Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
  • Marcin
  • 7 sierpnia 2022
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to bez wątpienia największy zabytek tego dolnośląskiego uzdrowiska! Liczy 13 hektarów powierzchni i jest łącznikiem pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Polanicy-Zdrój. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju składa się z 5 części, z których najstarszy i najbardziej znany jest Park Centralny. Główną osią Parku Zdrojowego jest główna promenada, biegnąca od pijalni ku źródełku Wielkiej Pieniawy, czyli najbardziej znanej wody mineralnej tego uzdrowiska.

Na obszarze Parku Zdrojowego a także tuż przy nim znajdują się najważniejsze obiekty uzdrowiska: pijalnię wód mineralnych, teatr zdrojowy, muszlę koncertową czy sanatorium „Wielka Pieniawa”. Bardzo popularnym elementem parku są również fontanny a szczególnie kolorowa fontanna, znajdująca się przed sanatorium „Wielka Pieniawa”. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to również miejsce wyróżniające się przyrodą, wśród której znajdziecie niejeden pomnik przyrody. Poza nimi znajdują się w nim również unikalne drzewa egzotyczne, dalekowschodnie czy europejskie, które nie występują naturalnie na obszarze kraju.

lokalizacja

Polanica-Zdrój, pomiędzy ulicami: Parkową i Zdrojową

GALERIA

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju źródło parkowe altana wielka pieniawa
kolorowa fontanna polanica-zdrój

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych parków zdrojowych Dolnego Śląska a nawet całej Polski. Choć to na pewno bardzo piękne miejsce, doskonałe na spokojny spacer nie można powiedzieć że wyjątkowe i unikatowe.

  • MOIM ZDANIEM

Będąc w Polanicy-Zdrój i tak odwiedzicie tutejszy Park Zdrojowy, który znajduje się w centralnej części uzdrowiska. Dlatego nie będę go Wam szczególnie polecał, bo i tak będzie obowiązkowym punktem na waszej trasie:)

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.5 / 5

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2.5 / 5

Im bliżej Pijalni Wód Mineralnych tym więcej spacerowiczów. W bardziej odległych zakątkach parku, ilość osób przemierzających jego alejki jest coraz mniejsza.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Na terenie parku znajdują się nieliczne kierunkowskazy, ułatwiające orientacje oraz wiele ławek, na których można usiąść i odpocząć wśród zieleni. Przez park przebiegają również 3 szlaki turystyczne, które są dobrze oznakowane.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się na obrzeżach części uzdrowiskowej miasta. Zazwyczaj są płatne a parkowanie nie należy do najtańszych.

POTRZEBNY CZAS

Dobrze mieć do dyspozycji około 45 minut – to takie minimum. Oczywiście można spacerować po Parku Zdrojowym znacznie dłużej, według uznania.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju dostępny jest dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Moim zdaniem najbardziej urokliwym zakątkiem parku jest Park Szachowy. Jest tam również znacznie spokojniej, niż w Parku Centralnym w okolicach Pijalni Wód Mineralnych.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

MOCNE STRONY

  • duży park z wieloma pięknymi kwietnikami oraz unikatowymi miejscami, jak np. źródełko Wielkiej Pieniawy, fontanny itp.
  • położenie przy najważniejszych budynkach i obiektach uzdrowiska,
  • dostępność,

SŁABE STRONY

  • najbliższe parkingi są płatne a parkowanie nieco kosztuje,
  • słabo przygotowana informacja, ułatwiająca poruszanie się po najciekawszych zakątkach parku,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii tu byłem. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka.

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!