Wartostrada w Poznaniu

 • Marcin
 • 26 maja 2021
Wartostrada w Poznaniu

Wartostrada w Poznaniu to system ciągów i ścieżek rowerowych, biegnących w śródmieściu miasta wzdłuż koryta Warty. Ich budowa rozpoczęła się w 2011 roku i docelowo ma zakończyć się po zamknięciu pętli rowerowej, ciągnącej się po obu stronach rzeki od mostu Lecha aż do mostu Przemysła I. Wtedy to Wartostrada powinna mieć około 10 kilometrów długości i przebiegać tuż obok niezwykle interesujących miejsc. Już teraz fragmenty Wartostrady przebiegają tuż obok Bramy Poznania, Starego Portu, Parku Stare Koryto Warty, Łazienek Rzecznych czy plaż miejskich.

Ścieżki rowerowe Wartostrady są wygodnymi drogami asfaltowymi, miejscami również ze sztucznym oświetleniem. Na niemal całej długości trasy razem ze ścieżkami rowerowymi biegną równolegle lub wspólnie ścieżki spacerowe dla pieszych. W planach jest również połączenie Wartostrady z terenami rekreacyjnymi nad poznańskim Jeziorem Maltańskim, poprzez dawną śluzę Cybińską, dzięki której pokonanie ruchliwej ulicy Jana Pawła II odbywałoby się bezkolizyjnie. Fajną ciekawostką są liczniki, które na bieżąco zliczają rowerzystów korzystających z Wartostrady.

 

region
lokalizacja

wzdłuż Warty, na obu brzegach rzeki, na terenie Śródmieścia Poznania pomiędzy mostali Lecha i Przemysła I

GALERIA

Wartostrada w Poznaniu

wartostrada w poznaniu
wartostrada w poznaniu

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Wartostrada w Poznaniu to dobrej jakości i przyjazna dla użytkowników ścieżka rowerowa i trasa spacerowa. Mimo, że przebiega tuż obok niezwykle ciekawych miejsc, znajdujących się w centrum dużego polskiego miasta, nadal jest jedynie ścieżką rowerową czy pieszą.

 • MOIM ZDANIEM

Atrakcjami Wartostrady są miejsca obok których przebiega, a nie sam szlak. Niemniej jeżeli masz ochotę na rowerową przejażdżkę po Poznaniu, Wartostrada będzie jednym z najlepszych wyborów.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wartostrada w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.7 / 5

Wartostrada w Poznaniu


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Wartostrada w Poznaniu nie zasypia! Przygotuj się na to, że niemal całą dobę można tam kogoś spotkać a w miejscach szczególnie popularnych wpaść w niemały tłum osób, spragnionych rekreacji.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Są miejsca oznakowane bardzo poprawnie, ale są również miejsca gdzie brakuje jakichkolwiek oznaczeń. Największą bolączką jest jednak brak map z całym systemem Wartostrady, rozstawionych w najważniejszych miejscach trasy, z których można by odczytać które odcinki są już dostępne dla użytkowników.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Wzdłuż Wartostrady znajdziecie wiele miejsc do pozostawienia samochodów by ruszyć w trasę rowerem. Przygotuj się jednak, że w pewnych miejscach może być ciężko zaparkować. Parkingów najlepiej szukać na OpenStreetMap.

POTRZEBNY CZAS

Według uznania! Możesz spędzić na Wartostradzie kilkanaście minut a możesz również kilka godzin.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Wartostrada w Poznaniu stale się wydłuża! Prace nad kolejnymi odcinkami trwają niemal stale i aby być na bieżąco z informacjami, w których miejscach można korzystać z tras warto sprawdzać System Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, gdzie została utworzona specjalna warstwa map z trasami rowerowymi.

Wartostrada w Poznaniu

MOCNE STRONY

 • w większości doskonała nawierzchnia tras,
 • wiele ciekawych miejsc przy trasach,
 • stała rozbudowa i oddawanie do użytku nowych odcinków,

SŁABE STRONY

 • nadal wiele odcinków bez kontynuacji,
 • niewystarczające oznakowanie tras,
 • na niektórych odcinkach bywa tłoczno,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj Poznań jeszcze lepiej! Dzięki poniższym wpisom poznasz najciekawsze miejsca miasta:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!