wieża widokowa na Ślęży

Wieża widokowa na Ślęży

Na górę wchodzi się dla przyjemności i widoków. Kto bywał w górach wie, że najlepsze widoki są zawsze w przygotowanych punktach widokowych. Wieża widokowa na Ślęży to nie jedyny na jej szczycie, udostępniony taras widokowy (drugi jest na wieży kościoła) lecz to właśnie z niej widok powinien być najpiękniejszy.

Betonowa wieża pochodzi najprawdopodobniej z początków XX wieku i nie została stworzona dla turystów, lecz… geodetów, którzy mogli wykonywać dzięki niej swoje pomiary. Wieża widokowa na Ślęży na 12 metrów wysokości i 3 poziomy, które służą jako tarasy widokowe. Została oda gruntownie wyremontowana w 2016 roku, wyposażono ją w nowe drabinki oraz barierki zabezpieczające oraz zabezpieczono betonową konstrukcję.

Z wieży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać rozległą panoramę, która jest naprawdę imponująca, ponieważ obejmuje całą długość horyzontu, czyli wszystkie cztery strony świata. Z jej tarasów widokowych możemy podziwiać Wrocław, Karkonosze, Góry Sowie, Zalew Mietkowski a nawet przy bardzo dobrej widoczności masyw Śnieżnika i Góry Opawskie!

 

autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
opis miejsca

Wieża widokowa na Ślęży

Konkrety

lokalizacja

na południe od wierzchołka Góry Ślęży

region

kategoria

tagi

Lokalizacja

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa na Ślęży, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu

Unikalność

4 / 5

Każdy widok jest niepowtarzalny, jednak ten który obejmuje wszystkie cztery strony świata i tak cudowne okolice, zasługuje na szczególne docenienie.

Galeria

Wieża widokowa na Ślęży

wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży

Moim zdaniem

4 / 5

Wybierając się na Ślężę i wchodząc na jej szczyt, nie możesz odpuścić wejścia na wieżę widokową. To po prostu grzech!

Ranking

Wieża widokowa na Ślęży
3 / 5

ceny

5 / 5

Bez opłat.

ilość turystów

2 / 5

Weekendami będzie tłumnie, za to w pozostałe dni powinno być spokojniej, choć wejście na wieżę nie pozwala korzystać z niej wielu osobom na raz i nawet niewielka ilość osób, może spowodować mały zator.

przygotowanie

2 / 5

Jest informacja o samej wieży, brakuje ciekawej informacji o widokach, które możemy podziwiać. Doskonale było to rozwiązane na szczycie Baraniej Góry w Beskidach.

Praktyczne info

parking

4 / 5

Duże parkingi zarówno w Sobótce jak i na Przełęczy Tąpadła. Niestety płatne.

potrzebny czas

Dobrze jest zarezerwować 10-20 minut na wejście i zejście z wieży. Lepiej założyć, że chwilę poczekamy bo drabiny wejściowe są niestety „jednokierunkowe”.

sugerowany wiek

Sugeruję by z wieży korzystali młodzież i dorośli. Dzieci powyżej 5 lat, mogą wejść na pierwszy poziom wieży z pomocą dorosłych.

dostępność

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

Plusy i minusy

główne atuty

  • rozległy widok,
  • pojemność (dostępnych kilka poziomów),
  • świeżo wyremontowana,
  • darmowy wstęp

słabsze strony

  • tłumnie w dni wolne od pracy,
  • wąskie drabiny wejściowe pozwalają na ruch jedynie w jedną stronę,
wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Podpowiedź kierunkowo.pl

Na szczycie Ślęży nie wszystkie drogowskazy prowadzą do tej wieży widokowej. Wiele z nich kieruje na taras widokowy, zlokalizowany na wieży kościoła, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia.

Wieża widokowa na Ślęży

Poznajcie miejsca w okolicy!

Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:

Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:

Wpis opublikowano: 4 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 września 2021
Wykaz źródeł
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

OZNACZENIA WPISU

kategoria

tagi

CO MYŚLISZ O TYM MIEJSCU I WPISIE?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl