Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
  • Marcin
  • 14 czerwca 2022
Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu to tak naprawdę pomost rybacki, gruntownie przebudowany i wyremontowany w 2021 roku z myślą o poprawie komfortu pracy miejscowych rybaków. Oczywiście mogą z niego korzystać również spacerowicze, którzy tym samym zyskali kolejne ciekawe miejsce do odwiedzenia w Niechorzu.

Pomost rybacki ma 144 metry długości, 8 metrów szerokości a na końcu posiada niewielkie rozszerzenie w kształcie litery „T”, mające szerokość ok. 20 metrów. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się krótsze o 60 metrów niewielkie betonowe molo, które wymagało remontu ale obecnie to już historia. Molo w Niechorzu zmodernizowano z myślą głównie o miejscowych rybakach, przez co nie posiada ono barierek a jedynie elementy wyposażenia do cumowania, nawigacji i transportu połowów.

Na wschód od wyremontowanego pomostu znajduje się wyłączone z eksploatacji jeszcze jedno betonowe „molo”, które jest w złym stanie technicznym. W 2017 roku rozebrano trzecie betonowe molo, które również było w bardzo złym stanie technicznym.

lokalizacja

na plaży w Niechorzu, w pobliżu zejścia z ul. Pomorskiej

GALERIA

Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Molo w Niechorzu
Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Molo w Niechorzu

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Molo w Niechorzu nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych, podobnych konstrukcji.

  • MOIM ZDANIEM

Molo w Niechorzu to miejsce które warto odwiedzić, odpoczywając w tej nadmorskiej miejscowości. Poczujecie tutaj na pewno wiatr we włosach, spojrzycie na brzeg od strony morza a być może również uda Wam się podejrzeć miejscowych rybaków w pracy.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Molo w Niechorzu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.2 / 5

Molo w Niechorzu


CENY

5 / 5

Wejście nie wiąże się z opłatami.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

W sezonie po pomoście krąży wielu spacerowiczów, nieco lepiej wygląda to w tzw. niskim sezonie, kiedy możecie być na nim nawet sami.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

1 / 5

Molo w Niechorzu to obiekt przede wszystkim służący miejscowym rybakom. Nie znalazłem żadnego elementu informacyjnego (tablicy, drogowskazu itp.), który dotyczyłby tego pomostu.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2.5 / 5

Najbliższy, niewielki parking (płatny) znajduje się na ul. Morskiej. Niestety to jedyna opcja w pobliżu, choć można próbować parkowania na poboczach. Warto wtedy zwracać uwagę na znaki i ewentualne zakazy parkowania.

POTRZEBNY CZAS

Przespacerowanie się betonowym pomostem to kwestia kilku – kilkunastu minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego, jednak ze względu na brak barierek dzieci powinny być pod stałą opieką dorosłych!

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępność jest częściowo ograniczona, ze względu na dojście do molo w Niechorzu po piaszczystej plaży.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Molo w Niechorzu nie jest wyniesione wysoko ponad poziom morza, dlatego nawet średniej wielkości fale rozbijające się o pomost, mogą skutecznie Was zmoczyć.

Molo w Niechorzu

MOCNE STRONY

  • dobre miejsce na spacer,
  • dobry punkt widokowy na rozległą plażę w Niechorzu,

SŁABE STRONY

  • pomost dostosowany do potrzeb rybaków, przez co nie ma on barierek a to wymaga większej ostrożności i uwagi, szczególnie gdy spacerujemy po nim z dziećmi,
  • brak jakichkolwiek drogowskazów czy tablic, ułatwiających dotarcie na miejsce,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!