wiadukt w lewinie kłodzkim

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim to największa atrakcja niewielkiego, choć urokliwego miasta Kotliny Kłodzkiej. Dodatkowo jest to jeden z najokazalszych i najpiękniej wkomponowanych w otoczenie wiaduktów Dolnego Śląska i polskiego południa. Jego wymiary są imponujące jak na polskie warunki, bo jego długość wynosi 120 metrów a wysokość sięga 27 metrów. Wzniesiono go w latach 1903-1905 według projektu włoskich inżynierów. Wiadukt w Lewinie Kłodzkim jest klasyczną budowlą inżynierską o prostej ale bardzo wytrzymałej konstrukcji, dzięki czemu od 2013 roku ponownie kursują po nim regularne pociągi pomiędzy Kłodzkiem a Kudową-Zdrój, która musi być niesamowicie malownicza!

Wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim przez swoją wyjątkowość i malownicze położenie wielokrotnie “występował” w filmach oraz jest chętnie fotografowany przez fotografów oraz operatorów dronów.

Pod wiaduktem przebiega droga krajowa nr 3 w kierunku przejścia granicznego z Czechami a na jednym z filarów, znajduje się pamiątkowa tablica wmurowana w 100 rocznice budowy mostu, upamiętniająca budowniczych tej pięknej konstrukcji.

 

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim

południowe krańce Lewnina Kłodzkiego, nad drogą krajową nr 3

Dokładną lokalizację miejsca: Wiadukt w Lewinie Kłodzkim, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Pełnia inżynierskiego kunsztu zamknięta w proste z pozoru budowli! Wiadukt w Lewinie Kłodzkim to wyjątkowo długa i wysoka przeprawa kolejowa nad malowniczą doliną Klikawy, która wyróżnia się na tle nowoczesnych wiaduktów i mostów, które mijamy każdego dnia.

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim

wiadukt w lewinie kłodzkim
wiadukt w lewinie kłodzkim
wiadukt w lewinie kłodzkim
3 / 5

Takich konstrukcji jak wiadukt w Lewinie Kłodzkim nie mamy w Polsce zbyt wiele, dlatego będąc w tych stronach warto zobaczyć tę imponującą budowlę.

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim
5 / 5

5 / 5

Podziwianie wiaduktu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

5 / 5

Bardzo prawdopodobne, że będziecie jedynymi którzy podziwiają wiadukt w Lewinie Kłodzkim.

5 / 5

Pod wiaduktem znajduje się niewielkie miejsce do odpoczynku ze stołem, ławkami i tablicą informacyjną. W sumie nic więcej nie trzeba:)

4.5 / 5

Niemal pod samym wiaduktem znajduje się utwardzona zatoczka, w której można bezpiecznie zaparkować auto. Szkoda jedynie, że nie jest oznakowana jako parking.

Około 5-10 minut.

Dla każdego.

Oglądanie wiaduktu od dołu, dostępne jest dla każdego.

  • efektowna i majestatyczna konstrukcja,
  • znajduje się na główną trasą w okolicy,
  • parking oraz niewielkie zaplecze dla turystów w pobliżu wiaduktu,
  • mało popularne, przez co nie trzeba obawiać się tłumów
  • nie zauważyłem…

Absolutnie nie próbujcie wchodzić na wiadukt, ponieważ może to zakończyć się tragicznie. Możecie za to wejść na wzgórza, gdzie wiadukt ma swoje przyczółki.

Wiadukt w Lewinie Kłodzkim

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 27 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl