dn. 26.06.2023,
 • wpis Sarbinowo w serwisie pl.wikipedia.org, link, dostęp z dn. 27.06.2023,
wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu