Wartostrada w Poznaniu

Wartostrada w Poznaniu to system ciągów i ścieżek rowerowych, biegnących w śródmieściu miasta wzdłuż koryta Warty. Ich budowa rozpoczęła się w 2011 roku i docelowo ma zakończyć się po zamknięciu pętli rowerowej, ciągnącej się po obu stronach rzeki od mostu Lecha aż do mostu Przemysła I. Wtedy to Wartostrada powinna mieć około 10 kilometrów długości i przebiegać tuż obok niezwykle interesujących miejsc. Już teraz fragmenty Wartostrady przebiegają tuż obok Bramy Poznania, Starego Portu, Parku Stare Koryto Warty, Łazienek Rzecznych czy plaż miejskich.

Ścieżki rowerowe Wartostrady są wygodnymi drogami asfaltowymi, miejscami również ze sztucznym oświetleniem. Na niemal całej długości trasy razem ze ścieżkami rowerowymi biegną równolegle lub wspólnie ścieżki spacerowe dla pieszych. W planach jest również połączenie Wartostrady z terenami rekreacyjnymi nad poznańskim Jeziorem Maltańskim, poprzez dawną śluzę Cybińską, dzięki której pokonanie ruchliwej ulicy Jana Pawła II odbywałoby się bezkolizyjnie. Fajną ciekawostką są liczniki, które na bieżąco zliczają rowerzystów korzystających z Wartostrady.

 

Wartostrada w Poznaniu

wzdłuż Warty, na obu brzegach rzeki, na terenie Śródmieścia Poznania pomiędzy mostali Lecha i Przemysła I

Dokładną lokalizację miejsca: Wartostrada w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Wartostrada w Poznaniu to dobrej jakości i przyjazna dla użytkowników ścieżka rowerowa i trasa spacerowa. Mimo, że przebiega tuż obok niezwykle ciekawych miejsc, znajdujących się w centrum dużego polskiego miasta, nadal jest jedynie ścieżką rowerową czy pieszą.

Wartostrada w Poznaniu

wartostrada w poznaniu
wartostrada w poznaniu
2 / 5

Atrakcjami Wartostrady są miejsca obok których przebiega, a nie sam szlak. Niemniej jeżeli masz ochotę na rowerową przejażdżkę po Poznaniu, Wartostrada będzie jednym z najlepszych wyborów.

Wartostrada w Poznaniu
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Wartostrada w Poznaniu nie zasypia! Przygotuj się na to, że niemal całą dobę można tam kogoś spotkać a w miejscach szczególnie popularnych wpaść w niemały tłum osób, spragnionych rekreacji.

3 / 5

Są miejsca oznakowane bardzo poprawnie, ale są również miejsca gdzie brakuje jakichkolwiek oznaczeń. Największą bolączką jest jednak brak map z całym systemem Wartostrady, rozstawionych w najważniejszych miejscach trasy, z których można by odczytać które odcinki są już dostępne dla użytkowników.

4 / 5

Wzdłuż Wartostrady znajdziecie wiele miejsc do pozostawienia samochodów by ruszyć w trasę rowerem. Przygotuj się jednak, że w pewnych miejscach może być ciężko zaparkować. Parkingów najlepiej szukać na OpenStreetMap.

Według uznania! Możesz spędzić na Wartostradzie kilkanaście minut a możesz również kilka godzin.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • w większości doskonała nawierzchnia tras,
  • wiele ciekawych miejsc przy trasach,
  • stała rozbudowa i oddawanie do użytku nowych odcinków,
  • nadal wiele odcinków bez kontynuacji,
  • niewystarczające oznakowanie tras,
  • na niektórych odcinkach bywa tłoczno,

Wartostrada w Poznaniu stale się wydłuża! Prace nad kolejnymi odcinkami trwają niemal stale i aby być na bieżąco z informacjami, w których miejscach można korzystać z tras warto sprawdzać System Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, gdzie została utworzona specjalna warstwa map z trasami rowerowymi.

Wartostrada w Poznaniu

Wpis opublikowano: 26 maja 2021, ostatnia modyfikacja treści: 28 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl