Plaża w Sarbinowie kościół promenada

Plaża w Sarbinowie

Ciągnąca się przez blisko 2,5 kilometra wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego plaża w Sarbinowie, to obowiązkowe miejsce odpoczynku każdego przyjeżdżającego do Sarbinowa. Plaża w Sarbinowie choć nie należy do najszerszych na polskim wybrzeżu (ma od 20 do 40 metrów szerokości), ugości setki spragnionych kąpieli słonecznych i ochłody w morskiej wodzie. Wielką zaletą sarbinowskiej plaży jest miękki i delikatny piasek, po którym nie tylko przyjemnie spacerować ale również lepić babki z najmłodszymi.

Na wysokości Sarbinowa znajdziecie kilkanaście zejść na plażę, które nie powinny być dla nikogo zbyt wymagające. Wiele z nich prowadzi na piaszczystą plaże bezpośrednio z nadmorskiej promenady w Sarbinowie, jednego z najpopularniejszych miejsc i atrakcji miejscowości. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym (lipiec-sierpień) na plaży funkcjonuje strzeżone kąpielisko a także rozkładają się plażowe bary oraz atrakcje dla dzieci. Spragnionych kąpieli w wodach Bałtyku na pewno zadowoli również łagodnie opadające dno morskie, co na pewno ucieszy również wypoczywających z dziećmi.

Ciekawostką jest fakt, że plaża w Sarbinowie od lat zajmuje wysokie miejsce w rankingu polskich plaż a oceniający cenią sobie jej czystość, ilość zejść, bliskość do centrum miejscowości i przestronność.

Plaża w Sarbinowie

wzdłuż linii brzegowej na wysokości Sarbinowa

Dokładną lokalizację miejsca: Plaża w Sarbinowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Plaża w Sarbinowie nie wyróżnia się niczym szczególnym, w porównaniu do innych plaż na polskim wybrzeżu, choć na pewno warto podkreślić dużą ilość zejść i panującą tutaj czystość.

Plaża w Sarbinowie

Plaża w Sarbinowie
Plaża w Sarbinowie promenada
zejście na plaże z promenady w sarbinowie
wzburzone morze fale sarbinowo
Plaża w Sarbinowie bezludna pusta
zachodzące słońce sarbionowo
2 / 5

Idąc na plażę, zazwyczaj doskonale wiemy czego od niej oczekujemy. Jeżeli nie macie wygórowanych oczekiwań, plaża w Sarbinowie zaspokoi wasze potrzeby w całości ale na pewno nie zaoferuje nic ponadprzeciętnego.

Plaża w Sarbinowie
3.3 / 5

5 / 5

Bezpłatna

2 / 5

Plaża w Sarbinowie, podobnie jak inne plaże zlokalizowane w nadbałtyckich letniskach przy pięknej, letniej pogodzie wypełnia się niemal do ostatniego miejsca. Jednak dzięki temu, że Sarbinowo jest długie a plaża, szczególnie na wschód od promenady staje się szersza, każdy powinien znaleźć na niej miejsce dla siebie.

3 / 5

Standardowo oznakowane są zejścia na plażę a przy niektórych z nich dodatkowo stoją tablice informacyjne, przybliżające przyrodnicze walory plaż i pasa wydm nadmorskich. Niestety brakuje oznaczeń czy drogowskazów, pomagających odnaleźć np. toalety. Przy niektórych zejściach brakuje również ławek, gdzie można by ściągnąć lub założyć buty a na całej plaży niestety nie znajdziecie ani jednej przebieralni…

2.5 / 5

Bezpośrednio przy plaży znajduje się tylko jeden niewielki i drogi parking (na ul. Nadmorskiej, przy kościele). Kilka innych również płatnych parkingów prywatnych znajdziecie wzdłuż ulicy Nadmorskiej. Największym parkingiem w okolicy jest jednak ulica Południowa, gdzie znajdziecie setki kolejnych miejsc parkingowych (płatnych). Ulica Południowa biegnie równolegle do plaży w odległości ok. 350 – 400 metrów od brzegu morza.

To ile czasu planujecie spędzić na sarbinowskiej plaży zależy tylko od Was!

Dla każdego

Plaża w Sarbinowie dostępna jest dla każdego. Oczywiście poruszanie się jakimkolwiek wózkiem (inwalidzkim, dziecięcym itp.) po piasku nie będzie łatwe, to z pomocą innych osób nawet ta trudność jest do pokonania. Dodatkowo przy wielu zejściach znajdują się zjazdy dla wózków.

  • długość plaży,
  • duża ilość zejść na plażę,
  • czystość,
  • łagodnie opadające dno morskie,
  • miły w dotyku piasek,
  • kąpielisko strzeżone w sezonie letnim (lipiec-sierpień),
  • bardzo mało miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie,
  • słabo rozwinięte zaplecze sanitarne (brak przebieralni, niewielka ilość toalet itd.),

Plaża w Sabinowie najwęższa jest na niemal całej długości promenady. Najszersza i dająca najwięcej przestrzeni do plażowania jest na wschód od promenady, w kierunku Chłopów i właśnie tam polecam udać się wszystkim, lubiącym nieco przestrzeni na nadmorskiej plaży.

Plaża w Sarbinowie

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 20 czerwca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl