Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu

Są tacy, którzy uważają, że latarnia morska w Niechorzu to najpiękniejsza latarnia polskiego wybrzeża, czemu wcale się nie dziwię. Okazała, wysoka wieża, mierząca aż 45 metrów wysokości z przyległymi do niej budynkami, na których wyróżniają się pięknie kontrastujące zielone okiennica, zrobi wrażenie na każdym kto potrafi docenić urok takich budowli. Latarnia morska w Niechorzu to również cenny zabytek, bo wzniesiono ją w 1866 roku, czyli liczy sobie obecnie grubo ponad 150 lat! Niemal cudem udało jej się przetrwać II wojnę światową, ponieważ została zaminowana przez wycofujących się Niemców. Na szczęście udało się bezpiecznie usunąć ładunki wybuchowe i ocalić budynek, który wymagał jedynie naprawy laterny, uszkodzonej przez ostrzał artyleryjski.

Latarnia morska w Niechorzu do dzisiaj swoim światłem, pomaga żeglarzom i marynarzom w nawigacji na wodach Morza Bałtyckiego. Światło wieży znajduje się na wysokości 62,80 metrów (latarnia morska w Niechorzu stoi na wysokim, ponad 20 metrowym klifie) i widoczne jest z odległości 20 mil morskich (ok. 37 km).

Obecnie wieża latarni morskiej udostępniona została również turystom, którzy mogą zobaczyć najbliższą okolicę z tarasu widokowego, który znajduje się na jej szczycie. Na taras widokowy prowadzi ponad 200 stopni ale wysiłek rekompensują wspaniałe widoki. Wieczorem i nocą, budynek latarni podświetlony jest kolorowymi światłami, dzięki czemu również w nocy zachwyca swoim urokiem.

Dokładną lokalizację miejsca: Latarnia morska w Niechorzu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Latarnia morska w Niechorzu to jedna z kilkunastu czynnych latarni na polskim wybrzeżu. Podobnie jak w przypadku kilku innych, na jej szczycie znajduje się taras widokowy.

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu
Latarnia morska w Niechorzu latarnia niechorze
Atrakcje dla dzieci w Niechorzu latarnia morska niechorze taras widokowy
Latarnia morska w Niechorzu niechorze latarnia zachód
Latarnia morska w Niechorzu
4 / 5

Latarnia w Niechorzu to jedna z największych atrakcji miasta i najbliższej okolicy. Nie tylko góruje nad tym fragmentem wybrzeża, ale również jest pięknym zabytkiem i doskonałym punktem widokowym.

Latarnia morska w Niechorzu
3 / 5

4 / 5

Wstęp na taras widokowy jest płatny ale cena jest akceptowalna (rzędu 10 zł / os.). Dzieci do 5 lat mogą wejść na taras bezpłatnie.

2 / 5

Nikogo nie będzie dziwić, że latarnia morska w Niechorzu to bardzo popularne miejsce wśród tutejszych wczasowiczów. Małe szanse, że na górze będziecie delektować się widokami w samotności.

3 / 5

Przed latarnią znajdują się tablice informacyjne i praktycznie to wszystko, co zostało przygotowane dla turystów, chcących poznać to miejsce. Szkoda, że na tarasie widokowym zabrakło panoram z opisami tego co widzimy a gdzieś w pobliżu (jak to jest np. na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie czy Zbójeckich Skałach) a gdzieś w budynku ekspozycji z archiwalnymi zdjęciami i szerszą historią latarni i ciekawostkami.

4 / 5

Po sąsiedzku z placem przed latarnią znajdują się parkingi płatne, ale całkiem spore.

Dobrze mieć minimum 20 minut (do 30 minut) czasu. Wejście na górę zajmuje 3-5 minut a na tarasie spędzicie około 10 minut, a warto mieć również dodatkową chwilę na kupno biletów.

Teoretycznie dla każdego, choć warto przy najmniejszych dzieciach upewnić się, że wysokość oraz ilość schodów ich nie przerazi:)

Jak można się domyślać, ponad 200 schodów prowadzących na taras widokowy będą wyzwaniem dla wielu a dla kolejnych osób przeszkodą nie do pokonania. Przez to niestety obiekt nie jest dostępny dla każdego.

  • zabytkowy obiekt o ładnej architekturze, dodatkowo efektownie podświetlony w nocy,
  • taras widokowy na szczycie latarni,
  • położenie wśród innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • akceptowalne ceny biletów,
  • parking w pobliżu latarni,
  • mało rozbudowana informacja turystyczna,
  • licznie odwiedzana, przez co bywa na niej tłoczno,

Latarnia morska w Niechorzu położona jest w zachodniej części miejscowości, przez co jeżeli zależy Wam na pięknym widoku na Niechorze sugeruję odwiedzić taras widokowy w godzinach popołudniowych (16-18), kiedy to mamy najkorzystniejsze położenie Słońca.

Latarnia morska w Niechorzu

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Wpis opublikowano: 13 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl