tramwaj na Długiej w bydgoszczy

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

Bydgoszcz to mistrzowie w kreowaniu atrakcji turystycznych! Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy to obok Przechodzącego przez rzekę czy Magicznych Schodków, kolejny przykład tego jak zrobić z niepozornego miejsca atrakcję przyciągającą rzesze turystów.

Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy skrywa w sobie wiele ciekawostek. Pierwszą z nich jest fakt, że stoi na zachowanym fragmencie dawnego torowiska w ul. Długiej, które kiedyś było najważniejsza linią na bydgoskim Starym Mieście. Tramwaj, który możemy oglądać w tym miejscu to wagon silnikowy typu „2N”. Został zbudowany w 1955 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL”. Do Bydgoszczy dotarł w tym samym roku, czyli 1955 r. i woził mieszkańców miasta do końca 1977 r. Później przez blisko 40 lat służył jako tramwajowa odśnieżarka, oczywiście po lekkiej modernizacji.

Na ulicę Długą, po gruntownym remoncie i przywróceniu maksymalnie odtworzonemu pierwotnemu wyglądowi, tramwaj powrócił w 2008 roku. W jego wnętrzu urządzono restaurację oraz punkt informacji turystycznej. Do dnia dzisiejszego dotrwał tylko punkt informacyjny w którym dodatkowo co jakiś czas organizowane są wydarzenia kulturalne i turystyczne.

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

Bydgoszcz, ul. Długa na wysokości budynku 43 (skrzyżowanie z ul. Jana Kazimierza)

Dokładną lokalizację miejsca: Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Zabytkowe tramwaje w przestrzeni miejskiej pojawiają się stosunkowo często. Sam osobiście kojarzę takie tramwaje stojące w Poznaniu czy Jeleniej Górze. Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy ma jednak swój urok i historię, która sprawia, że jest wyjątkowy, choć nie jedyny i nieszczególnie wyjątkowy.

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

tramwaj na Długiej w bydgoszczy
tramwaj na Długiej w bydgoszczy bydgoszcz w jeden dzień
tramwaj na Długiej w bydgoszczy
3 / 5

Punkt informacji turystycznej to zawsze ważne miejsce dla każdego turysty a zlokalizowany w dawnym tramwaju, to już nie lada gratka! Przyjemne z pożytecznym, dlatego właśnie warto zobaczyć!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy
4.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4.5 / 5

Raczej spokojnie i bez większych tłumów. Trzeba mieć na uwadze jednak, że tramwaj jest mały i w takim miejscu trzy osoby wydają się tłumem…

5 / 5

Tramwaj pełni funkcję Punktu Informacji Turystycznej. Powinno być sześć gwiazdek:)

4.5 / 5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking “Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

Od 2 do nawet 15 minut. Wszystko zależy od Ciebie!

Dla każdego.

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrz jest ciasne i trzeba wejść po dwóch niewielkich stopniach, co może utrudnieniem.

  • pięknie odrestaurowany dawny tramwaj miejski, który podtrzymuje historię tramwajów na ul. Długiej,
  • punkt informacyjny we wnętrzu,
  • lokalizacja tuż przy jednym z dużych parkingów,
  • wydarzenia,
  • nieregularne godziny otwarcia,

Warto do tramwaju podejść na samym początku swojej wizyty w Bydgoszczy, ponieważ możecie dostać w nim wiele cennych katalogów, folderów i informacji o mieście. Warto tylko sprawdzić aktualne godziny otwarcia!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

Wpis opublikowano: 30 stycznia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl