Atrakcje dla dzieci w Niechorzu tanie wakacje w polsce z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy


Lubicie odpoczywać nad morzem i szukacie ciekawego miejsca na rodzinne wakacje? Poznajcie Wybrzeże Rewalskie i sprawdźcie jakie atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy znajdziecie właśnie w tym regionie Pomorza Zachodniego!

Niechorze i okolica. Podstawowe informacje

Wybrzeże Rewalskie, to potoczne określenie regionu na którym znajdziecie takie nadmorskie miejscowości jak m. in.: Rewal, Niechorze, Pobierowo czy Pogorzelica. Choć Gmina Rewal, która promuje swoje atuty jako Wybrzeże Rewalskie, jest najmniejszą gminą Pomorza Zachodniego, dosłownie naszpikowana jest miejscowościami wczasowymi, atrakcjami i bogatą ofertą hotelową oraz gastronomiczną. Słowem – idealne miejsce na urlop!

niechorze latarnia morska w niechorzu niecxorze motylarnia niechorze
Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża latarnia falochrony

Również na urlop całą rodziną, nawet z najmniejszymi dziećmi. Na miejscu znajdziecie dla nich wiele atrakcji i miejsc, gdzie miło spędzicie czas całą rodziną i wcale nie mam na myśli tutejszych, pięknych i piaszczystych plaż:)

Sami spędziliśmy w Niechorzu wspaniałe letnie wakacje całą rodziną i wiele z poniższych miejsc, po prostu nas zachwyciło! Nim poznacie ich listę, krótki wstęp co i jak, by jeszcze łatwiej było Wam zlokalizować i odwiedzić wszystkie atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicach!

Lokalizacja

Niechorze jak i Wybrzeże Rewalskie położone jest na zachodzie polskiego wybrzeża, około 40 kilometrów na zachód od Kołobrzegu i również 40 kilometrów od Międzyzdrojów.

Szczecin, czyli stolica regionu położony jest około 75 kilometrów w linii prostej od nadmorskich miejscowości Wybrzeża Rewalskiego.

Komunikacja i dojazd

Wzdłuż Gminy Rewal przebiega droga wojewódzka nr 102, która poprzez DW 107 łączy się z trasą szybkiego ruchu S3. To najwygodniejsza forma dotarcia do okolic Niechorza, choć dojazd samochodem od wschodu również oczywiście jest możliwy i nieskomplikowany.

Do Wybrzeża Rewalskiego możecie dotrzeć również obsługującą połączenia turystyczne Nadmorską Koleją Wąskotorową, która dojeżdża do Gryfic, gdzie można przesiąść się z lub do pociągów PKP. Alternatywą jest komunikacja autobusowa, która również na rozbudowany rozkład jazdy. Połączenia autobusowe obsługują lokalni przewoźnicy, m. in. PKS Gryfice.

Poznajcie atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy

Przejdźmy do listy, na której umieściłem największe atrakcje dla dzieci w Niechorzu ale i na całym Wybrzeżu Rewalskim. Dla wyróżnienia niektórych z nich, podzieliłem je na trzy kategorie:

  • najciekawsze atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy
  • nietypowe atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy
  • wszystkie pozostałe atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy

Zacznę od tych miejsc, które moim zdaniem są najciekawszymi atrakcjami dla najmłodszych w tej części polskiego wybrzeża.

Mini ZOO Donkeyszot w Rogozinie

Na pierwszy rzut – niesamowite Mini ZOO Donkeyszot w Rogozinie, około 10 minut samochodem od Niechorza czy Rewala. Nie dość, że to fantastyczna atrakcja dla dzieci to również ogromna lekcja o przyrodzie, ekologii i świecie zwierząt!

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie owca kameruńska Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
karmienie zwierząt mini doo dla dzieci pomorze zachodnie Atrakcje dla dzieci w Niechorzu

Będziecie mogli spotkać tutaj m. in. alpaki, lamy, kozy, owce kameruńskie, kucyki szetlandzkie a nawet czarne jak smoła kurki:) Wszystkie w dużych i bezpiecznych, zarówno dla zwierząt jak i dzieci zagrodach.

lamy lama donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie
Atrakcje dla dzieci w Niechorzu plac zabaw donkeyszot

A dodatkowo w Donkeyszot znajdziecie również plac zabaw, dmuchany zamek, ekologiczną ścieżkę sensoryczną, kawiarenkę oraz animatora, który jeszcze bardziej ubogaci pobyt dzieciom w tym niezwykłym miejscu, stworzonym przez ludzi z ogromną pasją i miłością do zwierząt! Więcej o tym miejscu przeczytacie w osobnym wpisie: Donkeyszot. Szczęśliwe ZOO dające frajdę całej rodzinie!

Latarnia morska w Niechorzu

Górująca nad Niechorzem latarnia morska to okazja do zobaczenia całej okolicy z góry ale również bardzo fajne miejsce, do zaciekawienia najmłodszych tematyką morską.

latarnia niechorze latarnia morska w niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Atrakcje dla dzieci w Niechorzu latarnia morska niechorze taras widokowy

Znajdziecie ją bez problemu, bo wyraźnie przewyższa wszystkie okoliczne budynki. A po więcej informacji zapraszam do opisu tego miejsca w kategorii tu byłem: Latarnia morska w Niechorzu

Motylarnia Niechorze

Tuż pod latarnią morską w Niechorzu znajdziecie jeszcze jedną, niezwykłą i ciekawą atrakcję dla całej rodziny, w tym najmłodszych – Motylarnię Niechorze.

Motylarnia Niechorze Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
Motylarnia Niechorze

Będziecie mogli tutaj pospacerować wśród swobodnie latających, kolorowych motyli w dosłownie tropikalnych warunkach:) Więcej o tym miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Motylarnia Niechorze

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Przejażdżka po okolicy klimatyczną wąskotorówką, to również przyjemna atrakcja, która umili wczasy wszystkim członkom rodziny.

nadmorska kolej wąskotorowa wąskotorówka trzęsacz rewal niechorze pogorzelica lokomotywa Atrakcje w Niechorzu i okolicach Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
nadmorska kolej wąskotorowa niechorze wagon

W Niechorzu znajdziecie aż dwa dworce, gdzie można wsiąść do Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, którą dojedziecie do kolejnych kilku stacji w okolicznych miejscowościach. Na pewno dla najmłodszych będzie to atrakcja, którą zapamiętają na długo.

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy

Kolejna kategoria, to atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy na tyle nietypowe, że trudno znaleźć podobne nie tylko na polskim wybrzeżu ale nawet w całym kraju.

Park Wieloryba w Rewalu

Pierwszy z nich to Park Wieloryba w Rewalu, który nawiązuje do rewalskiej legendy o wielorybie wyrzuconym na miejscową plażę. W parku będziecie mogli zobaczyć makietę wieloryba rzeczywistych rozmiarów, która przyznaję, że robi wrażenie nawet na dorosłym:)

rewal park wieloryba
Park Wieloryba w Rewalu żarłacz rekin makieta replika

Oprócz tego poznacie wiele innych zwierząt wodnych i stworzeń, które zostały podzielone na 3 grupy: mieszkańców Bałtyku, gigantów z oceanów oraz potworów z głębin. Przy każdej makiecie znajdziecie ciekawy opis, pełen ciekawostek, którymi zainteresujecie nieco starsze dzieci.

rewal atrakcje park wieloryba
rewal park wieloryba

Oprócz tego w Parku Wieloryba znajduje się również plac zabaw, strefa Piratów z animacjami oraz kącik gastronomiczny. Więcej przeczytacie o nim w kategorii tu byłem: Park Wieloryba w Rewalu

MuzeON – Multimedialne Muzeum Trzęsacza

Trzęsacz to miejsce niezwykłe o historii, której próżno szukać w jakimkolwiek innym miejscu Europy! Najlepiej historię tej niewielkiej miejscowości poznacie w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza!

muzeon multimedialne muzeum trzęsacza trzęsacz kościół Atrakcje w Niechorzu i okolicach Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
muzeon multimedialne muzeum trzęsacza trzęsacz

Znajduje się ono dosłownie kilkaset metrów od ruin kościoła w Trzęsaczu i swoją multimedialną ekspozycją zabierze Was w około 25 minutowy pokaz, przybliżający w nowoczesny sposób losy miejscowości oraz unikatową historię kościoła, który został zniszczony siłą natury. Więcej o tym miejscu przeczytacie z wpisu: Trzęsacz. Poznaj miejsce, gdzie morze zabrało 2 km lądu!

