
illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)
illuzeum w Łebie to najbardziej zaskakujące i… zakręcone miejsce w regionie! W niewielkim budynku, przy głównym deptaku miasta znajduje się interaktywna wystawa, pełna iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych oraz zdumiewających eksperymentów. Na wystawie znajduje się ponad 100 stanowisk, przy których wykonując opisane czynności możemy doświadczyć wielu ciekawych zjawisk. Wśród nich m. in. ogromny kalejdoskop, obrazy 3D, hologramy, ruchoma ściana, tunel do Nowej Zelandii a także… paleta pełna pieniędzy, ukazująca jak wygląda ponad 36 000 000 złotych. Wiele z tych stanowisk prezentuje zabawki oraz urządzenia optyczne z XIX wieku, które nadal potrafią nas zaskoczyć mimo ogromnego postępu techniki.
Illuzeum w Łebie to jednak przede wszystkim dobra zabawa i świetna przygoda. Na niemal wszystkich stanowiskach aby doświadczyć zadziwiającego efektu najpierw sami musimy coś pokręcić, ostawić, ułożyć, przestawić czy dotknąć – to daje właśnie najwięcej frajdy! Wśród tej całej rozrywki jest również arcyciekawa lekcja fizyki, którą trudno przeżyć gdziekolwiek indziej. Warto podkreślić, że illuzeum w Łebie czynne jest przez cały rok.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)
Lokalizacja miejsca „illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)”: Łeba, ul. Tadeusza Kościuszki 67. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia) w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
4/5
Trudno znaleźć równie angażującą, zakręconą i pozytywną wystawę interaktywną jak ta, którą możecie odwiedzić w illuzeum w Łebie! To nie tylko doskonała rozrywka dla każdego, niezależnie od PESEL-u ale również niezwykle ciekawa lekcja fizyki, optyki i sprawdzian dla własnych zmysłów!
Będąc w Łebie nie wypada przegapić okazji do takiej fantastycznej zabawy zmysłami i przygody, którą daje nam illuzeum. Gwarantuje Wam, że każdy z Was wyjdzie z tego miejsca pełen wrażeń, odkryć i zaskoczeń!
Galeria zdjęć
illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.5/5 – składowe oceny:
Ceny – 2.5/5
Ceny nie należą do najniższych, kształtują się na poziomie 30 zł za bilet normalny (stan na 2024). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety – rodzinne, grupowe i ulgowe.
Ilość odwiedzających – 3.5/5
Mimo położenia nieco na uboczu głównego centrum miasta, illuzeum chętnie odwiedzają wypoczywający w Łebie wczasowicze. Z racji, że powierzchnia ekspozycji nie jest duża, może zrobić się w nim nieco tłoczno.
Przygotowanie – 4.5/5
Dotarcie do muzeum ułatwia duży szyld i oznakowanie budynku. Wewnątrz, na ekspozycji wszystko jest ciekawie i obszernie opisane oraz przygotowane.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)
Parking – 1.5/5
illuzeum w Łebie nie posiada własnego parkingu. Pojedyncze miejsca parkingowe znajdują się w ciągu ulicy Tadeusza Kościuszki, przy którym się ono znajduje. Zaparkowanie na nich (szczególnie w sezonie) graniczy z cudem. Lepszą alternatywą jest płatny parking przy ulicy Łąkowej (ok. 250 m od illuzeum).
Potrzebny czas
Absolutne minimum to 60 minut. Warto jednak zostać tutaj dłużej i wypróbować każdego z ponad 100 przygotowanych stanowisk!
Sugerowany wiek
Choć wiele stanowisk wymaga nieco skupienia, wytężenia a nawet umiejętności manualnych, rozrywkę odnajdą tutaj nawet 3-letnie dzieci, które z pomocą rodziców również będą mogły odkryć wyjątkowość tego miejsca i fenomen optycznych zjawisk!
Dostępność
Przestrzeń illuzeum pozbawiona jest trudności architektonicznych, które sprawiały by problem niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkiem dziecięcym. Niestety wejście do budynku prowadzi po dwóch stopniach.
illuzeum w Łebie to nie tylko interaktywna ekspozycja, pełna złudzeń optycznych oraz stanowisk wytężających nasze zmysły. To również solidna lekcja historii, ponieważ wiele z prezentowanych zjawisk czy przedmiotów, sięga swoją historią wiele lat wstecz, ukazując nam przeszłość.
Plusy i minusy
główne atuty
- ciekawie przygotowana ekspozycja interaktywna, angażująca i zadziwiająca,
- ekspozycja przygotowana z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych,
- położenie przy głównej ulicy Łeby (deptaku), ok. 500 metrów od ścisłego centrum miasta,
- w dużej mierze przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecięcymi,
- otwarte przez cały rok,
słabsze strony
- trudności z zaparkowaniem w pobliżu,
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce! Sprawdźcie:
Szukając atrakcji dla dzieci i inspiracji na rodzinne wakacje nad polskim morzem, zachęcam do przeczytania innych moich wpisów:
- Atrakcje dla dzieci w Sarbinowie i okolicy
- Pomysły na wycieczki z Międzyzdrojów po okolicy
- Atrakcje dla dzieci w Niechorzu i okolicy
Lubicie tego typu interaktywne ekspozycje i centra rozrywki, poznajcie podobne miejsca w Polsce, które udało mi się odwiedzić i opisać:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz