Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur
 • Marcin
 • 30 czerwca 2021
Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach to miejsce, w którym możemy odbyć błyskawiczną podróż dookoła Morza Bałtyckiego. Sercem parku jest wypełniony wodą zbiornik, będący zarysem linii brzegowej Morza Bałtyckiego, wokół którego zlokalizowano dziesiątki miniatur charakterystycznych budynków nad Bałtykiem. Spacerujemy wśród nich przechodząc z państwa do państwa, poznając jego najciekawsze obiekty. W ten sposób możemy zobaczyć w miniaturze m. in. Katedrę w Helsinkach, Sobór w Sankt Petersburgu, Dom Bractwa Czarnogłowych w Rydze, Zamek w Malborku, Żuraw w Gdańsku czy kilka latarni morskich. Ale wśród miniatur jest również kilka ciekawostek, takich jak Fort Trump, budowa apartamentowca w Międzyzdrojach, żaglowiec Dar Pomorza czy świat kolejek! Absolutnie wszystkie miniatury zachwycają jakością wykonania i szczegółowością detali!

Park miniatur będzie doskonałą atrakcją dla najmłodszych! Szczególnie ciekawy dla dzieci będzie świat kolejek, choć dla większych “tradycjonalistów” przygotowano również bardzo przyjazny plac zabaw. Dorośli poza imponującymi makietami, powinni być miło zaskoczeni sposobem oprowadzania po parku przez przewodników, którzy bardzo ciekawie opowiadają o poszczególnych obiektach i krajach, które “odwiedzamy”.

Bałtycki Park Miniatur, podobnie jak Oceanarium może być doskonałą odskocznią od wylegiwania się na międzyzdrojskich plażach czy wędrówek po Wolińskim Parku Narodowym.

lokalizacja

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska 98

GALERIA

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Forma Bałtyckiego Parku Miniatur jest wyjątkowa! Pomysł zbudowania ekspozycji wokół Morza Bałtyckiego to świetny pomysł, dzięki któremu poznajemy poszczególne państwa i ich charakterystyczne budowle. Świat kolejek jest miłym dopełnieniem, który sam w sobie jest również ciekawą atrakcją.

 • MOIM ZDANIEM

Bałtycki Park Miniatur to miejsce, gdzie spędzicie bardzo przyjemnie swój czas. Pomysł aranżacji parku, ilość oraz jakość wykonania i szczegółowość miniatur, opowieści przewodników, piękny świat kolejek i kącik dla najmłodszych sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Zdecydowanie więcej, niż tylko warto zobaczyć!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.7 / 5

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach


CENY

3 / 5

Ceny nie należą do najniższych (kilkadziesiąt złotych od osoby) a bilety rodzinne tylko w niewielkim stopniu obniżają koszt wejścia.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach w sezonie niemal stale gości odwiedzających. Bardziej prawdopodobne jest spotkasz tutaj kilkadziesiąt osób niż pojedynczych odwiedzających.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Każda miniatura ma swój opis, granice państw bardzo ciekawie wyeksponowane a droga zwiedzania świetnie oznakowana. Dzięki temu otrzymujemy wszystko co potrzebne w całości poznać to miejsce. Również zaplecze turystyczne (sklep, gastronomia czy toalety) świetnie przygotowane.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Duży i bezpłatny parking pod samym obiektem.

POTRZEBNY CZAS

By spokojnie zobaczyć cały teren parku miniatur warto zarezerwować sobie od 45 do 60 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego. Na najmłodszych gości czeka bardzo przyjazny i pełen zabawek plac zabaw.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępne dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Pamiętaj, że im gorsza pogoda nad morzem tym więcej osób szuka atrakcji w okolicy, takich jak Bałtycki Park Miniatur. Jeżeli nie chcesz trafić tutaj na tłum gości, wybierz inny dzień lub porę a zamiast tego w czasie gorszej pogody, rusz np. do Wolińskiego Parku Narodowego, odwiedzając Gosań, Jezioro Turkusowe czy Grodzisko w Lubinie.

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

MOCNE STRONY

 • ciekawa forma aranżacji parku,
 • ilość i szczegółowość wykonania miniatur,
 • świat kolejek,
 • dostępność,
 • kącik dla najmłodszych,
 • informacja turystyczna na miejscu, parking i zaplecze

SŁABE STRONY

 • ceny biletów,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!