Pomnik Foki Depki w Niechorzu

Atrakcje w Niechorzu i okolicach foka depka Atrakcje dla dzieci w Niechorzu

Przyjacielska Foka Depka do 2007 roku była częstym gościem Niechorza, gdzie miała nawet swój specjalny kawałek plaży! Swego czasu była to jedyna dziko żyjąca foka w tej części Bałtyku. Lubiła odpoczywać na okolicznych plażach, wśród wielu wczasowiczów, który chętnie robili jej zdjęcia. Niestety po 2007 roku już nie widywano jej w okolicy. Dlatego postanowiono podtrzymać pamięć o niej, stawiając jej pomnik w centrum Niechorza.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Kolejnym wyjątkowym miejscem, jest park miniatur w którym będziecie mogli zobaczyć wszystkie polskie latarnie morskie oraz poznać ich historię a także wiele ciekawostek z latarnictwem związanych.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu latarnia darłowo miniatura makieta
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu makieta latarnia wejściowa gdańsk

Oprócz niesamowicie drobiazgowo wykonanych miniatur latarni morskich, będziecie mogli zobaczyć tutaj również miniatury charakterystycznych i znanych budowli Pomorza Zachodniego, Nadmorską Kolej Wąskotorową w miniaturze czy samemu dać sygnał, potężnym buczkiem mgłowym! Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie: Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Modelarskie cudo!

Plac Wielorybów w Rewalu

rewal atrakcje wieloryby

W samym centrum Rewala znajdziecie wyjątkowe rzeźby, przedstawiające szkielety wielorybów. To kolejne nawiązanie do rewalskiej legendy, która przyczyniła się do powstania między innymi tej atrakcji. Najmłodsi będą mogli wejść do wnętrza wieloryba a zdjęcie w jego paszczy, na pewno będzie fajną pamiątką!

Pozostałe atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy

Na koniec jeszcze kilka miejsc, gdzie dzieci ale i całe rodziny będą mogły wspólnie spędzić miłe chwile i przeżyć mniejszą lub większą przygodę.

Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu

Choć molo w Niechorzu to w rzeczywistości pomost rybacki, można się nim przespacerować by zobaczyć brzeg od strony wielkiej wody. Z racji, że podstawową funkcją pomostu jest obsługa kutrów rybackich, brakuje na nim barierek, przez co dzieci w tym miejscu muszą być koniecznie pod opieką dorosłych.

Więcej o molu w kategorii tu byłem: Molo w Niechorzu

Przystanie rybackie

Atrakcją dla najmłodszych jest również możliwość podejścia jak najbliżej statków i kutrów rybackich. Takich okazji w Niechorzu i okolicy nie powinno zabraknąć, bo znajduje się tutaj kilka przystani rybackich.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach kutry rybackie przystań niechorze
rewal atrakcje plaża

Jedna z nich znajduje się przy niechorskim molo a inna niedaleko tarasu widokowego w Rewalu. Przy odrobinie szczęścia, można też podejrzeć w pracy prawdziwych rybaków.

Oceanaria

Choć żadne z oceanariów okolicach Niechorza nie jest tak imponujące jak Oceanarium w Międzyzdrojach (ok. 40 km od Niechorza) to mimo wszystko, oceanarium w Niechorzu czy Rewalu warto odwiedzić, gdy lubimy tego typu atrakcje.

rewal oceanarium Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
oceanarium niechorze

Nie są to duże obiekty, ale powinny być dla najmłodszych pozytywnym przeżyciem i ciekawą atrakcją.

