tu byłem

Punkt widokowy w Ostroszowicach

Każdemu z nas punkt widokowy kojarzy się z górskim szczytem lub zamkową wieżą, jak np. ta na Zamku Grodno. Wielu z Was na pewno słyszało o Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie, z którego można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram Karkonoszy. Punkt widokowy w Ostroszowicach to taki złoty widok, tylko że Gór Swoich! Panorama, którą można tutaj podziwiać rozciąga się od Srebrnej Góry aż po Wielką Sowę. Pomost widokowy znajduje się przy lokalnej drodze pomiędzy miejscowościami Myśliszów oraz Ostroszowice, w pobliżu wierzchołka szczytu Wrona (458 m n. p. m.), około 2 kilometrów od dolnośląskiej Bielawy. Niedaleko niego przebiega żółty szlak turystyczny, biegnący przez Wzgórza Bielawskie. Niemal na skraju lasu został zamontowany drewniany podest, dzięki któremu możemy wygodnie przejść za linię drzew, by podziwiać piękną panoramę Gór Sowich! Na samym podeście nie ma zbyt wiele miejsca, jednak bez problemu zmieszczą się tam dwie – trzy osoby lub samotny fotograf ze swoim sprzętem. Na samym podeście znajduje się również stojak rowerowy, wykonany z drewnianego pnia a przed nim, asfaltowa zatoczka w której możemy bezpiecznie zostawić swoje auto.

kategoria miejsca:

lokalizacja: pomiędzy miejscowościami Myśliszów oraz Ostroszowice

Punkt widokowy w Ostroszowicach

zdjęcia

unikalność

3/5

Każda panorama jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jednak powiedzmy uczciwie mimo imponującego widoku na Góry Sowie z pomostu widokowego w Ostroszowicach na pewno znalazło by się jeszcze kilka innych miejsc, z których Góry Sowie zachwycą swoją panoramą.

moim zdaniem

3/5

Punkt widokowy w Ostroszowicach to miejsce do którego warto podjechać, czy to rowerem czy samochodem. Widok, który tutaj zobaczycie zostanie na długo w Waszej pamięci.

Punkt widokowy w Ostroszowicach

mapa

oceny

średnia ocena
3.66/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

5/5

Możesz liczyć na to, że będziesz tutaj sam, choć wieczorami pewnie można spotkać „tubylców”.

oznaczenia i informacja turystyczna

1/5

Przydałaby się tabliczka z rozpiską panoramy, by zlokalizować poszczególne szczyty lub chociaż mała tablica informacyjna. Nie ma też żadnych drogowskazów prowadzących na pomost widokowy…

przydatne informacje

potrzebny czas

Optymalnie jest zaplanować sobie kilkanaście minut, choć można oczywiście więcej.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Miejsce dla dwóch samochodów w asfaltowej zatoczce tuż przy pomoście. Bez opłat.

dostępność

Dostępny dla każdego

podpowiedź kierunkowo.pl

Punkt widokowy w Ostroszowicach warto odwiedzić „po drodze”. To mało czasochłonna atrakcja ale całkiem dobrze zlokalizowana jeżeli popatrzymy sobie na mapę.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Punkt widokowy w Ostroszowicach

mocne strony

  • rozległa panorama Gór Swoich
  • dostępność dla każdego
  • wygodny parking
  • bez tłumów

słabe strony

  • brak informacji turystycznej
więcej o miejscu w internecie

Punkt widokowy w Ostroszowicach

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x