Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu
 • Marcin
 • 13 czerwca 2022
Latarnia morska w Niechorzu

Są tacy, którzy uważają, że latarnia morska w Niechorzu to najpiękniejsza latarnia polskiego wybrzeża, czemu wcale się nie dziwię. Okazała, wysoka wieża, mierząca aż 45 metrów wysokości z przyległymi do niej budynkami, na których wyróżniają się pięknie kontrastujące zielone okiennica, zrobi wrażenie na każdym kto potrafi docenić urok takich budowli. Latarnia morska w Niechorzu to również cenny zabytek, bo wzniesiono ją w 1866 roku, czyli liczy sobie obecnie grubo ponad 150 lat! Niemal cudem udało jej się przetrwać II wojnę światową, ponieważ została zaminowana przez wycofujących się Niemców. Na szczęście udało się bezpiecznie usunąć ładunki wybuchowe i ocalić budynek, który wymagał jedynie naprawy laterny, uszkodzonej przez ostrzał artyleryjski.

Latarnia morska w Niechorzu do dzisiaj swoim światłem, pomaga żeglarzom i marynarzom w nawigacji na wodach Morza Bałtyckiego. Światło wieży znajduje się na wysokości 62,80 metrów (latarnia morska w Niechorzu stoi na wysokim, ponad 20 metrowym klifie) i widoczne jest z odległości 20 mil morskich (ok. 37 km).

Obecnie wieża latarni morskiej udostępniona została również turystom, którzy mogą zobaczyć najbliższą okolicę z tarasu widokowego, który znajduje się na jej szczycie. Na taras widokowy prowadzi ponad 200 stopni ale wysiłek rekompensują wspaniałe widoki. Wieczorem i nocą, budynek latarni podświetlony jest kolorowymi światłami, dzięki czemu również w nocy zachwyca swoim urokiem.

lokalizacja

Polna 30, Niechorze

GALERIA

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu
Latarnia morska w Niechorzu latarnia niechorze
Atrakcje dla dzieci w Niechorzu latarnia morska niechorze taras widokowy
Latarnia morska w Niechorzu niechorze latarnia zachód
Latarnia morska w Niechorzu

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Latarnia morska w Niechorzu to jedna z kilkunastu czynnych latarni na polskim wybrzeżu. Podobnie jak w przypadku kilku innych, na jej szczycie znajduje się taras widokowy.

 • MOIM ZDANIEM

Latarnia w Niechorzu to jedna z największych atrakcji miasta i najbliższej okolicy. Nie tylko góruje nad tym fragmentem wybrzeża, ale również jest pięknym zabytkiem i doskonałym punktem widokowym.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Latarnia morska w Niechorzu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Latarnia morska w Niechorzu


CENY

4 / 5

Wstęp na taras widokowy jest płatny ale cena jest akceptowalna (rzędu 10 zł / os.). Dzieci do 5 lat mogą wejść na taras bezpłatnie.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Nikogo nie będzie dziwić, że latarnia morska w Niechorzu to bardzo popularne miejsce wśród tutejszych wczasowiczów. Małe szanse, że na górze będziecie delektować się widokami w samotności.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Przed latarnią znajdują się tablice informacyjne i praktycznie to wszystko, co zostało przygotowane dla turystów, chcących poznać to miejsce. Szkoda, że na tarasie widokowym zabrakło panoram z opisami tego co widzimy a gdzieś w pobliżu (jak to jest np. na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie czy Zbójeckich Skałach) a gdzieś w budynku ekspozycji z archiwalnymi zdjęciami i szerszą historią latarni i ciekawostkami.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Po sąsiedzku z placem przed latarnią znajdują się parkingi płatne, ale całkiem spore.

POTRZEBNY CZAS

Dobrze mieć minimum 20 minut (do 30 minut) czasu. Wejście na górę zajmuje 3-5 minut a na tarasie spędzicie około 10 minut, a warto mieć również dodatkową chwilę na kupno biletów.

SUGEROWANY WIEK

Teoretycznie dla każdego, choć warto przy najmniejszych dzieciach upewnić się, że wysokość oraz ilość schodów ich nie przerazi:)

DOSTĘPNOŚĆ

Jak można się domyślać, ponad 200 schodów prowadzących na taras widokowy będą wyzwaniem dla wielu a dla kolejnych osób przeszkodą nie do pokonania. Przez to niestety obiekt nie jest dostępny dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Latarnia morska w Niechorzu położona jest w zachodniej części miejscowości, przez co jeżeli zależy Wam na pięknym widoku na Niechorze sugeruję odwiedzić taras widokowy w godzinach popołudniowych (16-18), kiedy to mamy najkorzystniejsze położenie Słońca.

Latarnia morska w Niechorzu

MOCNE STRONY

 • zabytkowy obiekt o ładnej architekturze, dodatkowo efektownie podświetlony w nocy,
 • taras widokowy na szczycie latarni,
 • położenie wśród innych ciekawych miejsc i atrakcji,
 • akceptowalne ceny biletów,
 • parking w pobliżu latarni,

SŁABE STRONY

 • mało rozbudowana informacja turystyczna,
 • licznie odwiedzana, przez co bywa na niej tłoczno,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!