Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to jeden z tego typu ośrodków edukacyjnych, utworzonych w okolicach Poznania przez tutejsze Nadleśnictwo Łopuchówko. Choć jego podstawowym zadaniem jest edukacja, wykorzystuje on również potencjał turystyczny Dziewiczej Góry i wspiera lokalną turystykę. Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to miejsce gdzie znajdziemy salon fotografii przyrodniczej, pomieszczenia edukacyjne oraz obiekty na świeżym powietrzu, w których możemy zorganizować nawet nieco większe spotkanie.

Całość ośrodka to budynki niezwykle efektownie się prezentujące oraz mądrze zaprojektowane, dzięki czemu są dostępne dla osób niepełnosprawnych. W bezpośrednim sąsiedztwie poza wiatą na ognisko znajdziemy również niewielki plac zabaw oraz całkiem duży parking a po całym wzniesieniu Dziewiczej Góry rozciągają się ścieżki przyrodniczo-leśne, które na 17 swoich “przystankach” przekażą nam ogrom ciekawej wiedzy przyrodniczej.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Czerwonak, Dziewicza Góra 4

Dokładną lokalizację miejsca: Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to jeden z kilku ośrodków edukacyjnych miejscowego Nadleśnictwa i jeden z wielu podobnych miejsc w całym kraju.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze dziewicza góra
dziewicza góra
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
dziewicza góra
1 / 5

Mimo ciekawej formy i dobrej lokalizacji Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to opcja dla prawdziwych amatorów poznawania przyrody. Niestety w mojej ocenie duży potencjał turystyczny, wykorzystano jedynie w niewielkim procencie.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
4.2 / 5

4.5 / 5

Zajęcia edukacyjne, wstęp na wystawę fotografii oraz korzystanie z terenu i atrakcji przygotowanych przez ośrodek nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jedynym wyjątkiem są opłaty związane z rezerwacją miejsca na ognisko, które nie należą do wysokich.

3.5 / 5

Popularność Dziewiczej Góry jest duża a Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to najlepsze miejsce wypadowe na szczyt wzniesienia, przez co bywa tutaj momentami tłumnie.

4.5 / 5

Bardzo dobrze przygotowana informacja turystyczna, która jednak ma niewielkie “czarne plamy”, gdzie nieco brakuje oznaczeń. Ogólnie kawał dobrze wykonanej roboty!

5 / 5

Spory i darmowy parking pod samym ośrodkiem.

W zależności od wybranej opcji, potrzebujecie od kilku minut do nawet kilku godzin, gdy zdecydowaliście się korzystać z oferty ośrodka.

Mimo, że na terenie ośrodka znajduje się mały plac zabaw, myślę, że to co oferuje i przygotował ośrodek jest odpowiednie dla dzieci minimum w wieku przedszkolnym (od 5 lat) i starszych.

Dostępny dla każdego.

  • lokalizacja w popularnym miejscu,
  • efektowny wygląd i ciekawe zagospodarowanie ośrodka,
  • wygodny parking bezpośrednio przy ośrodku,
  • dobry punkt wypadowy na wierzchołek Dziewiczej Góry,
  • dostępność oraz brak opłat (poza rezerwacją wiaty ogniskowej),
  • mało intrygująca oferta, przez co wielu mija ośrodek bez jego poznawania,
  • nieco zaniedbany plac zabaw dla najmłodszych,
  • bywa tłumnie…

Jak w przypadku wielu innych podmiejskich atrakcji, również Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze największe oblężenie przeżywa w weekendy i dni wolne od pracy. Jeżeli zależy Wam na tym, by poznać to miejsce w spokojniejszy sposób, unikajcie takich dni.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Drugi z ośrodków edukacyjnych Nadleśnictwa Łopuchówko jest Łysy Młyn. Przeczytacie o nim we wpisie:

Więcej ciekawych miejsc pod Poznaniem poznacie w kategorii zwiedzam Polskę i tagu #atrakcje blisko Poznania! Szczególnie polecam Wam:

A gdyby tego było mało koniecznie poznajcie atrakcje Poznania! Na pewno wiele z nich Was zaskoczy! Wpisy o stolicy Wielkopolski oznaczyłem dla Was tagiem #poznan a trzy przykładowe wpisy podsuwam poniżej:

Wpis opublikowano: 22 stycznia 2022, ostatnia modyfikacja treści: 22 stycznia 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl