Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach czerwonka

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach to kolejna z atrakcji dla najmłodszych w tej przepięknej podpoznańskiej miejscowości. Niedaleko niesamowitego Parku Orientacji Przestrzennej znajdującego się w sąsiedztwie majestatycznego dawnego klasztoru cysterek, nad stawami powyrobiskowymi tzw. Gliniankami, znajdującymi się na obrzeżach miejscowości stworzono zielony labirynt, będący bardzo fajną i nietypową atrakcją dla najmłodszych. Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach stworzono gęsto sadząc obok siebie setki zielonych tui, tworzących blisko 1000 metrów ścieżek, pełnych ślepych zaułków i stacji z dodatkowymi zadaniami i ciekawostkami. Ogółem w labiryncie rozlokowano 10 stacji (plansz), na których przybliżono nam wiele przedstawicieli świata owadów, występujących na pobliskich terenach. Za każdym razem trzeba rozwiązać przygotowany rebus, chcąc poznać nazwę bohatera stacji, którą dodatkowo należy wpisać należy na otrzymaną kartę do terenowej gry edukacyjnej.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach otwarto w 2022 roku a jego gospodarzem jest krasnal Czerwinek, witający nas u wejścia do niego. Dalej w korytarzach labiryntu poza kolejnymi stacjami spotkacie również leśnych kompanów Czerwinka, którzy pomagają w orientacji oraz zdradzają sekrety pobliskiej Puszczy Zielonki. Dodatkowo obok labiryntu na wyłożonym betonowymi płytami placu, przygotowano gigantyczne gry planszowe, na których to My zostajemy pionkami – świetna zabawa dla całej rodziny.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach

Owińska, Plażowa 1 (teren kąpieliska AKWEN Tropicana)

Dokładną lokalizację miejsca: Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

W okolicach Poznania trudno znaleźć podobne miejsce, dlatego na pewno można powiedzieć o nim wyjątkowe. Patrząc jednak nieco dalej, myślę że bez większego problemu odnajdziecie kolejne zielone labirynty dla najmłodszych.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach czerwonak
Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach
quiz labirynt akwen owińska czerwonak
Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach
kasa biletowa i wejście labirynt dla dzieci czerwonak
gry zabawa duża gra planszowa owińska czerwonak akwen
3 / 5

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą przeżyć w nim ciekawą przygodę oraz poznać nieco ciekawostek o Gminie Czerwonak oraz świecie owadów. Patrząc na mojego synka (5 lat), który z radością i ciekawością biegał zielonymi korytarzami poszukując kolejnych stacji labiryntu, jestem pewien że warto odwiedzić to miejsce, chcąc zapewnić swoim dzieciom ciekawą atrakcję!

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach
3.8 / 5

4 / 5

Wstęp do labiryntu wymaga zakupu biletów. Ich cena nie jest wysoka i wynosi kilka złotych / osobę. W sprzedaży dostępne są również bilety ulgowe i grupowe. Dodatkowo dzieci do 3 lat mają wstęp bezpłatny.

4 / 5

Miejsce to istnieje od niedawna, przez co niewiele osób wie o jego istnieniu. Dzięki temu, nie musicie obawiać się tutaj tłumów. Na pewno w słoneczne dni, kiedy więcej osób przyjeżdża wypoczywać nad gliniankami w Owińskach, również w zielonym labiryncie można spodziewać się większej ilości odwiedzających.

3.5 / 5

Oznakowanie dojazdu mogłoby być lepsze, ponieważ teren glinianek na których znajduje się zielony labirynt dla dzieci w Owińskach, położony jest na uboczu miejscowości i prowadzą do niego boczne drogi. Na miejscu oznakowanie jest już bardzo dobre, dzięki czemu bez problemu odnajdziecie kasę, wejście i sam labirynt. Wiadomo, że w labiryncie brakuje drogowskazów, ale chyba tak miało być:)

4 / 5

Pod terenem kąpieliska, na którym znajduje się zielony labirynt dla dzieci w Owińskach znajdziecie zorganizowany parking, na poboczu drogi dojazdowej do obiektu. Parkowanie jest bezpłatne.

Nam przejście labiryntu oraz zabawa na przygotowanych obok niego grach terenowych zajęła 30 minut.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach sprawi najwięcej radości dzieciom, które uczą się pisać i czytać, ponieważ skorzystają one wtedy z wszystkich przygotowanych tutaj atrakcji. Młodszym dzieciom (3-5 lat) na pewno z pomocą rodziców to miejsce również przypadnie do gustu. Ale miejsce to zainteresuje również dorosłych, którzy będą mogli sprawdzić swoją orientację i poznać kilka owadzich ciekawostek.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach zlokalizowany jest na zielonej łące o nierównej nawierzchni, która może sprawić trudność osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Poza tym, zielony labirynt nie powinien nikomu innemu sprawić trudności. Należy jednak pamiętać, że to obiekt sezonowy, otwarty od maja do sierpnia (w soboty, niedziele i święta). W tygodniu dostępny tylko dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu.

  • jedyna tego typu atrakcja w regionie,
  • dodatkowy quiz do rozwiązania podczas pokonywania labiryntu,
  • nawiązująca do ciekawostek najbliższej okolicy,
  • zlokalizowana w atrakcyjnym miejscu, obok innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • bezpieczna dla dzieci,
  • tuje tworzące ściany labiryntu nie tworzą jeszcze zwartej przegrody (za kilka lat na pewno będzie już na pewno lepiej),
  • średnio oznakowany dojazd,
  • labirynt czynny tylko w weekendy, w sezonie letnim

Na każdego, kto rozwiąże przygotowaną zagadkę czeka przy wyjściu z labiryntu niespodzianka. Dlatego nie zapomnijcie pokazać rozwiązanej zagadki w kasie biletowej.

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach

Zielony labirynt dla dzieci w Owińskach to tylko jedna z atrakcji niesamowitych i pięknych Owińsk, położonych na północ od Poznania w Wielkopolsce. Same Owińska poznacie z wpisu: Owińska Was zaskoczą! Poznajcie najciekawsze miejsca! i gwarantuje Wam, że będziecie zaskoczeni jak wiele ciekawych i unikatowych miejsc mieści się w tak niewielkiej miejscowości! Będąc w tych stronach warto odwiedzić również:

A także sam Poznań, którego największe i najważniejsze atrakcje znajdziecie na podstronie: Poznań. Atrakcje i najciekawsze miejsca

Wpis opublikowano: 24 maja 2023, ostatnia modyfikacja treści: 18 czerwca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl