place zabaw w Poznaniu park marcinkowskiego poznań

Najfajniejsze place zabaw w Poznaniu (zdjęcia, mapy)


Wielu z Was może być zaskoczonych jak piękne, wyjątkowe i ciekawe mogą być stworzone dla dzieci place zabaw w Poznaniu! Wiele z nich to istne “dzieła” placowej sztuki, które zachwycają wyglądem ale również są niezwykle rozwijające i atrakcyjne dla najmłodszych. Poznajcie te, które moim zdaniem są najfajniejsze w mieście!

Place zabaw w Poznaniu – (nie)zwykła atrakcja dla najmłodszych

Place zabaw w całej Polsce od wielu lat przechodzą ogromną metamorfozę i z kawałka zielonego trawnika z piaskownicą, huśtawką czy zjeżdżalnią stają się niesamowitymi miejscami, w których nasze dzieci odnajdą ogrom frajdy i wrażeń. Place zabaw w Poznaniu, które poznacie poniżej to moim zdaniem najfajniejsze lokalizacje w mieście, do których warto wybrać się za swoją pociechą!

Sami przekonacie się z poniższych zdjęć, że żaden z nich nie jest typowym placykiem na osiedlu a przemyślanym, często odważnie zaprojektowanym i bardzo bezpiecznym miejscem, gdzie nasze dzieci mogą rzucić się w wir zabawy, dając również Wam chwilę radości lub wytchnienia.

Poznajcie place zabaw w Poznaniu!

Place podzieliłem na trzy kategorie:

  • tematyczne place zabaw, na których dominuje jakiś motyw przewodni,
  • wyjątkowe, które wyróżniają się ilością atrakcji lub lokalizacją,
  • oraz wszystkie pozostałe fajne strefy zabaw dla dzieci w Poznaniu.

Mały “tester”:)

Oczywiście do pomocy w tym wpisie zaprosiłem najlepszego eksperta od placów zabaw – mojego mniejszego sobowtóra, jak niektórzy uważają:)

Każdy z placów oceniłem (razem z ekspertem) ilością gwiazdek, oczywiście im więcej tym fajniej, przyjaźniej i kreatywniej. Ocena jest subiektywna:) Oczywiście najniżej ocenione place zabaw w Poznaniu i tak moim zdaniem są lepsze niż setki osiedlowych placyków:)

Tematyczne place zabaw w Poznaniu

Pierwsza grupa to place zabaw w Poznaniu, które (moim zdaniem oczywiście) zaprojektowano z myślą o konkretnym motywie czy pomyśle. Każdy z nich jest niemal niepowtarzalny i unikatowy!

Wodny plac zabaw w Poznaniu

Ocena placu
Archimedes na placu zabaw
place zabaw w Poznaniu
wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu archimedes

Najbardziej niezwykły plac zabaw w Poznaniu znajdziecie w parku ks. T. Kirschke w pobliżu skrzyżowania ulicy Bałtyckiej i Hlonda. Zamontowano tam wodne atrakcje dla dzieci, od których dosłownie nie będzie można ich oderwać.

Choć to wodne atrakcje sprawiają największe wrażenie i budzą największe zainteresowanie, na placu znajdują się również inne atrakcje, jak np. podesty z “latającym” fotelem, ogromne drabinki ale również tradycyjne huśtawki, bujaki i piaskownica. Więcej o tym placu zabaw przeczytacie w opisie tego miejsca: Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu

Wsiądź do pociągu w Parku Rataje!

Ocena placu
Plac zabaw w Parku Rataje place zabaw w Poznaniu Park Rataje i skansen
Plac zabaw w Parku Rataje

W niedawno oddanym Parku Rataje, po za Skansenem Średzkiej Kolei Powiatowej (który również jest nie lada atrakcją) znajduje się również duży i ciekawy plac zabaw dla najmłodszych.

Choć oczywiście to znajdujący się w sąsiedztwie skansen kolejowy, był inspiracją do aranżacji placu zabaw to znajdziemy na nim znacznie więcej niż kolorowy pociąg. Szczególnie imponująco wygląda linowa piramida oraz kolorowe, duże podesty z ogromem atrakcji. Więcej o tym miejscu przeczytacie w opisie: Plac zabaw w Parku Rataje

Rowerowe miasteczko na Piątkowie

Ocena placu
Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie place zabaw w Poznaniu

Na północy miasta, na terenie parku na Os. Bolesława Chrobrego niedawno wyremontowano parkowy plac, na którym od zawsze było rowerowe miasteczko.

Dzięki temu dawne, szare i nieco nieczytelne linie, zastąpiono kolorowymi znakami, wyraźnymi ulicami i gładką jak stół nawierzchnią. Doskonałe miejsce do nauki jazdy na rowerku oraz ostatnich szlifów przez rowerowym egzaminem:) Więcej o rowerowym miasteczku przeczytacie w opisie tego miejsca: Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

Kosmiczny plac zabaw

Ocena placu
place zabaw w Poznaniu park marcinkowskiego
park marcinkowskiego w poznaniu plac zabaw
place zabaw w Poznaniu park marcinkowskiego poznań
plac zabaw park marcinkowskiego poznań

Nie wiem jakie macie wrażenia po powyższych zdjęciach, ale ja od razu potraktowałem główną atrakcję parku jako kosmiczny statek. Stąd właśnie nazwanie go “kosmicznym” placem zabaw!

Zlokalizowany w parku im. K. Marcinkowskiego na zachód od ścisłego centrum miasta, jest fajną opcją do zakończenia rodzinnego spaceru i dania okazji swoim dzieciom do wyhasania się:) A być może i kosmicznej przygody…

Piaskowe zabawy na Strzeszynku

Ocena placu
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim place zabaw w poznaniu
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim place zabaw w poznaniu
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

W pobliżu jednej z miejskich plaż, zlokalizowano (a jakże) mocno piaskowy plac zabaw dla najmłodszych.

Najbardziej wyjątkowe na tym placu zabaw jest na pewno instalacje do pisakowych zabaw, gdzie do woli można przesiewać, ładować, przesypywać i bawić się piaskiem, inaczej niż tylko łopatką:) Po za tym znajdziecie tutaj również trampoliny, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i dużo więcej, o czym możecie przeczytać w opisie miejsca: Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

Statek nad Maltą

Imponujący statek przepełniony atrakcjami brzmi ciekawie i na pewno spodoba się wielu dzieciom!

Niestety, nie od razu Kraków zbudowano:) Planujemy tutaj dotrzeć w 2023 roku, zatem wypatrujcie najświeższych informacji i zdjęć, które już wkrótce!

Wyjątkowe place zabaw dla dzieci

W Poznaniu znajdziecie również niesamowite i bogate w atrakcje place zabaw, które nie mają głównego motywu, albo mi się tak wydawało:) Poznajcie je!

Plac w Parku Wodziczki

Ocena placu
Plac zabaw w Parku Wodziczki
Plac zabaw w Parku Wodziczki

Duży i bardzo przyjazny dla każdego dziecka plac zabaw znajdziecie również na poznańskim Sołaczu a dokładniej w Parku im. Adama Wodziczki.

Jego wielkim atutem jest to, że znajdują się na nim atrakcje dla całej rodziny! A dodatkowo, dzięki miękkiej nawierzchni jest bardzo bezpieczny dla najmłodszych. Więcej o nim dowiecie się z opisu miejsca w kategorii tu byłem: Rodzinny plac zabaw w Parku Wodziczki w Poznaniu

Wartofrajda

Ocena placu
Wartofrajda w Poznaniu
Wartofrajda w Poznaniu

Wartofrajda to plac zabaw w parku Stare Koryto Warty, który położony jest bardzo plisko poznańskiej starówki, dosłownie kilkaset metrów na wschód od Starego Rynku.

Choć liczne place zabaw w Poznaniu można nazwać wyjątkowymi, wśród nich Wartofrajda zasługuje na wyróżnienie. Po za atrakcjami dla najmłodszych, na szczególne docenienie zasługuje pomysł i projekt na to miejsce, które bawi, uczy i intryguje! Więcej o nim przeczytacie w opisie tego miejsca: Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!

Plac przed “gazownią”

Ocena placu
place zabaw w Poznaniu skwer łukasiewicza
skwer łukasiewicza poznań plac zabaw

Ciekawy plac zabaw znajdziecie również na skwerze Łukasiewicza, przed poznańską “gazownią”.

Szczególnie efektownie wygląda stojący w nim drewniany statek, w którym aż żal nie zrobić pamiątkowego zdjęcia. Ale spokojnie, to nie jedyna atrakcja tego miejsca, bo znajdziecie tutaj również fajne drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki i wiele więcej.

mikropodróże ebook poradnik książka

Tylko na kierunkowo.pl!

Wyjątkowy e-book “MIKROPODRÓŻE” już dostępny! Ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Pomorza i Dolnego Śląska, blisko 260 kolorowych zdjęć, 5 gotowych planów mikropodróży, setki praktycznych porad i wskazówek tworzących najobszerniejszy poradnik, poświęcony krótkim formom podróżowania, liczący aż 294 strony!

Plac zabaw na Cytadeli

Duży i również bogaty w atrakcje plac zabaw znajduje się również w największym parku miejskim w mieście, czyli Cytadeli.

Niestety, nie od razu Kraków zbudowano:) Planujemy tutaj dotrzeć w 2023 roku, zatem wypatrujcie najświeższych informacji i zdjęć, które już wkrótce!

Inne ciekawe place zabaw w Poznaniu

To nadal nie wszystkie place zabaw w Poznaniu, które chciałbym Wam podpowiedzieć. Mimo, że najciekawsze pozycje już poznaliście to poniższe miejsca również zasługują na waszą uwagę!

Plac zabaw przy Malta Ski

Ocena placu
Plac zabaw przy poznańskim stoku narciarskim
Plac zabaw przy poznańskim stoku narciarskim

Mimo, że nie udało się na odwiedzić jeszcze wspomnianego wcześniej “statku” nad Jeziorem Maltańskim, nasz mały tester wypróbował już plac zabaw na przeciwległym brzegu, pod Malta Ski.

Tereny nad Jeziorem Maltańskim to bardzo popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Poznania, dlatego nie mogło zabraknąć w tych okolicach zakątka dla najmłodszych. Więcej o nim dowiecie się oczywiście w kategorii tu byłem: Plac zabaw przy poznańskim stoku narciarskim

Plac zabaw w Parku Sołackim

Ocena placu
park cołacki plac zabaw
place zabaw w Poznaniu park sołacki

Skąpany w zieleni, plac zabaw w Parku Sołackim to kolejna ciekawa gratka dla naszych dzieci.

Szczególne wrażenie zrobią na waszych dzieciach pokaźnych rozmiarów linowe konstrukcje ale oczywiście nie zabrakło tutaj również standardowych atrakcji, dzięki którym dzieci nie powinny narzekać na brak wrażeń.

Park Sołacki i znajdujący się tutaj plac zabaw to świetna propozycja na rodzinny spacer. Więcej o tej wyjątkowej dzielnicy Poznania przeczytacie we wpisie: Sołacz. Niezwykła dzielnica willowa w stolicy Wielkopolski

Urocza strefa dla najmłodszych pod Galerią Malta

Ocena placu
place zabaw w Poznaniu plac zabaw galeria malta
galeria malta plac zabaw
galeria malta plac zabaw
galeria malta plac zabaw

Położony pod samą Galerią Malta, utrzymany w drewnianym klimacie mocno podkreślonym białą kolorystyką plac zabaw, to moim zdaniem najładniejszy i najbardziej “instagramowy” plac zabaw w mieście!

Oczywiście spodobać powinien się również dzieciom, bo skrywa w sobie sporo ciekawych atrakcji z drewnianym statkiem na czele!

Stary Browar dla dzieci

Ocena placu
plac zabaw stary browar
plac zabaw stary browar

Kolejny plac to również strefa zabaw dla dzieci, przy kolejnej poznańskiej galerii handlowej, tym razem przy Starym Browarze.

Umiejscowiony w przylegającym do galerii Parku Dąbrowskiego zakątek zabaw dla najmłodszych, to ciekawa i nieco futurystyczna atrakcja dla najmłodszych. Warto wstąpić na kilka chwil, nie tylko przy okazji zakupów.

Plac zabaw w Dzielnicy Cesarskiej

Ocena placu

Na tyłach Teatru Wielkiego w Poznaniu znajdziemy kolejną propozycję na liście “Najfajniejsze palce zabaw w Poznaniu”. Choć ten plac nie powala na kolana jak niektóre wymienione wcześniej, na pewno pozwoli miło spędzić czas z dziećmi.

Dodatkowym smaczkiem, po za dosyć standardowymi drabinkami, huśtawkami i atrakcjami na placu, jest możliwość zobaczenia z bliskiej odległości przejeżdżające pociągi:)

Zielony ogródek

Ocena placu
place zabaw w Poznaniu zielona w poznaniu

Choć plac zabaw w Zielonych Ogródkach im. Zbigniewa Zakrzewskiego, nie jest… zielony, to również tutaj można zatrzymać się na chwilę ze swoimi dziećmi.

Znajdziemy tutaj dużą piaskownicę, bujaki i zjeżdżalnie, czyli placowe minimum. Jednak obecność po sąsiedzku efektownej fontanny, powinno dodatkowo umilić Wam czas.

Naramowicki Plac Zabaw

W naramowickim Żurawińcu również znajdziecie fajny plac zabaw dla dzieci a w nim atrakcje, dzięki którym wasze pociechy będą mogły poćwiczyć swoją koordynację i równowagę:)

Niestety, nie od razu Kraków zbudowano:) Planujemy tutaj dotrzeć w 2023 roku, zatem wypatrujcie najświeższych informacji i zdjęć, które już wkrótce!

Extra atrakcje dla dzieci po za placami zabaw!

Choć place zabaw w Poznaniu to fajne miejsca do zabawy i spędzenia czasu ze swoimi pociechami, to chciałbym polecić Wam jeszcze dwa miejsca:

  • poznańskie Nowe ZOO,
  • Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach.

Nowe ZOO

Nowe ZOO w Poznaniu
nowe zoo w poznaniu zoo poznań ogróf zoologiczny w poznaniu
nowe zoo w poznaniu zoo poznań ogróf zoologiczny w poznaniu
nowe zoo w poznaniu zoo poznań ogróf zoologiczny w poznaniu

Poznań ma piękne, rozległe i urzekające ZOO. Nowe ZOO bo o nim mowa, to ogród zoologiczny umiejscowiony w pobliżu Jeziora Maltańskiego, które po za poznawaniem zwierząt z całego świata, uczy nasze dzieci oraz nas samych wiele o otaczającej przyrodzie.

Nowe ZOO to oczywiście atrakcja, która dostarcza znacznie więcej atrakcji niż place zabaw w Poznaniu i warto przyjechać tutaj na znacznie dłużej. O tym, co możecie w nim zobaczyć oraz jakie atrakcje w nim na Was czekają przeczytacie we wpisie: Spacerem po ZOO w Poznaniu! (zdjęcia, dojazd, trasa)

Niezwykły Park Orientacji w Owińskach

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
place zabwa w poznaniu
place zabwa w poznaniu

Ostatnią propozycją jaką chcę Wam podpowiedzieć jest miejsce nieco oddalone od Poznania (kilkanaście kilometrów) ale na tyle niezwykłe i ciekawe dla dzieci, że warto się tam wybrać!

Mowa o niesamowitym Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach, który przede wszystkim jest miejscem w którym funkcjonowania w otaczającym nas świecie uczą się niewidomi ale jednocześnie jest świetnym miejscem do kreatywnej zabawy dla najmłodszych.

Sami się przekonacie, że to niezwykle unikatowe miejsce, które bardzo spodoba się Waszym dzieciom. Ilość przygotowanych atrakcji, wzbudzających kreatywność i spostrzegawczość na długie minuty zajmie czas najmłodszym. Po więcej informacji zapraszam do opisu miejsca w kategorii tu byłem: Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach oraz mojego wpisu: Owińska Was zaskoczą! Poznajcie najciekawsze miejsca!

TEJ! ZERKNIJ TUTEJ!
ODKRYJ POZNAŃ! Wszystkie najważniejsze atrakcje, zabytki, muzea, parki, dzielnice, instamiejsca i zakątki warte odkrycia w jednym miejscu! Najobszerniejszy opis atrakcji Poznania!
kierunkowo.pl autor
Marcin Krawczyk

Mikropodróżnik kochający domową, najlepiej regionalną kuchnię! Człowiek wielu pasji, na które zawsze ma za mało czasu. kierunkowo.pl to moja sprawka, którą stworzyłem aby dzielić się z Wami setkami fantastycznych miejsc, dziesiątkami regionalnych przysmaków i niezliczoną ilość wspomnień! Bierzcie stąd pełnymi garściami a ciekawych mojej osoby zapraszam na stronę o mnie.

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

PODOBNE WPISY

Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę!

Kilkaset wyjątkowych miejsc

Wszystkie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

Poznajcie MIKROPODRÓŻE

Dzięki nim będziecie podróżować lepiej, częściej i taniej!
JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

POMYSŁY

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca