Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
 • Marcin
 • 22 stycznia 2022
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to jeden z tego typu ośrodków edukacyjnych, utworzonych w okolicach Poznania przez tutejsze Nadleśnictwo Łopuchówko. Choć jego podstawowym zadaniem jest edukacja, wykorzystuje on również potencjał turystyczny Dziewiczej Góry i wspiera lokalną turystykę. Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to miejsce gdzie znajdziemy salon fotografii przyrodniczej, pomieszczenia edukacyjne oraz obiekty na świeżym powietrzu, w których możemy zorganizować nawet nieco większe spotkanie.

Całość ośrodka to budynki niezwykle efektownie się prezentujące oraz mądrze zaprojektowane, dzięki czemu są dostępne dla osób niepełnosprawnych. W bezpośrednim sąsiedztwie poza wiatą na ognisko znajdziemy również niewielki plac zabaw oraz całkiem duży parking a po całym wzniesieniu Dziewiczej Góry rozciągają się ścieżki przyrodniczo-leśne, które na 17 swoich „przystankach” przekażą nam ogrom ciekawej wiedzy przyrodniczej.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

Czerwonak, Dziewicza Góra 4

GALERIA

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze dziewicza góra
dziewicza góra
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze
dziewicza góra

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to jeden z kilku ośrodków edukacyjnych miejscowego Nadleśnictwa i jeden z wielu podobnych miejsc w całym kraju.

 • MOIM ZDANIEM

Mimo ciekawej formy i dobrej lokalizacji Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to opcja dla prawdziwych amatorów poznawania przyrody. Niestety w mojej ocenie duży potencjał turystyczny, wykorzystano jedynie w niewielkim procencie.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.2 / 5

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze


CENY

4.5 / 5

Zajęcia edukacyjne, wstęp na wystawę fotografii oraz korzystanie z terenu i atrakcji przygotowanych przez ośrodek nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jedynym wyjątkiem są opłaty związane z rezerwacją miejsca na ognisko, które nie należą do wysokich.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Popularność Dziewiczej Góry jest duża a Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze to najlepsze miejsce wypadowe na szczyt wzniesienia, przez co bywa tutaj momentami tłumnie.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4.5 / 5

Bardzo dobrze przygotowana informacja turystyczna, która jednak ma niewielkie „czarne plamy”, gdzie nieco brakuje oznaczeń. Ogólnie kawał dobrze wykonanej roboty!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Spory i darmowy parking pod samym ośrodkiem.

POTRZEBNY CZAS

W zależności od wybranej opcji, potrzebujecie od kilku minut do nawet kilku godzin, gdy zdecydowaliście się korzystać z oferty ośrodka.

SUGEROWANY WIEK

Mimo, że na terenie ośrodka znajduje się mały plac zabaw, myślę, że to co oferuje i przygotował ośrodek jest odpowiednie dla dzieci minimum w wieku przedszkolnym (od 5 lat) i starszych.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępny dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Jak w przypadku wielu innych podmiejskich atrakcji, również Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze największe oblężenie przeżywa w weekendy i dni wolne od pracy. Jeżeli zależy Wam na tym, by poznać to miejsce w spokojniejszy sposób, unikajcie takich dni.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze

MOCNE STRONY

 • lokalizacja w popularnym miejscu,
 • efektowny wygląd i ciekawe zagospodarowanie ośrodka,
 • wygodny parking bezpośrednio przy ośrodku,
 • dobry punkt wypadowy na wierzchołek Dziewiczej Góry,
 • dostępność oraz brak opłat (poza rezerwacją wiaty ogniskowej),

SŁABE STRONY

 • mało intrygująca oferta, przez co wielu mija ośrodek bez jego poznawania,
 • nieco zaniedbany plac zabaw dla najmłodszych,
 • bywa tłumnie…

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Drugi z ośrodków edukacyjnych Nadleśnictwa Łopuchówko jest Łysy Młyn. Przeczytacie o nim we wpisie:

Więcej ciekawych miejsc pod Poznaniem poznacie w kategorii zwiedzam Polskę i tagu #atrakcje blisko Poznania! Szczególnie polecam Wam:

A gdyby tego było mało koniecznie poznajcie atrakcje Poznania! Na pewno wiele z nich Was zaskoczy! Wpisy o stolicy Wielkopolski oznaczyłem dla Was tagiem #poznan a trzy przykładowe wpisy podsuwam poniżej:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!