Promenada w Sarbinowie latawce spacer brzegiem morza atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy atrakcje w sarbinowie

Promenada w Sarbinowie

Promenada w Sarbinowie to jedna z najważniejszych wizytówek tej nadmorskiej miejscowości, położonej na Pomorzu Zachodnim. Wybudowana została na dawnym murze oporowym wzniesionym w 1910 roku z kamieni oraz betonu, aby zahamować proces niszczenia tutejszej plaży przez działanie morza. Uroczyste otwarcie promenady miało miejsce jesienią 2013 roku i od tego czasu stała się ona ulubioną trasą spacerową odpoczywających w Sarbinowie urlopowiczów.

Nadmorska promenada w Sarbinowie to długi na około 1200 metrów ciąg spacerowy, przebiegający nad tutejszą plażą w linii prostej, równoległej do ulicy Nadmorskiej, czyli głównej ulicy letniska. Na całej swojej długości nadmorski bulwar jest oświetlony, dzięki czemu można wybrać się tutaj na klimatyczny spacer również po zmroku. Spacerując nadmorskim deptakiem można delektować się widokiem piaszczystej plaży, kojącym szumem morza, podziwiać zachody Słońca lub skorzystać z oferty jednego z kilkudziesięciu punktów gastronomicznych, zlokalizowanych przy niej.

Promenada w Sarbinowie

wzdłuż nadmorskiej plaży w Sarbinowie, równolegle do ul. Nadmorskiej

Dokładną lokalizację miejsca: Promenada w Sarbinowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Bez wątpienia promenada w Sarbinowie to jeden z najdłuższych w kraju deptaków, biegnących tuż nad złocistym piaskiem nadmorskiej plaży.

Promenada w Sarbinowie

gigantyczne latawce sarbinowo plaża
Promenada w Sarbinowie flagi wiatr plaża sztorm
zejście na plażę sarbinowo z promenady dla niepełnosprawnych zjazd na plażę
zejście na plaże z promenady w sarbinowie
paralotnia plaża sarbinowo
Promenada w Sarbinowie o zachodzie słońca
4 / 5

Sarbinowo nie może pochwalić się zbyt wieloma atrakcjami i miejscami szczególnie wartymi odwiedzenia. Wśród nich nadmorska promenada na pewno jest jedną z najciekawszych propozycji, której nie wypada ominąć odpoczywając w tych stronach.

Promenada w Sarbinowie
2.8 / 5

5 / 5

Bezpłatna

2 / 5

Na sarbinowskiej promenadzie jest równie tłumnie jak na plaży. Na spokojny spacer bez tłumów możecie liczyć tylko w niskim sezonie lub bardzo wczesnych godzinach porannych.

1.5 / 5

Mimo, że promenada w Sarbinowie jest jednym z najpopularniejszych miejsc w miejscowości, można odnieść wrażenie, że nie wykorzystano jej potencjału. Wzdłuż promenady nie znajdziecie żadnych tablic, wpadających w oko ciekawych treści, grafik czy innych angażujących uwagę elementów, które mogłyby przybliżyć miejscowe ciekawostki lub stworzyć jakąś dodatkową atrakcję. Brakuje również oznaczeń i drogowskazów, które pozwoliłby lepiej zorientować się spacerowiczom w okolicy. Malutki plus za oświetlenie i ławki, na których można usiąść i chwilę odpocząć.

2.5 / 5

Bezpośrednio przy promenadzie znajduje się tylko jeden niewielki i drogi parking (na ul. Nadmorskiej, przy kościele). Kilka innych również płatnych parkingów prywatnych znajdziecie wzdłuż ulicy Nadmorskiej. Największym parkingiem w okolicy jest jednak ulica Południowa, gdzie znajdziecie setki kolejnych miejsc parkingowych (płatnych). Ulica Południowa biegnie równolegle do promenady w odległości ok. 300 – 350 metrów od brzegu morza.

Przejście spacerem całej promenady, liczącej ok. 1200 metrów długości zajmie Wam około 15 minut.

Dla każdego

Promenada przystosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych, przez co dostępna jest dla każdego.

  • dostępna dla każdego,
  • wiele bezpośrednich zejść z promenady na plażę,
  • długa na blisko 1,2 kilometra,
  • bardzo popularne miejsce, co za tym idzie często jest na niej tłumnie,
  • niewykorzystany potencjał,
  • mała dostępność parkingów w bezpośrednim sąsiedztwie,

Podczas naszego pobytu w Sarbinowie, każdego wietrznego dnia nad promenadą unosiły się ogromne latawce. Przy szczególnie dobrych warunkach w powietrze wzbijają się latawce liczące nawet kilkadziesiąt metrów długości (nawet takie do 40 metrów długości).

Promenada w Sarbinowie

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 21 czerwca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl