Motylarnia Niechorze Atrakcje dla dzieci w Niechorzu

Motylarnia Niechorze

Motylarnia Niechorze to niepowtarzalna atrakcja, którą znajdziecie pod samą latarnią morską w Niechorzu. Pod dużą kopułą, wyglądającą niemal jak baza marsjańska skrywa się iście tropikalna kraina, swobodnie latających egzotycznych motyli. Największą atrakcją jest to, że motyle latają swobodnie wśród nas, siadają na naszych ubraniach a nawet dłoniach. Dzięki temu możemy oglądać je naprawdę z bliska!

Motylarnia Niechorze to atrakcja dla całej rodziny i ucieszy zarówno małych i dużych, bo przelatujący tuż obok duży i kolorowy motyl zrobi wrażenie na każdym. W Motylarni panuje specjalny mikroklimat, aby zapewnić motylom jak najlepsze warunki do życia, dlatego warto pamiętać by ubrać się lekko bo pod kopułą jest bardzo wilgotno i gorącą – istne tropiki! W środku oprócz motyli będziecie mogli przeczytać też ciekawostki o nich, przygotowane na specjalnych planszach oraz na własne oczy w “oknie pojawienia” zobaczyć moment, kiedy z poczwarki wyłania się barwny motyl a gdyby tego było mało, przewodnicy Motylarni zdradzą Wam jeszcze więcej motylich sekretów.

Dokładną lokalizację miejsca: Motylarnia Niechorze, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Motylarnia Niechorze to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w Polsce! Choć motylarnia nie jest unikatowa, na pewno nie jest też pospolita:)

Motylarnia Niechorze

Motylarnia Niechorze Atrakcje dla dzieci w Niechorzu
Motylarnia Niechorze latarnia
Motylarnia Niechorze nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
Motylarnia Niechorze
3 / 5

Odwiedziny w motylarni to bardzo ciekawe i wyjątkowe przeżycie. Oprócz pięknych motyli możemy przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach:)

Motylarnia Niechorze
3.8 / 5

4 / 5

Ceny na akceptowalnym poziomie. Dostępne są również bilety rodzinne i grupowe.

Bilety są w formie naklejki na ubranie, co bardzo cieszy szczególnie najmłodszych:)

3 / 5

Dobra lokalizacja i wyjątkowość tej atrakcji przyciąga wielu odwiedzających a przez to, że Motylarnia Niechorze nie jest dużym obiektem, szybko może zrobić się w niej tłoczno.

4.5 / 5

Bardzo rzetelna, obszerna i ciekawa informacja wewnątrz motylarni sprawia, że dowiemy się wiele o kolorowych motylach, również tych, które latają dookoła nas. Również na zewnątrz motylarnia jest bardzo dobrze oznaczona i dzięki wyjątkowej konstrukcji, na pewno widoczna będzie z daleka.

4 / 5

W bezpośrednim sąsiedztwie motylarni znajdują się całkiem spore, płatne parkingi płatne.

Warto mieć zarezerwowane do 30 minut, które wystarczy by nacieszyć się motylami. Zresztą w tropikach jakie panują w Motylarni, trudno wytrzymać dłużej:)

Absolutnie dla każdego. Przy dzieciach (szczególnie małych) należy uważać by przez przypadek nie zdeptały motyli siadających na podłożu.

Motylarnia Niechorze jest dostępna dla każdego.

  • wyjątkowość miejsca,
  • możliwość bezpośredniego kontaktu z motylami egzotycznymi,
  • położenie przy innych atrakcjach i ciekawych miejscach,
  • parking w pobliżu,
  • bogate i ciekawie opracowane elementy informacji turystycznej wewnątrz motylarni,
  • trudno uchwycić na zdjęciu motyle w locie:)

Motyle mają swój cykl dnia. Bardziej aktywne i chętniejsze do latania są w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, natomiast po godzinie 17 motyle stają się spokojniejsze i łatwiej uchwycić je na zdjęciach, bo najczęściej siedzą wtedy na licznych kwiatach, liściach czy pożywieniu rozstawionym w motylarni.

Motylarnia Niechorze

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Wpis opublikowano: 13 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl