illuzeum w Łebie wystawa iluzja interaktywna zjawiska optyczne

illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)

illuzeum w Łebie to najbardziej zaskakujące i… zakręcone miejsce w regionie! W niewielkim budynku, przy głównym deptaku miasta znajduje się interaktywna wystawa, pełna iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych oraz zdumiewających eksperymentów. Na wystawie znajduje się ponad 100 stanowisk, przy których wykonując opisane czynności możemy doświadczyć wielu ciekawych zjawisk. Wśród nich m. in. ogromny kalejdoskop, obrazy 3D, hologramy, ruchoma ściana, tunel do Nowej Zelandii a także… paleta pełna pieniędzy, ukazująca jak wygląda ponad 36 000 000 złotych. Wiele z tych stanowisk prezentuje zabawki oraz urządzenia optyczne z XIX wieku, które nadal potrafią nas zaskoczyć mimo ogromnego postępu techniki.

Illuzeum w Łebie to jednak przede wszystkim dobra zabawa i świetna przygoda. Na niemal wszystkich stanowiskach aby doświadczyć zadziwiającego efektu najpierw sami musimy coś pokręcić, ostawić, ułożyć, przestawić czy dotknąć – to daje właśnie najwięcej frajdy! Wśród tej całej rozrywki jest również arcyciekawa lekcja fizyki, którą trudno przeżyć gdziekolwiek indziej. Warto podkreślić, że illuzeum w Łebie czynne jest przez cały rok.

Dokładną lokalizację miejsca: illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia), znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Trudno znaleźć równie angażującą, zakręconą i pozytywną wystawę interaktywną jak ta, którą możecie odwiedzić w illuzeum w Łebie! To nie tylko doskonała rozrywka dla każdego, niezależnie od PESEL-u ale również niezwykle ciekawa lekcja fizyki, optyki i sprawdzian dla własnych zmysłów!

illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)

illuzeum w Łebie interaktywna wystawa doświadczenia optyczne zjawiska
lampa plazmowa illuzeum w Łebie
dziecko malujące opiłkami magnetyczny pisak długopis
illuzeum w Łebie optyka fizyka zjawiska
wielki piksel złudzenie optyczne wystawa optyka zjawiska
4 / 5

Będąc w Łebie nie wypada przegapić okazji do takiej fantastycznej zabawy zmysłami i przygody, którą daje nam illuzeum. Gwarantuje Wam, że każdy z Was wyjdzie z tego miejsca pełen wrażeń, odkryć i zaskoczeń!

illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)
3.5 / 5

2.5 / 5

Ceny nie należą do najniższych, kształtują się na poziomie 30 zł za bilet normalny (stan na 2024). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety – rodzinne, grupowe i ulgowe.

3.5 / 5

Mimo położenia nieco na uboczu głównego centrum miasta, illuzeum chętnie odwiedzają wypoczywający w Łebie wczasowicze. Z racji, że powierzchnia ekspozycji nie jest duża, może zrobić się w nim nieco tłoczno.

4.5 / 5

Dotarcie do muzeum ułatwia duży szyld i oznakowanie budynku. Wewnątrz, na ekspozycji wszystko jest ciekawie i obszernie opisane oraz przygotowane.

1.5 / 5

illuzeum w Łebie nie posiada własnego parkingu. Pojedyncze miejsca parkingowe znajdują się w ciągu ulicy Tadeusza Kościuszki, przy którym się ono znajduje. Zaparkowanie na nich (szczególnie w sezonie) graniczy z cudem. Lepszą alternatywą jest płatny parking przy ulicy Łąkowej (ok. 250 m od illuzeum).

Absolutne minimum to 60 minut. Warto jednak zostać tutaj dłużej i wypróbować każdego z ponad 100 przygotowanych stanowisk!

Choć wiele stanowisk wymaga nieco skupienia, wytężenia a nawet umiejętności manualnych, rozrywkę odnajdą tutaj nawet 3-letnie dzieci, które z pomocą rodziców również będą mogły odkryć wyjątkowość tego miejsca i fenomen optycznych zjawisk!

Przestrzeń illuzeum pozbawiona jest trudności architektonicznych, które sprawiały by problem niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkiem dziecięcym. Niestety wejście do budynku prowadzi po dwóch stopniach.

  • ciekawie przygotowana ekspozycja interaktywna, angażująca i zadziwiająca,
  • ekspozycja przygotowana z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych,
  • położenie przy głównej ulicy Łeby (deptaku), ok. 500 metrów od ścisłego centrum miasta,
  • w dużej mierze przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecięcymi,
  • otwarte przez cały rok,
  • trudności z zaparkowaniem w pobliżu,

illuzeum w Łebie to nie tylko interaktywna ekspozycja, pełna złudzeń optycznych oraz stanowisk wytężających nasze zmysły. To również solidna lekcja historii, ponieważ wiele z prezentowanych zjawisk czy przedmiotów, sięga swoją historią wiele lat wstecz, ukazując nam przeszłość.

illuzeum w Łebie (opis i zdjęcia)

Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce! Sprawdźcie:

Szukając atrakcji dla dzieci i inspiracji na rodzinne wakacje nad polskim morzem, zachęcam do przeczytania innych moich wpisów:

Lubicie tego typu interaktywne ekspozycje i centra rozrywki, poznajcie podobne miejsca w Polsce, które udało mi się odwiedzić i opisać:

Wpis opublikowano: 12 czerwca 2024, ostatnia modyfikacja treści: 14 czerwca 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl