Wieża widokowa na Ślęży

wieża widokowa na Ślęży
 • Marcin
 • 4 grudnia 2020
Wieża widokowa na Ślęży

Na górę wchodzi się dla przyjemności i widoków. Kto bywał w górach wie, że najlepsze widoki są zawsze w przygotowanych punktach widokowych. Wieża widokowa na Ślęży to nie jedyny na jej szczycie, udostępniony taras widokowy (drugi jest na wieży kościoła) lecz to właśnie z niej widok powinien być najpiękniejszy.

Betonowa wieża pochodzi najprawdopodobniej z początków XX wieku i nie została stworzona dla turystów, lecz… geodetów, którzy mogli wykonywać dzięki niej swoje pomiary. Wieża widokowa na Ślęży na 12 metrów wysokości i 3 poziomy, które służą jako tarasy widokowe. Została oda gruntownie wyremontowana w 2016 roku, wyposażono ją w nowe drabinki oraz barierki zabezpieczające oraz zabezpieczono betonową konstrukcję.

Z wieży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać rozległą panoramę, która jest naprawdę imponująca, ponieważ obejmuje całą długość horyzontu, czyli wszystkie cztery strony świata. Z jej tarasów widokowych możemy podziwiać Wrocław, Karkonosze, Góry Sowie, Zalew Mietkowski a nawet przy bardzo dobrej widoczności masyw Śnieżnika i Góry Opawskie!

 

kategoria miejsca
lokalizacja

na południe od wierzchołka Góry Ślęży

GALERIA

Wieża widokowa na Ślęży

wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Każdy widok jest niepowtarzalny, jednak ten który obejmuje wszystkie cztery strony świata i tak cudowne okolice, zasługuje na szczególne docenienie.

 • MOIM ZDANIEM

Wybierając się na Ślężę i wchodząc na jej szczyt, nie możesz odpuścić wejścia na wieżę widokową. To po prostu grzech!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa na Ślęży, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Wieża widokowa na Ślęży


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Weekendami będzie tłumnie, za to w pozostałe dni powinno być spokojniej, choć wejście na wieżę nie pozwala korzystać z niej wielu osobom na raz i nawet niewielka ilość osób, może spowodować mały zator.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2 / 5

Jest informacja o samej wieży, brakuje ciekawej informacji o widokach, które możemy podziwiać. Doskonale było to rozwiązane na szczycie Baraniej Góry w Beskidach.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Duże parkingi zarówno w Sobótce jak i na Przełęczy Tąpadła. Niestety płatne.

POTRZEBNY CZAS

Dobrze jest zarezerwować 10-20 minut na wejście i zejście z wieży. Lepiej założyć, że chwilę poczekamy bo drabiny wejściowe są niestety “jednokierunkowe”.

SUGEROWANY WIEK

Sugeruję by z wieży korzystali młodzież i dorośli. Dzieci powyżej 5 lat, mogą wejść na pierwszy poziom wieży z pomocą dorosłych.

DOSTĘPNOŚĆ

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Na szczycie Ślęży nie wszystkie drogowskazy prowadzą do tej wieży widokowej. Wiele z nich kieruje na taras widokowy, zlokalizowany na wieży kościoła, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia.

Wieża widokowa na Ślęży

MOCNE STRONY

 • rozległy widok,
 • pojemność (dostępnych kilka poziomów),
 • świeżo wyremontowana,
 • darmowy wstęp

SŁABE STRONY

 • tłumnie w dni wolne od pracy,
 • wąskie drabiny wejściowe pozwalają na ruch jedynie w jedną stronę,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:

Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!