Gotowana kukurydza

gotowana kukurydza
 • Marcin
 • 18 września 2020

Gotowana kukurydza to przysmak mojej żony. Ja osobiście nie jestem wielkim fanem kukurydzy, zjem ale bez większej przyjemności. Kukurydzę w wersji gotowanej, mimo wszystko chyba najbardziej akceptuję z możliwych jej form przyrządzenia. Jednak tak jak wspomniałem, największym fanem kukurydzy w naszym domu jest moja druga połówka. Właśnie dlatego kukurydza gości u nas obowiązkowo, nawet kilka razy w roku, przygotowywana według tego właśnie przepisu. Spróbujcie sami i oceńcie.

OZNACZENIA

kategoria przepisu czas przygotowania trudność koszt wykonania kaloryczność

SKŁADNIKI


 • 2 kolby świeżej kukurydzy,
 • 2 litry wody (1 litr na kolbę),
 • 1,5 łyżeczki soli,
 • 2,5 łyżeczki cukru,
 • odrobina masła do podania

(ilość produktów dla przygotowania 1 porcji)

gotowana kukurydza
gotowana kukurydza
gotowana kukurydza
gotowana kukurydza
gotowana kukurydza

WYKONANIE


Gotowana kukurydza

 1. Kukurydzę obierz z liści i włókien.
 2. Odkrój końcówki, na których nie ma już dorodnych ziaren a następnie pozostałą kolbę przekrój na pół. Podobnie postępuj z drugą kolbą.
 3. Do przygotowanego garnka wlej odmierzoną ilość wody i włóż do nie przygotowane kolby. Dodaj sól oraz cukier i ustaw garnek na średnim ogniu. Zagotuj i od momentu wrzenia, gotuj dalej na małym ogniu pod przykryciem przez 40 minut.
 4. Po tym czasie wyciągnij z wody kolby i w rdzeń każdej z nich wbij patyk od szaszłyków, który ułatwi jedzenie. Układaj na talerzu i gotowe.

MIEJ POD RĘKĄ

 • średni garnek,
 • patyki do szaszłyków,

CENNE RADY

Wspominałem już w wykonaniu o patykach od szaszłyka. To banalny ale bardzo skuteczny na jedzenie gorącej kukurydzy, bez konieczności poparzenia palców.

SPOSÓB PODANIA

Gotowana kukurydza dla fanów jej smaku nie potrzebuje towarzystwa, choć w naszym domu do gotowanej kukurydzy obowiązkowo musi być podane masło i sól.

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

poradniki kulinarne

kierunkowo.pl w socialmediach

Smakuj podróżując!

Odkrywaj nowe smaki oraz regionalne kuchnie podczas podróży! Daj się zainspirować i poznaj podróżnicze wpisy na kierunkowo.pl!