wieża widokowa suszynka wieże widokowe w polsce

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

Kotlina Kłodzka to niesamowicie malowniczy skrawek naszego kraju, który swoje piękno najlepiej prezentuje gdy spogląda się na nią z góry! Choć w okolicy nie brakuje pięknie położonych punktów i platform widokowych to wieża widokowa SUSZYNKA, położona jest w takim miejscu, że możemy podziwiać dosłownie cały widnokrąg, który obejmuje niemal całą Kotlinę Kłodzką!

Wieża widokowa SUSZYNKA została wybudowana w 2014 roku na wzniesieniu o wysokości 469 m n. p. m., znajdującym się w miejscowości Suszyna. Wieża ma 27 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się nieco niżej – 22 metry nad terenem. By zobaczyć wyjątkowe widoki trzeba pokonać 140 schodów, które są wewnątrz betonowej wieży.

Z tarasu widokowego możecie podziwiać m. in. Góry Stołowe, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie czy nawet Górę Świętej Anny!

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

Suszyna, ok. 5 km na wschód od Wambierzyc i 10 km na zachód od Kłodzka

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Wieża widokowa SUSZYNKA przypomina wiele innych wież widokowych. Wyjątkowy i unikatowy jak zawsze jest widok ale dla wielu to będzie za mało by nazwać to miejsce niepowtarzalnym i unikatowym.

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

wieża widokowa suszynka wieże widokowe w polsce
wieża widokowa suszynka
wieża widokowa suszynka wieże widokowe
wieża widokowa suszynka wieże widokowe
5 / 5

Do takich miejsc przyjeżdża się dla widoków, a one w tym miejscu są po prostu kapitalne! Moim zdaniem będziecie żałować, jeżeli tutaj nie podjedziecie krążąc po okolicy!

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!
4.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Pojedyncze osoby odwiedzają to miejsce, dlatego jest duża szansa delektować się widokami w samotności.

4 / 5

Dla mnie najważniejsze na punktach widokowych są plansze, które przybliżają nam to co widzimy. Na wieży widokowej SUSZYNKA takie plansze są i czekają na nas 22 metry nad ziemią! Do tego jest również bardziej ogólna tablica informacyjna u podstawy wieży, oznaczenia przebiegającego tędy szlaku turystycznego a także czytelna informacja o najbliższej okolicy.

Niestety brakuje drogowskazów i znaków drogowych, ułatwiających dojazd do wieży.

5 / 5

W odległości ok. 150 metrów znajduje się bezpłatny parking, stworzony z myślą o turystach odwiedzających wieżę.

Myślę, że optymalnie jest mieć zarezerwowane 10-15 minut, choć oczywiście możecie zostać i delektować się widokiem znacznie dłużej!

Na wieże samodzielnie wejdą już trzyletnie dzieci, mniejsze będziecie musieli wnieść lub pomóc im dostać się na taras widokowy.

Pokonanie 140 schodów, by wejść na taras widokowy może dla pewnych osób być zbyt dużym wyzwaniem. Niestety osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich czy po prostu mające problemy z poruszaniem się, mogą nie dać rady wejść na szczyt wieży.

  • F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-Y i rozległy widok!
  • wieża jest obiektem stosunkowo nowym, wygodnym i bezpiecznym,
  • dobrze przygotowana informacja turystyczna na miejscu,
  • bezpłatny parking w pobliży wieży, dedykowany gościom,
  • niewielu odwiedzających,
  • słabo oznakowany dojazd do wieży,

Na tarasie widokowym znajdziecie pieczątkę turystyczną, która będzie doskonałą pamiątką. Znajduje się w białej metalowej skrzynce na ścianie.

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 25 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 28 marca 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl