Alpakowe Przylesie

Alpakowe Przylesie

Alpakowe Przylesie to miejsce, gdzie będziecie mogli spędzić trochę czasu wśród przemiłych i przyjaznych alpak, kózek i owieczek. Na ogrodzonym terenie znajduje się zagroda zwierząt, plac zabaw dla dzieci, dmuchaniec, kawiarenka oraz miejsca do odpoczynku: wiaty ze stołami, leżaki a nawet hamak.

Zagroda alpak jest otwarta, dzięki czemu te miłe zwierzątka mogą swobodnie sobie spacerować pomiędzy gośćmi Alpakowego Przylesia. Dzięki temu łatwiej jest nawiązać nam kontakt z futrzastymi gospodarzami, poczęstować je ich ulubionymi przysmakami a jednocześnie np. odpoczywać na leżaku. Najmłodsi mogą bez skrępowania bawić się na placu zabaw czy dmuchanym zamku, przy okazji głaszcząc i przytulając się do milusińskich alpak. Dodatkowo można poznać się bliżej również z kózkami i owieczkami, które wesoło biegają po swojej zagrodzie oraz królikami, które mają swój domek urządzony obok kawiarenki.

W kawiarence możecie skosztować słodkich deserów: gofrów, naleśników, lodów, waty cukrowej czy lemoniady. Również dorośli znajdą w niej coś dla siebie, np. kawę mrożoną:)

Dokładną lokalizację miejsca: Alpakowe Przylesie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Alpakowe Przylesie to nie miejsce z zagrodą zwierząt, to po prostu zagroda alpak w której postawiono dodatkowe atrakcje. Tutaj alpaki mogą razem z nami usiąść do kawki lub odprowadzić naszą pociechę do dmuchańca:) Bliżej tych sympatycznych i milusińskich zwierzątek być nie można!

Alpakowe Przylesie

Alpakowe Przylesie
alpaki trzebaw zjeźdzalnia
Alpakowe Przylesie
Alpakowe Przylesie
alpaki trzebaw
Alpakowe Przylesie
3 / 5

Jeżeli zależy Wam na kontakcie swoich dzieci ze zwierzętami, Alpakowe Przylesie będzie bardzo dobrym wyborem. Dzięki otwartości zagród dużo łatwiej zbliżyć się do alpak oraz po prostu bawić i cieszyć się ich obecnością. A dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, sprawiają że żadne dziecko nie powinno narzekać tutaj na nudę.

Alpakowe Przylesie
3.5 / 5

4 / 5

Wstęp na teren Alpakowego Przylesia jest płatny a cena biletów nie jest wysoka. Na duży plus również ceny w kawiarence, które są po prostu normalne i rozsądne!

3.5 / 5

Jak w każdym miejscu, również i tutaj potrafi zrobić się tłumnie, szczególnie w letnie weekendy.

3 / 5

Odnalezienie miejsca ułatwia duża tablica widoczna z drogi. Na miejscu znajdziecie kilka tablic informacyjnych i ostrzegawczych, które podpowiadają nam jak zachowywać się przy zwierzętach. Szkoda, że nie ma np. tabliczek z imionami czworonożnych przyjaciół, ciekawostkami o ulubionych przysmakach, zachowaniach czy gatunkach i rasach by wyjechać stąd nie tylko uradowanym ale i zaciekawianym:)

4.5 / 5

Pod Alpakowym Przylesiem znajduje się duży parking, który powinien być wystarczający aby pomieścić wszystkich odwiedzających. Parking jest bezpłatny.

Minimum 1,5 godziny, choć równie dobrze możecie spędzić tutaj nawet cały dzień.

Tak naprawdę dla każdego, ale najwięcej frajdy będą miały dzieci od 3 roku życia wzwyż.

Miejsce jest dostępne dla każdego i nie powinno nikomu sprawić problemów.

  • doskonałe miejsce na spędzenie czasu z dziećmi,
  • otwarta forma zagrody,
  • kilkanaście milusińskich alpak, kilka kózek, kilka owieczek oraz króliczki – każde dziecko powinno znaleźć swojego ulubieńca,
  • dodatkowo plac zabaw i dmuchany zamek,
  • kawiarenka na terenie oraz wiaty ze stołami i leżaki z myślą o rodzicach i opiekunach najmłodszych,
  • przystępne ceny,
  • duży parking w pobliżu,
  • szkoda, że nie możemy poznać imion zwierzątek i dowiedzieć się o nich czegoś więcej,
  • na miejscu nie ma stale opiekuna zwierząt, co dla jednych będzie wadą a dla innych zaletą. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy zdani trochę sami na siebie:)

Największą frajdą jest oczywiście karmienie zwierząt! Pamiętajcie, żeby przestrzegać zasad, oczywiście dla dobra zwierząt i karmić je wyłącznie przygotowanym przez Właścicieli jedzeniem. Możecie je zakupić za drobną opłatą w kawiarence.

Alpakowe Przylesie

Poznań oraz jego okolice skrywają wiele ciekawych i fajnych miejsc dla najmłodszych! Poznajcie kilka kolejnych z moich wpisów:

Więcej wpisów znajdziecie pod tagiem #podróżowanie z dzieckiem w kategorii zwiedzam Polskę. Kolejne miejsca znajdziecie w kategorii tu byłem, gdzie oznaczone są jako #atrakcje dla dzieci.

Wpis opublikowano: 2 września 2022, ostatnia modyfikacja treści: 2 września 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl