Wieża widokowa na Ślęży

Na górę wchodzi się dla przyjemności i widoków. Kto bywał w górach wie, że najlepsze widoki są zawsze w przygotowanych punktach widokowych. Wieża widokowa na Ślęży to nie jedyny na jej szczycie, udostępniony taras widokowy (drugi jest na wieży kościoła) lecz to właśnie z niej widok powinien być najpiękniejszy.

Betonowa wieża pochodzi najprawdopodobniej z początków XX wieku i nie została stworzona dla turystów, lecz… geodetów, którzy mogli wykonywać dzięki niej swoje pomiary. Wieża widokowa na Ślęży na 12 metrów wysokości i 3 poziomy, które służą jako tarasy widokowe. Została oda gruntownie wyremontowana w 2016 roku, wyposażono ją w nowe drabinki oraz barierki zabezpieczające oraz zabezpieczono betonową konstrukcję.

Z wieży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać rozległą panoramę, która jest naprawdę imponująca, ponieważ obejmuje całą długość horyzontu, czyli wszystkie cztery strony świata. Z jej tarasów widokowych możemy podziwiać Wrocław, Karkonosze, Góry Sowie, Zalew Mietkowski a nawet przy bardzo dobrej widoczności masyw Śnieżnika i Góry Opawskie!

 

kategoria miejsca:
lokalizacja: na południe od wierzchołka Góry Ślęży
Wieża widokowa na Ślęży

zdjęcia

wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży
wieża widokowa na Ślęży

Wieża widokowa na Ślęży

unikalność
4/5

Każdy widok jest niepowtarzalny, jednak ten który obejmuje wszystkie cztery strony świata i tak cudowne okolice, zasługuje na szczególne docenienie.

moim zdaniem
4/5

Wybierając się na Ślężę i wchodząc na jej szczyt, nie możesz odpuścić wejścia na wieżę widokową. To po prostu grzech!

Wieża widokowa na Ślęży

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Wieża widokowa na Ślęży

Na szczycie Ślęży nie wszystkie drogowskazy prowadzą do tej wieży widokowej. Wiele z nich kieruje na taras widokowy, zlokalizowany na wieży kościoła, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia.

Wieża widokowa na Ślęży

oceny

średnia ocena
3/5
ceny
5/5

Bez opłat.

ilość turystów
2/5

Weekendami będzie tłumnie, za to w pozostałe dni powinno być spokojniej, choć wejście na wieżę nie pozwala korzystać z niej wielu osobom na raz i nawet niewielka ilość osób, może spowodować mały zator.

oznaczenia i informacja turystyczna
2/5

Jest informacja o samej wieży, brakuje ciekawej informacji o widokach, które możemy podziwiać. Doskonale było to rozwiązane na szczycie Baraniej Góry w Beskidach.

przydatne informacje

potrzebny czas

Dobrze jest zarezerwować 10-20 minut na wejście i zejście z wieży. Lepiej założyć, że chwilę poczekamy bo drabiny wejściowe są niestety „jednokierunkowe”.

sugerowany wiek

Sugeruję by z wieży korzystali młodzież i dorośli. Dzieci powyżej 5 lat, mogą wejść na pierwszy poziom wieży z pomocą dorosłych.

parking
4/5

Duże parkingi zarówno w Sobótce jak i na Przełęczy Tąpadła. Niestety płatne.

dostępność

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

Wieża widokowa na Ślęży
mocne strony
  • rozległy widok,
  • pojemność (dostępnych kilka poziomów),
  • świeżo wyremontowana,
  • darmowy wstęp
słabe strony
  • tłumnie w dni wolne od pracy,
  • wąskie drabiny wejściowe pozwalają na ruch jedynie w jedną stronę,

Wieża widokowa na Ślęży

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x