Moja przyprawa do gulaszu

przyprawa do gulaszu
 • Marcin
 • 18 lipca 2020

Po co kupować? Przyprawa do gulaszu jest tak prosta do zrobienia, że każdy w domu może przygotować ją samemu. Kilka składników, moździerz i dosłownie kilka minut.

Zastosowanie znajdzie głównie przy przygotowywaniu gulaszu i zupy gulaszowej. Ale można ją również przyprawić mięso do bigosu, wykorzystać jako przyprawę do mięsa wieprzowego na grilla lub w jakikolwiek inny sposób. Możliwości, jak to w kuchni – nieograniczone. Polecam!

OZNACZENIA

kategoria przepisu czas przygotowania trudność koszt wykonania kaloryczność

SKŁADNIKI


 • 1 łyżeczka słodkiej papryki w kiosku,
 • 1 łyżeczka wędzonej słodkiej papryki w proszku,
 • pół łyżeczki suszonego rozmarynu,
 • pół łyżeczki suszonego tymianku,
 • szczypta ostrej papryki w proszku,
 • 1 łyżeczka pieprzu ziołowego,
 • 1 łyżeczka soli.

(ilość produktów dla przygotowania 5 łyżeczek przyprawy – wystarcza na 1 kg mięsa)

przyprawa do gulaszu
przyprawa do gulaszu
przyprawa do gulaszu

WYKONANIE


Moja przyprawa do gulaszu

 1. Do moździerza wsyp rozmaryn i tymianek, czyli “najgrubsze” składniki. Rozetrzyj je na drobniejsze cząstki.
 2. Gdy zioła będą już wstępnie roztarte, dodaj do moździerza słodką paprykę, wędzoną paprykę, ostrą paprykę, pieprz ziołowy i sól. Całość dokładnie wymieszaj, by powstała jednolita mieszanka.
 3. Przyprawa jest gotowa. Przygotowana porcja przyprawy jest idealna do doprawienia 1 kilograma mięsa.

MIEJ POD RĘKĄ

 • moździerz

CENNE RADY

Tak przygotowana przyprawa do gulaszu nie musi zostać wykorzystana od razu. Jeżeli zostanie Ci jej trochę to możesz ją spokojnie przechowywać przez długi czas w szczelnym pojemniku.

Na bazie tej przyprawy możesz łatwo przygotować marynatę do mięsa na grilla. Wystarczy do powyższej porcji dodać 50 ml oleju rzepakowego i natrzeć przygotowaną marynatą mięso.

SPOSÓB PODANIA

Przyprawa do gulaszu to dopiero półprodukt, którym możesz doprawić mięso będące później podstawowym składnikiem gulaszu, zupy gulaszowej lub jakiegokolwiek innego dania z wieprzowiny.

inne przepisy z:

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

poradniki kulinarne

kierunkowo.pl w socialmediach

Smakuj podróżując!

Odkrywaj nowe smaki oraz regionalne kuchnie podczas podróży! Daj się zainspirować i poznaj podróżnicze wpisy na kierunkowo.pl!