Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

wieża widokowa suszynka wieże widokowe w polsce
 • Marcin
 • 25 lipca 2022
Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

Kotlina Kłodzka to niesamowicie malowniczy skrawek naszego kraju, który swoje piękno najlepiej prezentuje gdy spogląda się na nią z góry! Choć w okolicy nie brakuje pięknie położonych punktów i platform widokowych to wieża widokowa SUSZYNKA, położona jest w takim miejscu, że możemy podziwiać dosłownie cały widnokrąg, który obejmuje niemal całą Kotlinę Kłodzką!

Wieża widokowa SUSZYNKA została wybudowana w 2014 roku na wzniesieniu o wysokości 469 m n. p. m., znajdującym się w miejscowości Suszyna. Wieża ma 27 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się nieco niżej – 22 metry nad terenem. By zobaczyć wyjątkowe widoki trzeba pokonać 140 schodów, które są wewnątrz betonowej wieży.

Z tarasu widokowego możecie podziwiać m. in. Góry Stołowe, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie czy nawet Górę Świętej Anny!

lokalizacja

Suszyna, ok. 5 km na wschód od Wambierzyc i 10 km na zachód od Kłodzka

GALERIA

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

wieża widokowa suszynka wieże widokowe w polsce
wieża widokowa suszynka
wieża widokowa suszynka wieże widokowe
wieża widokowa suszynka wieże widokowe

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Wieża widokowa SUSZYNKA przypomina wiele innych wież widokowych. Wyjątkowy i unikatowy jak zawsze jest widok ale dla wielu to będzie za mało by nazwać to miejsce niepowtarzalnym i unikatowym.

 • MOIM ZDANIEM

Do takich miejsc przyjeżdża się dla widoków, a one w tym miejscu są po prostu kapitalne! Moim zdaniem będziecie żałować, jeżeli tutaj nie podjedziecie krążąc po okolicy!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.7 / 5

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Pojedyncze osoby odwiedzają to miejsce, dlatego jest duża szansa delektować się widokami w samotności.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Dla mnie najważniejsze na punktach widokowych są plansze, które przybliżają nam to co widzimy. Na wieży widokowej SUSZYNKA takie plansze są i czekają na nas 22 metry nad ziemią! Do tego jest również bardziej ogólna tablica informacyjna u podstawy wieży, oznaczenia przebiegającego tędy szlaku turystycznego a także czytelna informacja o najbliższej okolicy.

Niestety brakuje drogowskazów i znaków drogowych, ułatwiających dojazd do wieży.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

W odległości ok. 150 metrów znajduje się bezpłatny parking, stworzony z myślą o turystach odwiedzających wieżę.

POTRZEBNY CZAS

Myślę, że optymalnie jest mieć zarezerwowane 10-15 minut, choć oczywiście możecie zostać i delektować się widokiem znacznie dłużej!

SUGEROWANY WIEK

Na wieże samodzielnie wejdą już trzyletnie dzieci, mniejsze będziecie musieli wnieść lub pomóc im dostać się na taras widokowy.

DOSTĘPNOŚĆ

Pokonanie 140 schodów, by wejść na taras widokowy może dla pewnych osób być zbyt dużym wyzwaniem. Niestety osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich czy po prostu mające problemy z poruszaniem się, mogą nie dać rady wejść na szczyt wieży.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Na tarasie widokowym znajdziecie pieczątkę turystyczną, która będzie doskonałą pamiątką. Znajduje się w białej metalowej skrzynce na ścianie.

Wieża widokowa SUSZYNKA. Obłędne widoki!

MOCNE STRONY

 • F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-Y i rozległy widok!
 • wieża jest obiektem stosunkowo nowym, wygodnym i bezpiecznym,
 • dobrze przygotowana informacja turystyczna na miejscu,
 • bezpłatny parking w pobliży wieży, dedykowany gościom,
 • niewielu odwiedzających,

SŁABE STRONY

 • słabo oznakowany dojazd do wieży,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii tu byłem. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka.

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!