lubniewice, księgarnia, informacja turystyczna lubniewice i łagów

Lubniewice. Centrum miasta

Chcąc poznać którekolwiek miasto, również Lubniewice, centrum miasta jest pierwszym miejscem gdzie kierujemy swoje kroki. Znając już najciekawsze miejsca miasta, takie jak Zamek Książąt Lubomirskich czy plażę miejską nad Jeziorem Lubiąż, pomijamy jednak bardzo ważne miejsca na mapie z których również powinny słynąc Lubniewice. Centrum Lubniewic nie należy do najbardziej okazałych, jest jednak w jego obrębie kilka bardzo interesujących miejsc. Zacznijmy od serca Lubniewic, czyli rynku. Ten niewielki, centralny plac miasta otaczają jedne z najstarszych w mieście kamienic a w jego centralnej części znajduje się fontanna z figurą Rusałki, która ma upamiętniać dobrą współpracę sąsiedzką polskich i niemieckich gmin. Dodatkowo to właśnie lubniewicki rynek jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Michaliny Wisłockiej. Nieopodal rynku znajduje zabytkowy kościół ze strzelistą, gotycką wieżą, który powstał w XV wieku. Idąc dalej ul. Jana Pawła II dojdziemy do Ratusza. To ceglany i wyróżniający się z otoczenia budynek, który razem z przyjemnie dla oka zagospodarowanym terenem jest ciekawym miejscem w tym małym miasteczku. Wracając ulicą imienia polskiego papieża w stronę Starego Zamku, dojdziemy do ostatniego zabytku wartego odnotowania. To jeden z najstarszych budynków miasta, datowany na rok 1781 “szachulec”. To właśnie w nim mieści się punkt informacji turystycznej oraz sklep m. in. z pamiątkami. To najważniejsze z obiektów, jakimi mogą pochwalić się Lubniewice. Centrum miasta jednak oferuje jeszcze jedno – spokój i leniwie płynący czas. Od Ratusza do “szachulca” Lubniewice przecinają ulice jednokierunkowe, dzięki czemu mimo, że to droga wojewódzka, centrum nie jest ani ruchliwie ani hałaśliwie. Dodatkowo na lubniewickim rynku można miło spędzić czas w jednej z restauracji lub lodziarni.

Dokładną lokalizację miejsca: Lubniewice. Centrum miasta, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Choć można pokochać Lubniewice, centrum miasta nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych miast. Trzeba przyznać, że dopiero w połączeniu z pozostałymi atrakcjami, Lubniewice stają się perełką Ziemi Lubuskiej.

Lubniewice. Centrum miasta

lubniewice rynek
ratusz lubniewice
lubniewice, księgarnia, informacja turystyczna lubniewice i łagów
lubniewice rynek fontanna rusałka
ulica osadników wojskowych lubniewice
2 / 5

I tak trafisz do centrum, będąc w Lubniewicach. Jeżeli jednak masz niewiele czasu, skorzystaj z innych atrakcji miasta a dopiero potem pospaceruj po jego centrum.

Lubniewice. Centrum miasta
4.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Bez tłumów.

3 / 5

Po drodze znajdziesz kilka tablic informacyjnych, jednak w wielu przypadkach nie opisują one tego przed czym właśnie stoimy.

5 / 5

Niewielki ale darmowy parking na rynku a także parking przy ratuszu (pod sklepem Biedronka)

Przespacerowanie się centrum Lubniewic powinno zająć około 1 godziny.

Dla każdego

Dla każdego

  • spokój i leniwie płynący czas,
  • uspokojony ruch samochodowy w centrum dzięki jednokierunkowym ulicom,
  • kilka ciekawych zabytków,
  • słabe zaplecze gastronomiczne i niewiele miejsca gdzie można na chwilę usiąść i wypić np. kawę

Szczególnie budynek “szachulca” na ul. Jana Pawła II powinien zwrócić twoją uwagę, zwiedzając Lubniewice. Centrum miasta oraz jego najważniejsze atrakcje łatwiej będzie odnaleźć mając dobrze przygotowane materiały turystyczne, które zdobędziesz właśnie w tym budynku, ponieważ to w nim znajduje się punkt informacji turystycznej.

Lubniewice. Centrum miasta

Wpis opublikowano: 27 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl