Port morski w Ustce

 • Marcin
 • 11 czerwca 2020
Port morski w Ustce

Port w Ustce to największy tego typu obiekt w okolicy. Zacumować mogą w nim około dwukrotnie większe jednostki, niż w niedalekim porcie w Rowach. Mimo to, port w Ustce to lokalna przystań, obsługująca główne statki rybackie, turystyczne, łodzie prywatne i niewielkie statki towarowe. Nie spodziewajmy się spotkać w nim okazałych statków czy okrętów. Podobnie jak wspomniany port rybacki w Rowach jest on największą atrakcją dla dzieci, które z bliska mogą zobaczyć statki.

Sam port to tak naprawdę kompleks kilku obiektów, w tym między innymi latarnia morska, ruchomy most na Słupi czy okazałe falochrony, udostępnione do ruchu pieszego. Port znajduje się zarówno na zachodnim jak i wschodnim brzegu. Większość zabudowań portowych oraz faktyczne doki portowe znajdują się po zachodniej stronie rzeki Słupi, w ujściu której port jest zlokalizowany. Brzegi portu od kilku lat łączy obrotowy most. Podczas mojej wizyty w Ustce niestety z racji dużego wiatru nie miałem okazji przejść na zachodnią stronę portu, ponieważ most był zamknięty.

Ciekawa jest za to historia portu. Szczególnie interesujące są czasy, gdy Ustka miała zostać „drugą Gdynią”. W tym celu pobudowano tzw. trzecie molo (do którego niestety nie udało mi się dotrzeć). Między falochronami portu a trzecim molem miały powstać duże baseny portowe mogące przyjąć duże jednostki. Plany jednak nie zostały zrealizowane w wyniku nastania wojny i zmian politycznych z niej wynikających.

kategoria miejsca
lokalizacja

Ustka, ul. Marynarki Polskiej 1

GALERIA

Port morski w Ustce

port w ustce
port w ustce

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Niestety port jak port. Ani sama jego budowa ani statki, które mogą w nim zacumować, nie są ani imponujące, ani niezwykłe.

 • MOIM ZDANIEM

Zapewne odwiedzając Ustkę i tak zawitasz do portu, wokół którego bije serce Ustki. Prawda jednak jest taka, jeżeli nawet port w Ustce nie znajdzie się na twojej liście miejsc do zobaczenia, niewiele stracisz. Tak naprawdę tylko falochrony…

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Port morski w Ustce, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.3 / 5

Port morski w Ustce


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Wyjście z portu to niemal serce miasta, dlatego spodziewaj się wielu turystów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Na mieście widziałem wiele drogowskazów kierujących w stronę portu. Niestety sam port w Ustce już tak dobrze opisany turystom nie został.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Dwa duże parkingi. Jeden na zachodnim brzegu (blisko ale płatny). Drugi parking dużo dalej, na ul. Słupskiej ale za to bezpłatny.

POTRZEBNY CZAS

Ilość potrzebnego czasu zależy od tego co chcesz tutaj robić i zobaczyć. Możesz tu spędzić pół godziny a możesz również znaleźć atrakcje, które wypełnią Ci kilka godzin.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Port w Ustce jest dostępny dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL
 • Przejście całego portu uzależnione jest od pokonania mostu obrotowego na Słupi. Pamiętaj, że może być on zamknięty z powodu silnego wiatru lub wysokiej temperatury.

Port morski w Ustce

MOCNE STRONY

 • mnogość atrakcji w samym porcie jak falochrony, obrotowy most, latarnia, rejsy turystyczne itp.
 • duża atrakcja dla dzieci,
 • znaki kierujące do portu,

SŁABE STRONY

 • port ma raczej charakter lokalny, dlatego nie zobaczymy w nim okazałych statków czy okrętów,
 • przejście na drugi brzeg portu tylko przez ruchomy most, który może być nieczynny w złą pogodę,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!