tu byłem

Port morski w Ustce

szybkie menu

Port w Ustce to największy tego typu obiekt w okolicy. Zacumować mogą w nim około dwukrotnie większe jednostki, niż w niedalekim porcie w Rowach. Mimo to, port w Ustce to lokalna przystań, obsługująca główne statki rybackie, turystyczne, łodzie prywatne i niewielkie statki towarowe. Nie spodziewajmy się spotkać w nim okazałych statków czy okrętów. Podobnie jak wspomniany port rybacki w Rowach jest on największą atrakcją dla dzieci, które z bliska mogą zobaczyć statki.

Sam port to tak naprawdę kompleks kilku obiektów, w tym między innymi latarnia morska, ruchomy most na Słupi czy okazałe falochrony, udostępnione do ruchu pieszego. Port znajduje się zarówno na zachodnim jak i wschodnim brzegu. Większość zabudowań portowych oraz faktyczne doki portowe znajdują się po zachodniej stronie rzeki Słupi, w ujściu której port jest zlokalizowany. Brzegi portu od kilku lat łączy obrotowy most. Podczas mojej wizyty w Ustce niestety z racji dużego wiatru nie miałem okazji przejść na zachodnią stronę portu, ponieważ most był zamknięty.

Ciekawa jest za to historia portu. Szczególnie interesujące są czasy, gdy Ustka miała zostać „drugą Gdynią”. W tym celu pobudowano tzw. trzecie molo (do którego niestety nie udało mi się dotrzeć). Między falochronami portu a trzecim molem miały powstać duże baseny portowe mogące przyjąć duże jednostki. Plany jednak nie zostały zrealizowane w wyniku nastania wojny i zmian politycznych z niej wynikających.

kategoria miejsca:

lokalizacja: Ustka, ul. Marynarki Polskiej 1

dowiedź się więcej!

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Port morski w Ustce

zdjęcia

źródło: ustka.info.pl
źródło: ustka.info.pl
źródło: ustka.info.pl

unikalność

1/5

Niestety port jak port. Ani sama jego budowa ani statki, które mogą w nim zacumować, nie są ani imponujące, ani niezwykłe.

moim zdaniem

2/5

Zapewne odwiedzając Ustkę i tak zawitasz do portu, wokół którego bije serce Ustki. Prawda jednak jest taka, jeżeli nawet port w Ustce nie znajdzie się na twojej liście miejsc do zobaczenia, niewiele stracisz. Tak naprawdę tylko falochrony…

Port morski w Ustce

mapa

oceny

średnia ocena
3.3/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

2/5

Wyjście z portu to niemal serce miasta, dlatego spodziewaj się wielu turystów.

oznaczenia i informacja turystyczna

3/5

Na mieście widziałem wiele drogowskazów kierujących w stronę portu. Niestety sam port w Ustce już tak dobrze opisany turystom nie został.

przydatne informacje

potrzebny czas

Ilość potrzebnego czasu zależy od tego co chcesz tutaj robić i zobaczyć. Możesz tu spędzić pół godziny a możesz również znaleźć atrakcje, które wypełnią Ci kilka godzin.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

3.5/5

Dwa duże parkingi. Jeden na zachodnim brzegu (blisko ale płatny). Drugi parking dużo dalej, na ul. Słupskiej ale za to bezpłatny.

dostępność

Port w Ustce jest dostępny dla każdego.

podpowiedź kierunkowo.pl

  • Przejście całego portu uzależnione jest od pokonania mostu obrotowego na Słupi. Pamiętaj, że może być on zamknięty z powodu silnego wiatru lub wysokiej temperatury.

Podoba Ci się to, co robię?

Kliknij i postaw mi kawę, dzięki czemu pomożesz mi niewielką kwotą w rozwoju bloga!

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Port morski w Ustce

mocne strony

  • mnogość atrakcji w samym porcie jak falochrony, obrotowy most, latarnia, rejsy turystyczne itp.
  • duża atrakcja dla dzieci,
  • znaki kierujące do portu,

słabe strony

  • port ma raczej charakter lokalny, dlatego nie zobaczymy w nim okazałych statków czy okrętów,
  • przejście na drugi brzeg portu tylko przez ruchomy most, który może być nieczynny w złą pogodę,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Port morski w Ustce

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x