Baseny i aquaparki

Wybrzeże Rewalskie również dla poszukiwaczy wodnych atrakcji jest w stanie zaoferować coś ciekawego. Najbliżej Niechorza i Rewala jest aquapark w kompleksie Sandra SPA w Pogorzelicy (Wojska Polskiego 3). Alternatywą jest Hotel ZALEWSKI w Mrzeżynie, oddalony od Niechorza o około 30 minut jazdy samochodem.

Wycieczki rowerowe

Wybrzeże Rewalskie to podobnie jak całe Pomorze Zachodnie doskonałe miejsce na rowerowe przejażdżki! Znajdziecie tutaj wiele, doskonale przygotowanych tras rowerowych a wiele z nich doprowadzi Was do najciekawszych miejsc w okolicy.

ścieżka rowerowa niechorze nadmorska kolej wąskotorowa
nadmorska kolej wąskotorowa niechorze wagon rowerowy

Dobrą opcją jest również skorzystanie z możliwości przewozu rowerów Nadmorską Koleją Wąskotorową, dzięki czemu możecie ruszyć w trasę z nieco dalej położonego miejsca i poznać dalsze okolice z perspektywy roweru.

Plaże i kąpieliska

Jak morze to plaża! Każde dziecko (bynajmniej tak mi się wydaje) uwielbia zabawy w złocistym piasku i kąpielisku przy plaży.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża latarnia falochrony
trzęsacz plaża widok z pomostu platformy widokowej

Wybrzeża Rewalskie to miejsce, gdzie pięknych, szerokich i piaszczystych plaż nie brakuje. Na wielu z nich znajdziecie strzeżone kąpieliska a niemal na każdej również morze muszelek o różnych kształtach i barwach.

Jeszcze więcej atrakcji!

To nadal nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy! Na koniec zostawiłem atrakcje, które znajdziecie rozsiane po całym polskim wybrzeżu a mimo to mające wielu fanów.

rewal atrakcje kolejka retro Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
niechorze latarnia atrakcje figury woskowe
wystawa lego niechorze

Mam na myśli m. in. wystawę klocków LEGO, gabinet figur woskowych w Niechorzu czy Kolejkę Retro, jeżdżąca pomiędzy Rewalem a Niechorzem. Do tej listy należy dopisać kilka placów zabaw oraz wiele innych, mniejszych atrakcji które non stop powstają, dając nam więcej możliwości spędzania czasu ale i wydawania pieniędzy;)

kierunkowo.pl poleca!

Na koniec chciałbym Wam polecić jeszcze jedno miejsce! Domki “Kakadu” w których się zatrzymaliśmy podczas naszego urlopu, okazały się bardzo przyjemnym miejscem na spędzenie rodzinnych wakacji. Znajdują się dosłownie 2 minuty pieszo od latarni morskiej a My mieliśmy to szczęście, że widzieliśmy ją z okien naszego domku. Bardzo dobra lokalizacja z dala od zgiełku centrum miejscowości a jednocześnie blisko latarni i atrakcji pod nią, bardzo dobrze wyposażone i wygodne domki, rowerki do użytku gości, niewielki plac zabaw dla najmłodszych, akcesoria dla dzieci na wyposażeniu oraz parking, sprawia że przyjeżdżając tutaj całą rodziną nie musicie się niczym martwić. A nawet gdyby, na pewno przemili Właściciele chętnie pomogą:)

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej – kakadu-domki.pl oraz ich Facebooku. Z mojej strony polecam gorąco wszystkim rodzinom z dziećmi!

kierunkowo.pl autor
Marcin Krawczyk

Mikropodróżnik kochający domową, najlepiej regionalną kuchnię! Człowiek wielu pasji, na które zawsze ma za mało czasu. kierunkowo.pl to moja sprawka, którą stworzyłem aby dzielić się z Wami setkami fantastycznych miejsc, dziesiątkami regionalnych przysmaków i niezliczoną ilość wspomnień! Bierzcie stąd pełnymi garściami a ciekawych mojej osoby zapraszam na stronę o mnie.

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

PODOBNE WPISY

Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę!

Kilkaset wyjątkowych miejsc

Wszystkie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

Poznajcie MIKROPODRÓŻE

Dzięki nim będziecie podróżować lepiej, częściej i taniej!
JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

POMYSŁY

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca