Marina Wapnica

Marina Wapnica
  • Marcin
  • 1 lipca 2021
Marina Wapnica

Marina Wapnica to nowoczesny port morski, zlokalizowany na wschodnim brzegu Jeziora Wicko Wielkie w niedużej odległości od malowniczej wstecznej delty ujścia Świny. W porcie zlokalizowana została marina (port jachtowy), która może pomieścić 52 jachty przy betonowym nabrzeżu jak i przygotowanych pomostach. We wschodniej części portu wzniesiono efektowny budynek bosmanatu w którym poza pomieszczeniami administracyjnymi znajduje się także zaplecze techniczne, gastronomiczne oraz sanitarne. Marina Wapnica jest również miejscem licznych wydarzeń, związanych oczywiście z żeglowaniem, które organizowane są na wodach Zalewu Szczecińskiego.

Dla osób przybijających do nabrzeża Mariny Wapnica, staje się ona doskonałą bazą wypadową do okolicznych atrakcji, takich jak Jezioro Turkusowe, Woliński Park Narodowy, Wzgórze Zielonka, Grodzisko Lubin czy Międzyzdroje.

 

 

kategoria miejsca
lokalizacja

Wapnica – Międzyzdroje, ul. Turkusowa 3c

GALERIA

Marina Wapnica

Marina Wapnica
Marina Wapnica
Marina Wapnica

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Port Jachtowy “Marina” Wapnica to jedna z wielu przystani na polskim wybrzeżu, która oczywiście wyróżnia się lokalizacją, lecz poza tym przypomina inne obiekty tego typu.

  • MOIM ZDANIEM

Dla turysty, który nie jest pasjonatem żaglowania, Marina Wapnica nie będzie szczególną atrakcją. Jachty zaciekawią szczególnie pasjonatów oraz dzieci, które zawsze chętnie pooglądają kolorowe “statki”.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Marina Wapnica, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

1.7 / 5

Marina Wapnica


CENY

0 / 5

Wstęp na teren mariny mają tylko osoby, które w niej cumują. Port nie jest otwarty dla ruchu turystycznego, w związku z czym nie są pobierane żadne opłaty.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Z racji, że Marina Wapnica nie jest atrakcją turystyczną nie ma tutaj nikogo poza osobami z niej korzystających.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

0 / 5

Nie dotyczy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Parking płatny na terenie mariny, dostępny jest tylko dla cumujących jachty. Drugi, nieoznakowany (dziki) parking znajduje się przez mariną.

POTRZEBNY CZAS

Spacer wzdłuż basenu portowego to kwestia 10-15 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego, szczególnie kilkuletnie dzieci mogą być zadowolone z zobaczenia “statków” z bliska.

DOSTĘPNOŚĆ

Obiekt nie jest dostępnych dla turystów. Dla osób chętnych do zobaczenia mariny z bliska pozostaje spacer wzdłuż ul. Turkusowej, ciągnącej się wzdłuż basenu portowego i oglądanie przystani zza ogrodzenia.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

W bezpośrednim sąsiedztwie portu jachtowego znajdziecie smażalnię ryb oraz plażę nad Jeziorem Wicko Wielkie. Plaża niestety nie zawsze jest otwarta.

Marina Wapnica

MOCNE STRONY

SŁABE STRONY

  • niestety można oglądać tylko zza ogrodzenia (co oczywiście jest całkowicie zrozumiałe),

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!