muzeum motyli w łebie łeba

Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia)

Muzeum Motyli w Łebie to jedna z najciekawszych atrakcji miasta, która pozwoli przeżyć Wam unikalną przygodą wśród tysięcy okazów motyli i owadów z całego świata. To doskonała propozycja nie tylko na niepogodę!

Muzeum powstało w 1999 roku i prezentuje prywatną kolekcję, którą rozpoczął gromadzić stryj obecnego Właściciela kolekcji i muzeum. Zbieranie prywatnej kolekcji rozpoczęło się już w 1937 roku dzięki czemu najstarsze eksponaty liczą sobie nawet ponad 100 lat! Na ekspozycji w Łebie prezentowane jest ok. 4500 okazów motyli i owadów (pozostała część kolekcji znajduje się w bliźniaczym muzeum we Władysławowie). W muzealnej kolekcji są m. in. egzotyczne motyle i ćmy ale również patyczaki, chrząszcze, skorpiony czy gigantyczne pająki ptaszniki. Owadzie zbiory uzupełnia kolekcja przedmiotów użytkowych związanych z motylami i owadami, m. in. znaczki, ceramikę, biżuterię czy monety. Dodatkowo w Muzeum Motyli w Łebie przygotowano ogrom ciekawostek o świecie owadów, które wielokrotnie Was zaskoczą!

Wystawa zawiera również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m. in. owadzie kino i radio, stanowiska z mikroskopami, owadzie okulary i kończący wystawę test wiedzy o owadach.

Muzeum Motyli w Łebie od 2016 roku mieści się w nowoczesnym budynku na rogu ulic Wojska Polskiego i Obrońców Westerplatte. Otwarte jest przez cały rok. Oprócz muzealnej wystawy znajduje się w nim sklepik z pamiątkami, w dużej mierze nawiązującymi do entomologii (nauki o owadach).

Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia)

Łeba, Wojska Polskiego 5A

Dokładną lokalizację miejsca: Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia), znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Muzeum Motyli w Łebie to wyjątkowa wystawa, która w bardzo szerokim spektrum przybliża piękno motyli oraz różnorodność świata owadów. Jej głównym elementem jest bogata kolekcja, licząca ok. 4500 preparowanych motyli i innych owadów. Uzupełniają ją inne kolekcje związane z motylą tematyką oraz liczne atrakcje, przybliżające owadzi świat.

Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia)

muzeum motyli w łebie łeba
skorpiony ekspozycja wystawa łeba
owadzie radio ekspozycja motyle łeba
muzeum motyli łeba znaczki pocztowe z motylami
muzeum motyli w łebie łeba
muzeum robale motyle modliszka
4 / 5

Jestem pewien, że Muzeum Motyli w Łebie to jedna z najciekawszych i najfajniejszych atrakcji tego nadmorskiego miasta! Świetnie bawić się w nim będą dosłownie wszyscy, bo ekspozycja została przygotowana w taki sposób aby zaciekawiła zarówno najmłodszych jak i najstarszych. Przy okazji to również fantastyczna lekcja przyrody!

Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia)
3.7 / 5

3 / 5

Ceny biletów kształtują się na średnim poziomie (w 2024 roku bilet normalny kosztował 23 zł). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety – rodzinne, grupowe i ulgowe.

3 / 5

Muzeum cieszy się popularnością wśród odwiedzających miasto a przez to, że jego powierzchni nie jest duża może zrobić się w nim nieco tłoczno.

5 / 5

Dotarcie do muzeum ułatwiają drogowskazy i szyldy rozmieszczone na mieście a w środku, na ekspozycji wszystko jest ciekawie opisane i przygotowane.

1.5 / 5

Muzeum nie posiada własnego parkingu. Około 10 miejsc parkingowych (płatnych tylko w sezonie letnim), znajduje się w ciągu ulicy Obrońców Westerplatte, przy którym znajduje się wejście do muzeum. Zaparkowanie na nich (szczególnie w sezonie) graniczy niestety z cudem. Lepszą alternatywą jest otwarty latem duży parking płatny pomiędzy ulicami: Sportową i Matejki.

Absolutne minimum to 30-40 minut ale zainteresowani motylami i robakami na pewno spędzą tutaj znacznie więcej czasu.

Dla każdego.

Muzeum Motyli w Łebie przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Skorzystają też z tego rodzice z wózkami dziecięcymi.

  • ciekawa i bogata ekspozycja motyli i owadów, przygotowana w atrakcyjny sposób,
  • ekspozycja przygotowana z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych,
  • położenie w centrum Łeby, w pobliżu innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • dostępność dla osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecięcymi,
  • otwarte przez cały rok,
  • trudności z zaparkowaniem w pobliżu,

Wielu z Was pewnie myśli, że tego typu wystawa to gabloty i statyczna ekspozycja motylich okazów. Nic bardziej mylnego! Na tej bardzo interaktywnej i angażującej ekspozycji, pobudzicie swoje zmysły niczym w pobliskim illuzem (poznajcie je z innego wpisu – już wkrótce), mogąc m. in. spojrzeć przez owadzie okulary czy słuchając owadziego radia.

Muzeum Motyli w Łebie (opis i zdjęcia)

Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce!

Szukając atrakcji dla dzieci i inspiracji na rodzinne wakacje nad polskim morzem, zachęcam do przeczytania innych moich wpisów:

Chętnych aby zobaczyć egzotyczne motyle na żywo zachęcam do odwiedzenia nadmorskiego Niechorza na Pomorzu Zachodnim, gdzie znajduje się bardzo fajnie zorganizowana motylarnia (przeczytaj: Motylarnia w Niechorzu). Możecie przeczytać o niej w moim wpisie: Niechorze. Latarnia morska i atrakcje tuż obok.

Wpis opublikowano: 11 czerwca 2024, ostatnia modyfikacja treści: 13 czerwca 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl