tu byłem

Każdemu z nas punkt widokowy kojarzy się z górskim szczytem lub zamkową wieżą, jak np. ta na Zamku Grodno. Wielu z Was na pewno słyszało o Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie, z którego można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram Karkonoszy. Punkt widokowy w Ostroszowicach to taki złoty widok, tylko że Gór Swoich! Panorama, którą można tutaj podziwiać rozciąga się od Srebrnej Góry aż po Wielką Sowę. Pomost widokowy znajduje się przy lokalnej drodze pomiędzy miejscowościami Myśliszów oraz Ostroszowice, w pobliżu wierzchołka szczytu Wrona (458 m n. p. m.), około 2 kilometrów od dolnośląskiej Bielawy. Niedaleko niego przebiega żółty szlak turystyczny, biegnący przez Wzgórza Bielawskie. Niemal na skraju lasu został zamontowany drewniany podest, dzięki któremu możemy wygodnie przejść za linię drzew, by podziwiać piękną panoramę Gór Sowich! Na samym podeście nie ma zbyt wiele miejsca, jednak bez problemu zmieszczą się tam dwie – trzy osoby lub samotny fotograf ze swoim sprzętem. Na samym podeście znajduje się również stojak rowerowy, wykonany z drewnianego pnia a przed nim, asfaltowa zatoczka w której możemy bezpiecznie zostawić swoje auto.

kategoria miejsca:

lokalizacja: pomiędzy miejscowościami Myśliszów oraz Ostroszowice

Punkt widokowy w Ostroszowicach

zdjęcia

unikalność

3/5

Każda panorama jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jednak powiedzmy uczciwie mimo imponującego widoku na Góry Sowie z pomostu widokowego w Ostroszowicach na pewno znalazło by się jeszcze kilka innych miejsc, z których Góry Sowie zachwycą swoją panoramą.

moim zdaniem

3/5

Punkt widokowy w Ostroszowicach to miejsce do którego warto podjechać, czy to rowerem czy samochodem. Widok, który tutaj zobaczycie zostanie na długo w Waszej pamięci.

Punkt widokowy w Ostroszowicach

mapa

oceny

średnia ocena
3.66/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

5/5

Możesz liczyć na to, że będziesz tutaj sam, choć wieczorami pewnie można spotkać „tubylców”.

infrastruktura turystyczna

1/5

Przydałaby się tabliczka z rozpiską panoramy, by zlokalizować poszczególne szczyty lub chociaż mała tablica informacyjna. Nie ma też żadnych drogowskazów prowadzących na pomost widokowy…

przydatne informacje

potrzebny czas

Optymalnie jest zaplanować sobie kilkanaście minut, choć można oczywiście więcej.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Miejsce dla dwóch samochodów w asfaltowej zatoczce tuż przy pomoście. Bez opłat.

dostępność

Dostępny dla każdego

podpowiedź kierunkowo.pl!

Punkt widokowy w Ostroszowicach warto odwiedzić „po drodze”. To mało czasochłonna atrakcja ale całkiem dobrze zlokalizowana jeżeli popatrzymy sobie na mapę.

Punkt widokowy w Ostroszowicach

mocne strony

  • rozległa panorama Gór Swoich
  • dostępność dla każdego
  • wygodny parking
  • bez tłumów

słabe strony

  • brak informacji turystycznej

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Punkt widokowy w Ostroszowicach

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x