Wieża widokowa na Ślęży
Na górę wchodzi się dla przyjemności i widoków. Kto bywał w górach wie, że najlepsze widoki są zawsze w przygotowanych punktach widokowych. Wieża widokowa na Ślęży to nie jedyny na jej szczycie, udostępniony taras widokowy (drugi jest na wieży kościoła) lecz to właśnie z niej widok powinien być najpiękniejszy.
Betonowa wieża pochodzi najprawdopodobniej z początków XX wieku i nie została stworzona dla turystów, lecz… geodetów, którzy mogli wykonywać dzięki niej swoje pomiary. Wieża widokowa na Ślęży na 12 metrów wysokości i 3 poziomy, które służą jako tarasy widokowe. Została oda gruntownie wyremontowana w 2016 roku, wyposażono ją w nowe drabinki oraz barierki zabezpieczające oraz zabezpieczono betonową konstrukcję.
Z wieży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać rozległą panoramę, która jest naprawdę imponująca, ponieważ obejmuje całą długość horyzontu, czyli wszystkie cztery strony świata. Z jej tarasów widokowych możemy podziwiać Wrocław, Karkonosze, Góry Sowie, Zalew Mietkowski a nawet przy bardzo dobrej widoczności masyw Śnieżnika i Góry Opawskie!
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Podstawowe informacje – Wieża widokowa na Ślęży
Wieża widokowa na Ślęży w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
Unikalność miejsca – 4/5
Każdy widok jest niepowtarzalny, jednak ten który obejmuje wszystkie cztery strony świata i tak cudowne okolice, zasługuje na szczególne docenienie.
Moim zdaniem – 4/5
Wybierając się na Ślężę i wchodząc na jej szczyt, nie możesz odpuścić wejścia na wieżę widokową. To po prostu grzech!
Lokalizacja – Wieża widokowa na Ślęży
Lokalizacja miejsca „Wieża widokowa na Ślęży”: na południe od wierzchołka Góry Ślęży. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Wieża widokowa na Ślęży bez tajemnic!
Dowiedz się wszystkiego co ważne o miejscu: Wieża widokowa na Ślęży, z mojego wpisu! Oprócz praktycznych informacji, przydatnych dla każdego, kto chciałby odwiedzić to miejsce, znajdziecie w nim również zdjęcia, garść ciekawostek i możliwie obiektywnych ocen.
Ocena miejsca
Praktyczne informacje muszą być również przekazane w praktyczny i przejrzysty sposób! Właśnie dlatego dla ułatwienia wprowadziłem punktową ocenę najważniejszych, moim zdaniem kwestii: kosztów wstępu i cen na miejscu, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania do bycia pełnoprawna atrakcja turystyczną. To miejsce uzyskało u mnie ocenę – 3 / 5, z czego:
Ceny – 5/5
Bez opłat.
Ilość odwiedzających – 2/5
Weekendami będzie tłumnie, za to w pozostałe dni powinno być spokojniej, choć wejście na wieżę nie pozwala korzystać z niej wielu osobom na raz i nawet niewielka ilość osób, może spowodować mały zator.
Przygotowanie – 2/5
Jest informacja o samej wieży, brakuje ciekawej informacji o widokach, które możemy podziwiać. Doskonale było to rozwiązane na szczycie Baraniej Góry w Beskidach.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje
Co jeszcze warto wiedzieć o tym miejscu? Gdzie zaparkować, ile potrzebujecie czasu, dla kogo to miejsce będzie odpowiednie i dostępne. Wszystko to wraz z dodatkową, extra podpowiedzią zebrałem dla Was poniżej!
Parking – 4/5
Duże parkingi zarówno w Sobótce jak i na Przełęczy Tąpadła. Niestety płatne.
Potrzebny czas
Dobrze jest zarezerwować 10-20 minut na wejście i zejście z wieży. Lepiej założyć, że chwilę poczekamy bo drabiny wejściowe są niestety „jednokierunkowe”.
Sugerowany wiek
Sugeruję by z wieży korzystali młodzież i dorośli. Dzieci powyżej 5 lat, mogą wejść na pierwszy poziom wieży z pomocą dorosłych.
Dostępność
Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci.
Extra podpowiedź!
Na szczycie Ślęży nie wszystkie drogowskazy prowadzą do tej wieży widokowej. Wiele z nich kieruje na taras widokowy, zlokalizowany na wieży kościoła, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia.
Co na plus, co na minus?
Wieża widokowa na Ślęży – podsumujmy, to co wiemy! Sprawdź jakie są mocne i słabe strony tego miejsca.
Główne atuty
- rozległy widok,
- pojemność (dostępnych kilka poziomów),
- świeżo wyremontowana,
- darmowy wstęp
Słabsze strony
- tłumnie w dni wolne od pracy,
- wąskie drabiny wejściowe pozwalają na ruch jedynie w jedną stronę,
Ciekawe miejsca w okolicy
Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:
Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz