Plac zabaw w Parku Rataje place zabaw w Poznaniu Park Rataje i skansen

Plac zabaw w Parku Rataje

Plac zabaw w Parku Rataje to najlepsze miejsce dla dzieci na terenie poznańskiego Parku Rataje. Znajduje się w nim kilka bardzo ciekawych atrakcji dla najmłodszych, które zamontowane zostały na dosyć dużym placu, wyłożonym miękką matą. Z racji, że jedną z głównych atrakcji Parku Rataje są zabytkowe parowozy stojące w Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej, nie mogło zabraknąć na placu zabaw dla dzieci mini-pociągu, który jest jednocześnie ciekawym torem przeszkód. Dookoła niego znajdziemy również imponującą piramidę linową, rozbudowany podest z dodatkowymi atrakcjami, pokaźną piaskownicę, huśtawki, ścianki wspinaczkowe czy karuzele.

Wśród tych atrakcji każde dziecko, niezależnie od wieku powinno znaleźć coś dla siebie a z punktu widzenia rodzica, możemy być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech, bo cały park zabaw w Parku Rataje jest świetnie przygotowany pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. Dla rodziców przygotowano również wiele ławek i miejsc, by możliwie komfortowo móc obserwować swoje pociechy pochłonięte zabawą. Podsumowując, plac zabaw w Parku Rataje to jeden z najciekawszych placów dla dzieci w mieście, otoczony przez dodatkowe atrakcje Parku Rataje jak np. “ogród zmysłów” czy skansen z parowozami.

Dokładną lokalizację miejsca: Plac zabaw w Parku Rataje, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Choć w skali Poznania, plac zabaw w Parku Rataje wyróżnia się formą i ilością atrakcji dla dzieci, to w skali całego kraju jest to jeden z wielu tak ciekawych placów na świeżym powietrzu.

Plac zabaw w Parku Rataje

Plac zabaw w Parku Rataje
Plac zabaw w Parku Rataje place zabaw w Poznaniu Park Rataje i skansen
Plac zabaw w Parku Rataje
3 / 5

Plac zabaw w Parku Rataje warto odwiedzić, szczególnie gdy chcemy sprawić im miłą niespodziankę i urozmaicić dzień. W tym miejscu nie powinny się nudzić!

Plac zabaw w Parku Rataje
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Podobnie jak cały Park Rataje, również plac zabaw w nim cieszy się dużą popularnością, jeżeli nawet nie większą…

3 / 5

Nie ma się czym chwalić, bo mamy jedynie to co obowiązkowo być powinno, np. regulamin:)

4 / 5

Na pobliskich osiedlach, powinniście znaleźć bez problemu miejsce do pozostawienia samochodu. Nie ma dedykowanego parkingu dla odwiedzających Park Rataje.

O to musicie spytać się swoich dzieci. Pamiętajcie, że ich odpowiedź musicie i tak potraktować z przymrużeniem oka:)

Zdecydowanie dla najmłodszych.

Dla każdego.

  • przemyślanie zaprojektowany i bardzo przyjazny dzieciom plac zabaw,
  • niektóre atrakcje są rzadko spotykane, co jeszcze bardziej powinno zainteresować nasze pociechy,
  • dodatkowe, ciekawe miejsca dla najmłodszych w bezpośrednim sąsiedztwie placu, już na terenie Parku Rataje
  • bywa tłumnie…

Niestety, mimo że plac zabaw jest stosunkowo nowy, podobnie jak inne elementy małej architektury w całym Parku Rataje, jest dewastowany przez co niektóre atrakcje nie są kompletne lub pokryte zostały nieestetycznymi bazgrołami…

Plac zabaw w Parku Rataje

Wpis opublikowano: 14 listopada 2021, ostatnia modyfikacja treści: 15 listopada 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl