Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu

Muzeum Konsol Gier Video to jedna z ciekawszych atrakcji w Karpaczu, będąca nie tylko wystawą dawnych konsol i gier ale również przestrzenią w której ponownie będziecie mogli zagrać w takie legendarne tytuły jak np. Pac-Man, Mario Bros czy Galaga. Otwarto je w 2015 roku obok działającego w tym samym budynku Muzeum Techniki i Budowli z Klocków (już wkrótce na kierunkowo.pl) prezentując w nim ponad 50 lat historii sprzętu i gier video a także udostępniając dla odwiedzających ponad 30 stanowisk, na których można zagrać w gry sprzed lat! Wśród eksponatów muzeum znajdziecie m. in. około 50-letnią konsolę Philips Tele-Spiel, legendarne Commodore 64, kilka modeli konsol Atari a także polską konsolę Ameprod TVG-10. Są one zaledwie częścią tej ogromnej, prywatnej kolekcji, liczącej ponad 100 eksponatów, którą od kilku lat można oglądać w muzeum. Dodatkowym atutem jest to, że ekspozycja stale jest rozwijana, dbając jednocześnie o każdy detal, co widać doskonale będąc we wnętrzach muzeum. Dzięki temu Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu to nie tylko ciekawa atrakcja ale również miejsce bardzo wartościowe miejsce dla każdego fana elektroniki.

Dokładną lokalizację miejsca: Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Znajdujące się w Karpaczu Muzeum Konsol Gier Video to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w Polsce. Można poznać w nim nie tylko historię gier video i konsol ale również przypomnieć sobie jak wiele frajdy i rozrywki, nam one dostarczały całymi latami. Dużym wyróżnikiem tego miejsca jest to, że wystawę stworzono na bazie prywatnej kolekcji twórców muzeum, którzy w jej przygotowanie i utrzymanie wkładają wiele serca i pasji.

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu atrakcje karpacz atrakcje w karpaczu co warto zobaczyć w karpaczu
konsole gry muzeum
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
konsole gry muzeum stanowisko gracza
4 / 5

Każdy kto w przeszłości choć raz miał okazję zagrać na konsoli i poczuć ten specyficzny dreszczyk emocji, będzie tym miejscem zachwycony. W Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu nie tylko przygotowano wystawę legendarnych i tych mniej znanych konsol i gier ale przede wszystkim stworzono ponad 30 stanowisk, gdzie możemy raz jeszcze spróbować swoich sił w retro-grach. Mogę tylko potwierdzić, że nadal dają tyle samo frajdy!

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
3.5 / 5

3 / 5

Ceny biletów nie należą do najtańszych, ale nie są też droższe niż w przypadku innych atrakcji Karpacza. Dzieci do 90 cm wzrostu mają wstęp bezpłatny a dodatkowo dla wszystkich najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje (szczegóły w sekcji podpowiedź kierunkowo.pl). Szczegółowy i aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej muzeum.

3.5 / 5

Ilość turystów jest optymalna aby spokojnie poznać ekspozycję i skorzystać z wszystkich atrakcji tego miejsca. Raczej nie musicie obawiać się tłumów czy kolejek.

4 / 5

Muzeum zwiedza się indywidualnie i we własnym tempie. Każda cześć ekspozycji jest opisana a dodatkowo przy każdym eksponacie znajdziecie również krótką informację. Samo muzeum jest też dobrze oznakowane od zewnątrz, przez co nie powinniście mieć problemu z trafieniem do niego.

2 / 5

Z racji, że muzeum znajduje się niemal w samym centrum Karpacza nie ono posiada własnego parkingu. Swoje auto możecie bezpiecznie pozostawić na jednym z pobliskich parkingów miejskich (parkowanie płatne) np. przy ul. Parkowej (ok. 190 metrów) czy na ulicy Rybackiej (ok. 200 metrów). Za parkowanie na parkingach miejskich w Karpaczu możecie zapłacić używając np. aplikacji moBiLET. W okolicy znajdziecie również wiele parkingów prywatnych, które są zdecydowanie droższe niż miejskie.

Zwiedzanie muzeum zajmie Wam minimum 30 minut ale warto zostać tutaj dłużej, bo ilość gier w które można zagrać jest naprawdę spora! A co gra to kolejne wspomnienia:)

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu to miejsce praktycznie dla każdego, komu nie są obce gry video i taka forma rozrywki. Najlepiej będą bawić się tutaj oczywiście Ci wszyscy, którzy na takich konsolach grali 15-20 lat temu. Dla najmłodszych przygotowano jednak dodatkowe atrakcje, o nieco innej tematyce – spójrzcie na sekcję podpowiedź kierunkowo.pl.

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu znajduje się na piętrze budynku nie posiadającego windy, dlatego też ekspozycja nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.

  • unikalna, prywatna kolekcja ponad 100 konsol, komputerów i akcesoriów związanych z grami video sprzed lat,
  • około 30 stanowisk, na których można zagrać w dawne gry,
  • ciekawe zaaranżowana ekspozycja, stworzona przez pasjonatów,
  • kopalnia wspomnień,
  • położenie w centrum Karpacza, zaledwie ok. 300 metrów od głównego deptaku,
  • w okolicy kilka innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • brak parkingu i możliwa trudność z zaparkowaniem w okolicy, szczególnie w szczycie sezonu,
  • muzeum nie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

Dorośli grają w retro-gry sprzed a dzieci układają klocki! W Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu oprócz stanowisk z grami video przygotowano kilka miejsc, gdzie najmłodsi mogą oddać się przyjemności budowania z klocków LEGO a wszystko za sprawą znajdującego się za ścianą Muzeom Klocków w Karpaczu (już wkrótce na kierunkowo.pl), które zresztą warto odwiedzić przy okazji wizyty w tym miejscu. Tym bardziej, że można kupić bilet łączony do obu muzeów i zaoszczędzić kilka złotych.

Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu

Wpis opublikowano: 21 listopada 2023, ostatnia modyfikacja treści: 21 listopada 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl