wieża widokowa na Ślęży

Wieża widokowa na Ślęży

Na górę wchodzi się dla przyjemności i widoków. Kto bywał w górach wie, że najlepsze widoki są zawsze w przygotowanych punktach widokowych. Wieża widokowa na Ślęży to nie jedyny na jej szczycie, udostępniony taras widokowy (drugi jest na wieży kościoła) lecz to właśnie z niej widok powinien być najpiękniejszy.

Betonowa wieża pochodzi najprawdopodobniej z początków XX wieku i nie została stworzona dla turystów, lecz… geodetów, którzy mogli wykonywać dzięki niej swoje pomiary. Wieża widokowa na Ślęży na 12 metrów wysokości i 3 poziomy, które służą jako tarasy widokowe. Została oda gruntownie wyremontowana w 2016 roku, wyposażono ją w nowe drabinki oraz barierki zabezpieczające oraz zabezpieczono betonową konstrukcję.

Z wieży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać rozległą panoramę, która jest naprawdę imponująca, ponieważ obejmuje całą długość horyzontu, czyli wszystkie cztery strony świata. Z jej tarasów widokowych możemy podziwiać Wrocław, Karkonosze, Góry Sowie, Zalew Mietkowski a nawet przy bardzo dobrej widoczności masyw Śnieżnika i Góry Opawskie!

 

Wieża widokowa na Ślęży

na południe od wierzchołka Góry Ślęży

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa na Ślęży, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Każdy widok jest niepowtarzalny, jednak ten który obejmuje wszystkie cztery strony świata i tak cudowne okolice, zasługuje na szczególne docenienie.

Wieża widokowa na Ślęży

wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
4 / 5

Wybierając się na Ślężę i wchodząc na jej szczyt, nie możesz odpuścić wejścia na wieżę widokową. To po prostu grzech!

Wieża widokowa na Ślęży
3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Weekendami będzie tłumnie, za to w pozostałe dni powinno być spokojniej, choć wejście na wieżę nie pozwala korzystać z niej wielu osobom na raz i nawet niewielka ilość osób, może spowodować mały zator.

2 / 5

Jest informacja o samej wieży, brakuje ciekawej informacji o widokach, które możemy podziwiać. Doskonale było to rozwiązane na szczycie Baraniej Góry w Beskidach.

4 / 5

Duże parkingi zarówno w Sobótce jak i na Przełęczy Tąpadła. Niestety płatne.

Dobrze jest zarezerwować 10-20 minut na wejście i zejście z wieży. Lepiej założyć, że chwilę poczekamy bo drabiny wejściowe są niestety “jednokierunkowe”.

Sugeruję by z wieży korzystali młodzież i dorośli. Dzieci powyżej 5 lat, mogą wejść na pierwszy poziom wieży z pomocą dorosłych.

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

  • rozległy widok,
  • pojemność (dostępnych kilka poziomów),
  • świeżo wyremontowana,
  • darmowy wstęp
  • tłumnie w dni wolne od pracy,
  • wąskie drabiny wejściowe pozwalają na ruch jedynie w jedną stronę,

Na szczycie Ślęży nie wszystkie drogowskazy prowadzą do tej wieży widokowej. Wiele z nich kieruje na taras widokowy, zlokalizowany na wieży kościoła, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia.

Wieża widokowa na Ślęży

Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:

Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:

Wpis opublikowano: 4 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 września 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl