Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża latarnia falochrony

Atrakcje w Niechorzu i okolicach. Nudy nie będzie!


opublikowano: 4 lipca 2022
kategoria: zwiedzam Polskę
autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
autor wpisu
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Poznajcie najciekawsze atrakcje w Niechorzu i okolicach, dzięki którym Was urlop w tych stronach będzie ciekawy i niezapomniany. Poza pięknymi plażami w Niechorzu i okolicy znajdziecie m. in. przepiękną latarnię morską, motylarnię, niewielkie molo, pełne uroku i spokoju jezioro Liwia Łuża oraz zabytkową Nadmorską Kolej Wąskotorową. A to tylko kilka ze wszystkich atrakcji, po więcej zapraszam niżej:)

Niechorze. Podstawowe informacje

Niechorze to letniskowa miejscowość na Pomorzu Zachodnim, która od XIX wieku jest lubianym i popularnym miejscem odpoczynku nad Bałtykiem. Malowniczo położona pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i jeziora Liwia Łuża i wyróżniająca się w okolicy, górującą nad miejscowością latarnią morską.

niechorze wita żywopłot napis

Niechorze to przede wszystkim duży ośrodek turystyczny, w którym znajduje się dobrze przygotowana baza noclegowa oraz gastronomiczna. W Niechorzu znajduje się również przystań rybacka.

Lokalizacja

Administracyjnie Niechorze położone jest w województwie zachodniopomorskim, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Kołobrzegiem a Międzyzdrojami. W bezpośrednich okolicach Niechorza znajduje się m. in. Rewal, Pogorzelica czy Trzęsacz, a cały ten region od niedawna nazywany jest Wybrzeżem Rewalskim.

Geograficznie Niechorze znajduje się na Wybrzeżu Trzebiatowskim, które jest częścią Pobrzeża Szczecińskiego.

Dojazd i komunikacja

Niechorze położone jest przy drodze wojewódzkiej nr 102, która przebiega na południe od miejscowości. Łączy się ona z DW107, która doprowadzi nas drogi szybkiego ruchu S3.

nadmorska kolej wąskotorowa dworzec niechorze peron
przystanek autobudowy niechorze

Do Niechorza dojeżdża Nadmorska Kolej Wąskotorowa, którą możemy dotrzeć nawet do Gryfic, z których możliwa jest dalsza podróż pociągami PKP. Istnieje też możliwość dojazdu do Niechorza komunikacją autobusową, którą obsługują lokalni przewoźnicy.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Po krótkim wstępie czas poznać atrakcje w Niechorzu i okolicach, których nie brakuje!

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Nie tylko Niechorze ale cały region może pochwalić się uratowaniem danej kolei wąskotorowej, która obecnie obsługuje głównie ruch turystyczny i jest jedną z ciekawszych atrakcji w tych stronach Polski.

nadmorska kolej wąskotorowa wąskotorówka trzęsacz rewal niechorze pogorzelica lokomotywa Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Jest zabytkiem techniki, szczególnie docenianym przez fanów wąskotorówek. Ale Nadmorską Kolej Wąskotorową równie mocno polubią dzieci a nawet całe rodziny, dla których będzie to dobra okazja do poznania okolicy i przemieszcza się po niej.

nadmorska kolej wąskotorowa niechorze wagon rowerowy
nadmorska kolej wąskotorowa niechorze wagon

Doskonałym pomysłem jest wagon do przewozu rowerów, który pozwala nam nie tylko dotrzeć w dane miejsce ze swoim dwuśladem ale również rozpocząć wycieczkę rowerową z innego, bardziej odległego miejsca w okolicy.

Dworce kolei wąskotorowej w Niechorzu i okolicy

Na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej znajdziecie kilka przystanków i dworców. Dwa z nich znajdują się w Niechorzu (Niechorze i Niechorze-Latarnia) i po jednym w pobliskich: Pogorzelicy, Rewalu, Trzęsaczu i Śliwinie.

Molo w Niechorzu

Przejdźmy do pierwszego ciekawego miejsca w Niechorzu, które pewnie wielu z Was zainteresuje. Molo w Niechorzu to w rzeczywistości pomost, służący miejscowym rybakom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przespacerować się nim i zobaczyć Niechorze od strony morza.

Molo w Niechorzu
Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Więcej o molo przeczytacie w opisie tego miejsca w kategorii tu byłem: Molo w Niechorzu

Przystań rybacka

Tuż przy molo, a właściwie pomoście rybackim znajdziecie również rybackie kutry, o ile oczywiście nie będą na połowach.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach kutry rybackie przystań niechorze
kutry rybackie niechorze przystań rybacka

To właśnie w tym miejscu, czyli w przystani rybackiej w Niechorzu możecie kupić świeżą rybkę prostu z kutra i zobaczyć rybaków przy swojej pracy.

Muzeum Rybołówstwa

A skoro już jesteśmy przy rybakach, warto poznać ich historię oraz tajniki fachu w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które znajduje się przy głównej ulicy miejscowości.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach muzeum rybołóstwa

W muzeum znajduje się zarówno stała wystawa poświęcona rybołówstwu, z licznymi eksponatami jak również przestrzeń, którą wypełniają wystawy czasowe. Muzeum jest również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych czy edukacyjnych.

muzeum rybołóstwa niechorze
muzeum rybołóstwa niechorze

Więcej o muzeum dowiecie się z oficjalnej strony internetowej czy oficjalnego Facebook-a.

Rezerwat i jezioro Liwia Łuża

Niechorze wciśnięte jest pomiędzy wody Morza Bałtyckiego i przybrzeżne Jezioro Liwia Łuża, które z racji że jest obszarem cennym przyrodniczo, zostało objęte ochroną poprzez utworzenie rezerwatu.

jezioro liwia łuża Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Rezerwat i jezioro Liwia Łuża

Jezioro jest bardzo płytkie (średnia głębokość to około 1 metr), przez co jest siedliskiem wielu ptaków wodnych i błotnych.

Trasa rowerowa i pomosty wędkarskie

Dookoła jeziora wytyczono szlak turystyczny, który po jego północnym brzegu wiedzie wygodną, asfaltową ścieżką rowerową. Jest ona świetnym miejscem na rowerową wycieczkę.

jezioro liwia łuża niechorze Atrakcje w Niechorzu i okolicach
ścieżka rowerowa niechorze nadmorska kolej wąskotorowa

Dodatkowo właśnie na północnym brzegu jezioro zlokalizowano również drewniane pomosty wędkarskie, które są również doskonałymi punkami widokowymi na całe jezioro.

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska to prawdziwa perła wśród atrakcji turystycznych Niechorza. Wzniesiona w połowie XIX wieku budowla, do dzisiaj jest najwyższą budowlą w okolicy. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego będziecie mogli obejrzeć całą okolicę!

latarnia niechorze latarnia morska w niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
latania niechorze tablica informacyjna

Latarnia oprócz funkcji turystycznej jest oczywiście również jedną ze stacji brzegowych oraz istotnym punktem nawigacyjnym. Więcej o latarni morskiej w Niechorzu przeczytacie w opisie tego miejsca w kategorii tu byłem: Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska, choć dla wielu jest architektoniczną perełką ma jeszcze jeden ważny atut – staje się popularnym miejscem, do którego chętnie przybywają wypoczywający w Niechorzu wczasowicze. Właśnie dlatego wokół niej rośnie w siłę centrum rozrywki i atrakcji, które z każdym rokiem wzbogaca się o kolejny smakowity kąsek dla turystów.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach latarni morskiej

Okolice latarni morskiej w Niechorzu stają się centrum rozrywkowym tej nadmorskiej miejscowości. Już teraz znajduje się w tym miejscu m. in. niezwykła Motylarnia Niechorze, bogaty Park Miniatur Latarni Morskich czy moim zdaniem najbardziej niezwykłe zejście na plażę w całej okolicy.

wejście 18 niechorze plaża opaska betonowa falochorny kamienne
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu latarnia ustka makieta miniatura Atrakcje w Niechorzu i okolicach
motylarnia niechorze motyle egzotyczne latające swobodnie Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Wszystkie atrakcje w znajdujące się w okolicach latarni morskiej w Niechorzu, poznacie w odrębnym wpisie: Niechorze. Latarnia morska i atrakcje tuż obok

Trzęsacz – jedyne takie miejsce w Europie!

Poznajcie najciekawsze miejsce w okolicy, czyli unikalny i wyjątkowy Trzęsacz. W tej malutkiej nadmorskiej miejscowości znajdują się najprawdopodobniej najbardziej znane ruiny w Polsce! Dzisiaj możemy podziwiać jedynie kilka metrów jednej ze ścian kościoła, który wieki temu był centrum osady oddalonej od brzegu o około 2 kilometry! W ciągu kilkuset lat morze zabrało właśnie 2 kilometry lądu oraz niemal całą świątynie i przykościelny cmentarz. Obecnie klif umocniono by uratować ostatnie fragmenty świątyni, która najlepiej przypomina nam o potędze natury…

trzęsacz ruiny kościoła platforma widokowa plaża pomost widokowy klif wzmocniony Atrakcje w Niechorzu i okolicach
trzęsacz Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Więcej o Trzęsaczu, jego historii i atrakcjach przeczytacie w osobnym wpisie: Trzęsacz. Poznaj miejsce, gdzie morze zabrało 2 km lądu!

Pozostałe atrakcje w Niechorzu i okolicach

Największe atrakcje i najciekawsze miejsca być może już za nami. Nie oznacza, że brakuje kolejnych miejsc, o których mogę wspomnieć uzupełniając atrakcje w Niechorzu i okolicach. Poznajcie zatem kolejne bardzo przyjemne i warte odwiedzenia miejsca.

Plaża w Niechorzu

Niechorze to głównie miejsce wypoczynku nad morzem, dlatego plaża to miejsce które na pewno odwiedzicie, przyjeżdżając w te strony. Tutejsza plaża nie powinna Was zawieść, bo jest długa i całkiem szeroka.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża niechorze

Plaża ucieszy każdego, kto szuka dobrego miejsca do odpoczynku lub kąpieli słonecznych. Oczywiście ucieszy również dzieci, które będą mogły tutaj budować piaskowe warownie czy zbierać muszelki, których nie brakuje.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża niechorze zachód
plaża niechorze muszelki

Wzdłuż plaży znajdziecie liczne falochrony, głównie drewniane. Pamiętajcie, że nie są one dobrym miejscem na plażowe popisy czy “spacer” wśród fal.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie!
falochorny tego nie rób

Jak widzicie, “odważnych” nie brakuje… Piwerko, fajerek i falochron to nie jest dobre połączenie! Ta sytuacja nie miała tragicznego zakończenia, ale mimo to nie próbujcie naśladować tego jegomościa!

W takich sytuacjach zawsze przypominam, że warto na swoim smartfonie mieć zainstalowaną aplikację Ratunek. Poznacie ją dokładniej we wpisie Aplikacja RATUNEK. Obowiązkowa aplikacja turysty

Zejścia na plażę

Wróćmy jednak na piaszczyste plaże w Niechorzu. Dotrzecie do nimi 10 wejściami (oznaczone numerami 9-18), równomiernie zlokalizowanymi wzdłuż plaży i samej miejscowości.

zejście na plaże niechorze
zejście na plaże niechorze
wejście 18 niechorze

Osobiście najbardziej spodobało mi się zejście nr 18, znajdujące się pod latarnią morską. Polecam wybrać się tam na spacer:)

Foka Depka

W Niechorzu znajdziecie również wyjątkowy pomnik. Przedstawia on fokę Depkę, która szczególnie upodobała sobie właśnie plażę w Niechorzu. Depka urodziła się w helskim fokarium w 2004 roku, po czym wypuszczono ją do Morza Bałtyckiego na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach foka depka
foka depka niechorze

Choć inne foki, które razem z Depką zostały wypuszczone do Bałtyku, ruszyły w stronę Danii i Szwecji, to Depka postanowiła wrócić na polskie plaże. Upodobała sobie plaże Wybrzeża Rewalskiego a szczególnie plażę w Niechorzu, gdzie niejednokrotnie wylegiwała się na plaży wśród turystów. Była jedyną foką, która w tamtym czasie żyła w tym rejonie Morza Bałtyckiego. Niestety od 2007 roku nikt jej nie widział a jej losy są nieznane.

Pomnik Foki Depki odsłonięto w 2010 roku i znajduje się na Placu Foki Depki u zbiegu ulic: Nadmorskiej, Mokrej i Pomorskiej.

mikropodróże ebook poradnik książka

Tylko na kierunkowo.pl!

Wyjątkowy e-book “MIKROPODRÓŻE” już dostępny! Ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Pomorza i Dolnego Śląska, blisko 260 kolorowych zdjęć, 5 gotowych planów mikropodróży, setki praktycznych porad i wskazówek tworzących najobszerniejszy poradnik, poświęcony krótkim formom podróżowania, liczący aż 294 strony!

Park i deptak

Wzdłuż plaży i ulicy Parkowej znajduje się niewielki park. Jest on doskonałym miejscem na chwilę odpoczynku w cieniu drzew i wśród zadbanej zieleni.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach park niechorze
park niechorze
park w niechorzu

Na terenie parku znajdziecie pomnik upamiętniający niechorskich osadników, tablice przybliżające historię Niechorza oraz wiele miejsc, gdzie możecie usiąść i odpocząć.

Liwskie Ujście

Na wschodnim krańcu Niechorza do Morza Bałtyckiego wpływa Liwskie Ujście, czyli rzeka łącząca jezioro Liwia Łuża z morzem. Liwskie Ujście to prawdziwa ostoja spokoju i doskonały cel rowerowej wycieczki czy popołudniowego, nieco leniwego spaceru.

liwskie ujście niechorze
liwskie ujście stopień wodny

Dotrzecie do niego ulicą Graniczną. Najpierw traficie na próg wodny, którym możemy przedostać się na drugi brzeg a idąc dalej w kierunku morza dojdziecie do samego ujścia rzeki do morza.

Zabytkowe pensjonaty i zabudowania

Choć główną ulicą Niechorza jest Aleja Bursztynowa, najstarsza część miejscowości to tereny położone pomiędzy ulicą Kolejową a nadmorską plażą.

zabytkowe budynki niechorze krakowska
zabytkowe budynki niechorze ulica krakowska

Szczególnie urokliwie prezentują się ulice: Pomorska, Nadmorska czy Parkowa. Również znajdująca się nieco na wschód ulica Krakowska, skrywa piękne pensjonaty znajdujące się przy malowniczej ulicy, biegnącej w stronę plaży.

ludna niechorze dawna zagroda
niechorze ludna dawna zagroda

Jednym z najstarszych zabytków Niechorza jest wiekowa zagroda, znajdująca się przy ul. Ludnej. To kompleks XVIII-wiecznych zabudowań gospodarczych, będących doskonałym przykładem tutejszych zabudowań agrarnych tamtych czasów. Obecnie budynek wystawiony jest na sprzedaż.

Smakowity zakątek

Pomiędzy ulicami Parkową i Mazowiecką znajduje się niewielki zielony skwer, na którym oprócz 3 pomników (bardzo wyjątkowych) znajdziecie również liczne restauracje i kawiarnie.

skwer boja mazowiecka parkowa niechorze Atrakcje w Niechorzu i okolicach
skwer mazowiecka parkowa boja pomnik

Moim zdaniem to najbardziej smakowity zakątek w całym Niechorzu a dodatkowo położony nieco na uboczu względem głównej ulicy miejscowości.

słodkie centrum cukiernia lodziarnia gofry niechorze

Jedno z miejsc przy skwerze chciałbym Wam szczególnie polecić. Już pierwszego dnia, całkowitym przypadkiem trafiliśmy do Słodkiego Centrum i zjedliśmy tutaj przepyszne gofry i lody. W kolejne dni zatrzymaliśmy się na deser w innych miejscach i żadne z nich nawet nie zbliżyło się do tego, co zjedliśmy w Słodkim Centrum. Serdecznie polecamy!

Słodkie Centrum znajdziecie przy ulicy Parkowej 40.

Wędzona rybka
dorsz wędzony u jacha niechorze

Skoro już jesteśmy przy polecaniu smakowitych miejsc, to muszę wspomnieć o wędzarni u Jacha, gdzie możecie kupić świeżą i doskonałą rybkę wędzoną! Z racji, że codziennie wędzone są świeże rybki najwcześniej możecie iść po nie wczesnym popołudniem. Wtedy będziecie mogli kupić świeżą rybkę wędzoną wprost z dymiącej wędzarni!

Ryby wędzone u Jacha znajdziecie przy ulicy Kolejowej 8.

Kolejka retro

kolejka retro pociąg retro niechorze

Kolejka retro to ciekawa atrakcja dla całej rodziny. Z jednej strony możecie się wybrać nią na rodzinną przejażdżkę po Niechorzu, która na pewno spodoba się Waszym pociechom a z drugiej, dzięki kolejce retro szybko przemieszczać się do miejscowości a nawet okolicy.

Przystanki kolejki retro znajdują się zazwyczaj przy najważniejszych miejscach, np. dworcu kolejowym czy latarni morskiej.

Oceanarium w Niechorzu

oceanarium niechorze

Oceanaria to często spotykane atrakcje nad polskim morzem. Również w Niechorzu możemy takie odwiedzić, by pooglądać pływające kolorowe rybki. Dzieciom powinno się spodobać:)

Główna ulica – Aleja Bursztynowa

Choć dla mnie główne ulice nadmorskich kurortów nie są żadną atrakcją, wiele innych osób potrafi w takich miejscach spędzać długie godziny. W Niechorzu taką ulicą jest długa na ponad kilometr Aleja Bursztynowa.

aleja bursztynowa niechorze
aleja bursztynowa niechorze

Znajdziecie na niej wszystko, co zazwyczaj znajduje się w takich miejscach: sklepy z pamiątkami, restauracje, kawiarnie, bary, puby, sklepy odzieżowe, salony gier oraz dziesiątki mniejszych atrakcji jak np. kina 7D, automaty do gry czy wiele innych.

niechorze ulica leśna

Oczywiście na głównej ulicy panuje duży ruch i gwar. Jeżeli szukacie nieco ciszy i spokoju, proponuję wybrać jedną z bocznych uliczek, które też potrafią pozytywnie zaskoczyć jak np. ulica Leśna, na której znajdziecie sportowe piktogramy utworzone na nawierzchni drogi.

Rewal – większy sąsiad Niechorza

Rzut beretem od Niechorza znajduje się Rewal, czyli stolica miejscowej gminy ale i równie popularne miejsce urlopowe. Dlatego wymieniając atrakcje w Niechorzu i okolicach, nie mogę zapomnieć o Rewalu.

rewal plaża
rewal wieloryby
rewal plac zabaw dla dzieci

Rewal to w wielkim skrócie: piękne plaże, ogrom restauracji i kawiarni i legenda o rewalskich wielorybach! Więcej o Rewalu w osobnym wpisie, który już wkrótce na kierunkowo.pl!

Atrakcje w Niechorzu i okolicach dla dzieci

Niechorze. jak większość nadmorskich miejscowości są popularnym kierunkiem letniego wypoczynku dla całych rodzin. Dlatego warto przedstawić Wam również atrakcje w Niechorzu i okolicach, które powinny szczególnie ucieszyć najmłodszych!

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kozy domowe trampolina Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Park Wieloryba w Rewalu żarłacz rekin makieta replika
muzeon multimedialne muzeum trzęsacza trzęsacz kościół Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Atrakcje w Niechorzu i okolicach, które wprost stworzone są dla dzieci poznacie w osobnym wpisie (już wkrótce na kierunkowo.pl). Jednak trzy miejsca zasługują na Waszą szczególną uwagę:

Niechorze nocą!

Spacer po zachodzie Słońca będzie dla Was bardzo również bardzo atrakcyjny. Niechorze za dnia prezentuje się zupełnie inaczej niż nocą, kiedy to można obserwować prace latarni morskiej oraz podziwiać szumiące morze, w którym przy gwieździstym niebie można oglądać odbicia gwiazd.

niechorze atrakcje w niechorzu i okolicach niechorze nocą latarnia morska nocą niecxorze

Zachęcam Was by ruszyć wczesną nocą w Niechorze, najlepiej 1-2 godziny po zachodzie. Jeżeli nie traficie na sezon imprezowy, długo będziecie wspominać to wyjście, które będzie zupełnie nowym doznaniem.

foka depka pomnik foki depki niechorze nocą plac foki depki
foka depka pomnik foki depki niechorze nocą

Najbardziej wyjątkowo prezentuje się jednak plaża, która oprócz widoków urzekła nas spokojem i ciszą, przerywaną delikatnym szumem fal. Mnie najbardziej interesował widok latarni morskiej po zachodzie Słońca, kiedy swoim światłem ułatwia nawigację na morzu.

latarnia morska nocą w niechorzu
plaża nocą w niechorzu
plaża w niechorzu nocą

Zdjęcia oczywiście nie oddają całego klimatu chwili, dlatego zachęcam do spróbowania nocnego spaceru morską plażą przy najbliższej okazji.

Poznajcie Pomorze Zachodnie!

Atrakcje w Niechorzu i okolicach to tylko malutki wycinek tego wszystkiego co możecie znaleźć za Pomorzu Zachodnim. Jesteście ciekawi co jeszcze ciekawego czeka na Was w tym regionie kraju – odwiedźcie moją mapę atrakcji turystycznych w Polsce, którą właśnie dla Was przygotowałem!

Atrakcje w Niechorzu i okolicach – podsumowanie

By nie przegapić żadnego ciekawego miejsca w okolicach Niechorza, koniecznie poznajcie wszystkie wpisy na kierunkowo.pl z tych stron! Znajdziecie je wszystkie pod tagiem #niechorze i okolice a kilka z nich podpowiadam poniżej:

Poznajcie również pobliską Wyspę Wolin!

Zaledwie 30 minut drogi od Niechorza zaczyna się Wyspa Wolin, pełna pięknych miejsc, urokliwych miejscowości i niepowtarzalnych atrakcji!

międzyzdroje
Grodzisko w Lubinie Woliński Park Narodowy
gosań wycieczki z międzyzdrojów

Poznajcie ją z moich wpisów:

wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu