łeba labirynt

Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!

Łeba Labirynt to jedna z ciekawszych i bardziej emocjonujących atrakcji na świeżym powietrzu w Łebie. Sercem i największą atrakcja tego miejsca jest zajmujący powierzchnię około 5000 metrów kwadratowych, naturalny labirynt. Jest on największym labiryntem w okolicy, który oprócz krętych korytarzy posiada również platformy widokowe. Pokonane go możliwe jest tylko jedną, właściwa trasą prowadzącą przez 5 baz, których odnalezienie wcale nie jest takie łatwe! Posiadający doskonałą orientacje i umiejętność czytania mapy pokonają go w około 20 minut, choć najprawdopodobniej większości z Was zajmie to więcej czasu a tym samym przygoda będzie dłuższa!

Oprócz naturalnego labiryntu, Łeba Labirynt oferuje również strefę zabawy na świeżym powietrzu w której znajdziecie dodatkowo jednotorową kręgielnię plenerową, gigaszachy, gigachińczyka i niewielki plac zabaw z piaskownicą. Dodatkowo w budynku gdzie znajduje się kasa biletowa, mieści się również niewielka kawiarenka.

Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!

Łeba, na końcu ulicy Wspólnej

Dokładną lokalizację miejsca: Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Łeba Labirynt to jedno z kilku tego typu miejsc na polskim Wybrzeżu. Choć jest mniejszy od giganta z Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, w okolicy Łeby bez wątpienia nie ma konkurencji:)

Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!

łeba labirynt platforma widokowa
mapa labirynt naturalny w łebie
tablice pytania quiz zagadki w łebskim labiryncie
łeba labirynt strefa zabaw kręgle plenerowe
mały labirynt jabłkowy dla małych dzieci
centrum labiryntu w łebie
3 / 5

Kto spodziewałby się, że zgubienie trasy w poplątanym labiryncie będzie aż taką przygodą?! Łeba Labirynt to bardzo fajne miejsce na spędzenie miło czasu całą rodziną.

Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!
2.8 / 5

2 / 5

Ceny nie należą do najniższych, kształtują się na poziomie 40 zł za bilet normalny (stan na 2024). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety – rodzinne, grupowe i ulgowe. Dodatkowo dzieci do 4 lat wchodzą bezpłatnie.

3.5 / 5

Położony nieco na uboczu Łeba Labirynt nie jest miejscem obleganym ale na pewno chętnie odwiedzanym. Powierzchnia labiryntu i jego otoczenia pozwala uniknąć ścisku, nawet kiedy spotkacie tutaj wycieczkę czy większą grupę odwiedzających.

3 / 5

W dotarciu pod labirynt pomagają drogowskazy. Na miejscu czekają na Was tablice z informacją o atrakcjach tego miejsca. Wchodząc na teren bezpłatnie otrzymujecie mapę labiryntu, z pomocą której musicie przemierzyć jego korytarze, docierając do 5 baz i rozwiązując mijane po drodze pytania i zagadki (niestety brakuje kilku tablic).

4.5 / 5

Przed wejściem na teren Łeba Labirynt znajduje się spory, nieutwardzony parking na którym możecie bezpiecznie i bezpłatnie zostawić swoje auto.

Pokonanie labiryntu, zabawa i skorzystanie z pozostałych atrakcji zajęło nam ok. 60 minut.

Ze względu, że po labiryncie może być ciężko poruszać się wózkiem dziecięcym, sugeruję odwiedzać to miejsce z dziećmi dobrze już chodzącymi (od 3 lat wzwyż). Młodsze dzieci mogą dodatkowo obawiać się krętych korytarzy i nie widzieć żadnej frajdy w błądzeniu po nich.

Teren Łeba Labirynt jest w większości dostępny dla każdego. W mojej ocenie jedynie miejscami wąskie, korytarze labiryntu oraz niektóre piaszczyste lub wysypane kamieniem miejsca, mogą sprawiać trudność osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub rodzicom z wózkami dziecięcymi.

  • ciekawa przygoda podczas błądzenia po labiryncie,
  • dwa labirynty: główny – duży i drugi, mniejszy dedykowany młodszym dzieciom,
  • dodatkowe atrakcje, m. in. gigaszachy, kręgle terenowe,
  • ciekawa oferta animacji dla grup,
  • bezpłatny parking przy głównym wejściu,
  • brakuje kilku tablic z pytaniami / zagadkami, które uatrakcyjniają przygodę,
  • ceny biletów,

Przez labirynt biegnie tylko jedna właściwa trasa, którą należy podążać aby go pokonać. Tak naprawdę końcem błądzenia po nim jest dojście do jego centrum. Wyjście z centrum labiryntu jest już banalne i trwa około 1 minuty.

Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!

Jeżeli lubicie labirynty, to zachęcam Was również do poznania podobnego labiryntu w wielkopolskich Owińskach, ogromnego labiryntu w Ogrodach Hortulus Spectabilis na Pomorzu Zachodnim oraz skalnych labiryntów w Górach Stołowych, m. in. labiryntu w Błędnych Skałach i na Szczelińcu Wielkim.

Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce! Sprawdźcie:

Szukając atrakcji dla dzieci i inspiracji na rodzinne wakacje nad polskim morzem, zachęcam do przeczytania innych moich wpisów:

Wpis opublikowano: 13 czerwca 2024, ostatnia modyfikacja treści: 13 czerwca 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl