Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach to miejsce niezwykłe, wręcz unikatowe! Zwany również Ogrodem zmysłów park, to licząca niemal 2,5 hektara strefa zarówno zabawy i rozrywki dla najmłodszych ale również miejsce oswajania z przestrzenią miejską osób niepełnosprawnych, co zresztą jest jego podstawową funkcją i zadaniem.

Otwarty w 2012 roku park, przede wszystkim ma służyć osobom niewidomym ale również ma być miejscem integracji osób niepełnosprawnych z osobami widzącymi. Osoby niewidome uczą się tutaj pozornie błahych czynności, które dla nich mogą okazać się sporym wyzwaniem. To tutaj oswajają się z odgłosami miasta, uczą się pokonywać krawężniki czy poruszać po przeróżnych nawierzchniach. Dodatkowo na terenie parku, znajduje się również ogród sensorycznych doznań, który oddziałuje na wszystkie zmysły, również osób w pełni sprawnych.

Sam park położony jest w otoczeniu dawnego opactwa pocysterskiego (obecnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Osób Niewidomych), które jest dodatkową atrakcją tego miejsca. Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach został udostępniony dla wszystkich zainteresowanych, dzięki czemu stał się jedną z najciekawszych i najbogatszych stref zabaw i rozrywki dla dzieci w okolicach Poznania, która dodatkowo wiele uczy o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Owińska, na terenie dawnego opactwa pocysterskiego

Dokładną lokalizację miejsca: Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
5 / 5

Połączenie funkcji placu zabaw i przestrzeni oswajającej osoby niewidome z utrudnieniami życia codziennego to bardzo nietypowe i warte doceniania połączenie!

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
4 / 5

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach służy nie tylko rozrywce i zabawie ale jest niezwykłym miejscem, gdzie osoby niewidome mogą nauczyć się choć trochę samodzielności a My możemy nauczyć się rozumienia ich potrzeb! Szczególne miejsce.

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
4.1 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Choć Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach jest chętnie odwiedzany, to z racji jego wielkości nie ma problemu by każde dziecko mogło na nim się swobodnie pobawić.

3.5 / 5

Mogłoby być lepiej, bo po za znakami kierującymi nas do Parku Orientacji, tablicy z regulaminem oraz miejsc, by na chwilę usiąść i odpocząć nie znajdziemy nic więcej. Jest dobrze, ale miejsce jest na tyle ciekawe, że warto byłoby przybliżyć je bardziej, dzięki czemu też zwiększała by się świadomość o potrzebach osób niewidomych.

5 / 5

Przed bramą dawnego opactwa, na pl. Przemysława znajduje się duży i wygodny, bezpłatny parking.

By móc wejść w każdy ciekawy zakamarek Parku Orientacji, których nie brakuje warto zarezerwować sobie około 1,5 godziny czasu.

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach to miejsce stworzone z myślą osobach niewidomych lub niepełnosprawnych ale również dzieciach, w każdym wieku. Z racji na charakter miejsca i położenie na terenie dawnego opactwa, również i dorośli powinni miło spędzić tutaj czas, bo jest to miejsce niezwykle ciekawe i “otwierające” oczy.

Dostępny dla każdego a nawet stworzony dla osób o obniżonej sprawności.

  • niezwykłość i unikatowość miejsca, zarówno pod kątem ilości atrakcji jaki i przeznaczenia,
  • rozległy i pięknie utrzymany,
  • ilość przygotowanych miejsc, atrakcji i przyrządów dla najmłodszych,
  • położenie na terenie zabytkowego i pięknego kompleksu dawnych zabudowań pocysterskiego opactwa,
  • wygodny, dedykowany parking,
  • dostępność,
  • zwiększa świadomość potrzeb osób niewidomych wśród osób widzących,
  • ograniczone godziny otwarcia, z racji odbywania się w nim zajęć dla osób niewidomych, co jest całkowicie zrozumiałe,

Wybierając się do Parku Orientacji w Owińskach koniecznie sprawdźcie godziny otwarcia, ponieważ park udostępniany jest dla gości z zewnątrz w ściśle określonych godzinach z racji odbywających się na nich zajęć dla osób niewidomych. Aktualne godziny otwarcia możecie sprawdzić na stronach internetowych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Osób Niewidomych w Owińskach, w zakładce Regulamin.

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Owińska to niezwykła miejscowość w okolicach Poznania, która wielu z Was zaskoczy! Więcej przeczytacie o niej we wpisie: Owińska Was zaskoczą! Poznajcie najciekawsze miejsca!

Jednak to nie jedyna atrakcja w okolicy stolicy Wielkopolski! Poznajcie stronę gdzie zebrałem wszystkie najciekawsze atrakcje Poznania oraz wpisy, dzięki którym poznacie wyjątkowe miejsca w jego okolicy, które warto odwiedzić z dzieckiem i nie tylko!

Równie ciekawe jest również w samym Poznaniu, który nieco poznacie w poniższych wpisach:

A więcej niezwykłych placów dla dzieci, w pobliskim Poznaniu poznacie we wpisie:

Wpis opublikowano: 21 lutego 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl