Lubniewice. Poznaj miasto miłości!

lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach

„Miasto miłości” to chyba bardzo trafne określenie dla Lubniewic, bo miejsc poświęconych miłości jest tutaj znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej. Lubniewice to urokliwa miejscowość na której mocne piętno odcisnęła Michalina Wisłocka, kobieta która zrewolucjonizowała w Polsce podejście do miłości i „sztuki kochania”… Podobno to właśnie tutaj przeżyła swój niebański romans co tylko potwierdza, że strzały amora latają tutaj o wiele celniej:)

Spis treści

Lubniewice - podstawowe informacje

Lubniewice to niewielka miejscowość na zachodzie Polski, położona na przesmyku pomiędzy Jeziorem Lubiąż i Krajnik. Administracyjnie leży w województwie lubuskim, około 20 kilometrów na południe od Gorzowa Wielkopolskiego.

Dzięki ciekawemu położeniu jest chętnie odwiedzana przez turystów, pragnących odpocząć nad jeziorem. Dodatkowego smaczku dodaje osoba Michaliny Wisłockiej, wywołanej już we wstępie. To właśnie ona przebywała tutaj przez pewnie czas, przeżywała swoje miłosne zawirowania oraz możliwe, że właśnie w Lubniewicach napisała pierwsze rozdziały „Sztuki kochania”, która odmieniła życie miłosne Polaków!

Dlaczego Lubniewice to dla wielu miasto miłości?

Lubniewice mocno upamiętniły Michalinę Wisłocką, która swoją książką „Sztuka kochania” dotarła z nowym podejściem do życia intymnego aż do 7 milionów Polaków! Takie są oficjalne statystyki, nikt nie wie ile było „piratów” czy wypożyczeń, dlatego można śmiało założyć, że te 7 milionów są wartością niedoszacowaną.

Żadne ze sztandarowych miast zakochanych, takich jak Chełmno (gdzie patronem jest św. Walenty), Białystok (ze swoją Aleją Zakochanych) czy Wrocław (ze swoją drogą miłości) nie było świadkiem takich miłosnych uniesień jak Lubniewice! Bardzo możliwe, że rewolucja obyczajowa rozpoczęła się właśnie tutaj, w Lubniewicach!

Może właśnie to ten klimat Lubniewic, leniwego letniego kurortu nad jeziorem powoduje, że ludzie z jednej strony szukają nowych znajomości a z drugiej doceniają to co już mają! Kto wie…

wczasy w lubniewicach Park Miłości w Lubniewicach

O Michalinie Wisłockiej słów kilka...

Michalina Wisłocka to dla wielu osób, postać całkowicie anonimowa. Może być nawet tak, że mają w swoim domu jej bestsellerową książkę „Sztuka kochania” i nawet o tym nie wiedzą. Warto zatem krótko przybliżyć tę niezwykłą osobę, która bardzo możliwe, że odmieniła życie każdego z nas.

Kardiolodzy mają swojego profesora Religę, natomiast ginekolodzy a przede wszystkim seksuolodzy mają właśnie Wisłocką. Michalina Wisłocka to lekarka, seksuolog i doktor nauk medycznych. Jej największym osiągnięciem jest jednak popularnonaukowy poradnik seksuologiczny „Sztuka kochania” z 1978 roku. Urodziła się w 1921 roku i dożyła sędziwego wieku 84 lat, by opuścić nas w 2005 roku. Podczas drugiej wojny światowej, mając zaledwie kilkanaście razem ze swoim mężem Stanisławem Wisłockim (biologiem) pracowała w Szpitalu Wolskim m. in. podczas powstania warszawskiego. W 1952 roku uzyskała dyplom lekarza, natomiast stopień naukowy doktora nauk medycznych obroniła w 1969 roku. W swojej pracy zajmowała się przede wszystkim niepłodnością i antykoncepcją a dodatkowo była współzałożycielem Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa oraz kierownikiem kilku poradni i towarzystw, które wspierały edukację seksualną młodzieży oraz zapewniały specjalistyczną opiekę medyczną. Najbardziej znana jest jednak ze swoich publikacji, wśród których oczywiście najważniejsza okazała się „Sztuka kochania”.

"Sztuka kochania"

Książka „Sztuka kochania” dla wielu jest kontrowersyjna, łamiąca tabu czy nawet gorsząca. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że zmieniła ona światopogląd w sprawach seksualności, życia intymnego oraz wzajemnego zaspokajania własnych potrzeb. Bardzo możliwe, że dzięki treściom w niej zawartym oraz popularności jaką zyskała, dzisiaj seksualność, sceny miłosne czy rozmowy na tematy intymne nie są już tak wielkim tabu. Nadal wiele jest do zrobienia w kwestii edukacji seksualnej, jednak dzięki „Sztuce kochania”, nie zaczynamy od zera, tylko jesteśmy już kilka kroków bliżej celu.

„Sztuka kochania” to również tytuł filmu fabularnego (właściwy pełny tytuł to „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej), który przybliża nam postać Michaliny Wisłockiej. Film wszedł do kin w 2017 roku a w główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska.

Trzeba przyznać, że producenci filmu mocny nacisk położyli na realizm filmu, chociażby w sferze lokalizacji kręconych ujęć. Również Lubniewice, stały się planem filmowym do tej produkcji i to właśnie tutaj kręcone były sceny pobytu Wisłockiej w tym miejscu. Wprawne oko dostrzeże w filmie kładkę na jeziorze Lubiąż, plażę w Lubniewicach czy Nowy Zamek. Świetna inicjatywa!

Lubniewice pełne miłosnych atrakcji!

Lubniewice mocno postawiły na atrakcje turystyczne, które wiążą się z miłością. Oczywiście to zasługa historii Michaliny Wisłockiej, której wiele z nich jest poświęconych. Wiele z nich powstało niedawno, przy okazji promocji i kręcenia filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Szlak Michaliny Wisłockiej

drzewo uniesień lubniewice szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach

Świetna trasa spacerowa, na której poznamy 7 miejsc, związanych z Michaliną Wisłocką i jej pobytem w Lubniewicach. Każde z miejsc ma swoją historię a kilka z nich możemy podziwiać również w filmie. Idąc szlakiem dotrzemy m. in. do plaży w Lubniewicach, Parku Miłości czy Wyspy Miłości, choć ta ostatnia pozycja nie jest łatwo dostępna:)

Park Miłości

Park Miłości w Lubniewicach

Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej to zielony i cichy zakątek Lubniewic. Na jego terenie znajdziemy stylowe rzeźby o tematyce miłosnej, Mostek Miłości czy najsławniejszą ławeczkę w okolicy. Ciekawe miejsce na krótki, romantyczny spacer!

Ławeczka Miłości

lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
Ławeczka miłości. Taki widok to rzadkość, ponieważ rzadko stoi pusta.

Wspólne zdjęcie na Ławeczce Miłości nie jest owiane jakąkolwiek legendą i nic nam nie gwarantuje, a mimo to Ławeczka Miłości jest oblegana przez odwiedzających Lubniewice! Nie jedna zakochana para w tym miejscu decydowała się na bardziej odważne gesty i wyznania, co akurat w Lubniewicach nikogo nie dziwi!

Mostek Miłości

kłódki zachochanych lubniewice Park Miłości w Lubniewicach

Kłódki stały się obecnie symbolem deklaracji miłości, dlatego w lubniewickim Parku Miłości nie mogło zabraknąć miejsca na ich powieszenie. Mostek Miłości znajduje się na ścieżce prowadzącej do Starego Zamku.

Wyspa Miłości

Najbardziej niedostępna miłosna atrakcja, ponieważ znajduje się na wyspie, położonej na środku Jeziora Lubiąż. Mimo, że najbardziej niedostępna, to kryje w sobie najbardziej pikantną historie, ponieważ to na nią pływała Michalina Wisłocka ze swoim kochankiem, by rozkoszować się miłością i ogniem letniego romansu!

Mój blog rozwija się dzięki osobom takim jak Ty!

Zostań moim Patronem i pomóż w szybszym rozwoju bloga!

Dzięki twojemu wsparciu, nawet od 3 zł miesięcznie, na kierunkowo.pl będzie mogło się ukazywać jeszcze więcej praktycznych wpisów!

Lubniewice - miejsce idealne na romatyczny wyjazd!

Jeżeli ktoś chciałby ruszyć na romantyczny wyjazd, okraszony odrobiną pikantnej za sprawą historii Michaliny Wisłockiej i jej książki „Sztuka kochania”, Lubniewice będą najlepszym wyborem! W tym miejscu nikogo nie zdziwią tematy i zachowania, uważane ogólnie za tematy tabu a wszechobecny kult miłości, dodatkowo otwiera nas na nawet najskrytsze wyznania.

Również atrakcje, które możecie znaleźć w Lubniewicach, powinny zadowolić wszystkich romantyków. Spacer brzegiem jeziora, zachód Słońca oglądany z pomostu, zimne winko na plaży, rejsik na rowerku wodnym czy łódce, a wszystko to tylko we dwoje, brzmi jak gwarancja romantyczne spędzonego czasu. Dla bardziej aktywnych warto pomyśleć o wodnym szaleństwie, rowerowych wycieczkach czy dłuższych wędrówkach tylko we dwoje, po okolicznych szlakach. Jest w czym wybierać i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach lubniewice

Dowiedź się więcej!

Jeżeli Lubniewice zaciekawiły Cię i chciałbyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej, przeczytaj pozostałe moje wpisy o tym miejscu!

atrakcje w lubniewicach wakacje w lubniewicach
(kliknij i przejdź do wpisu)
atrakcje w lubniewicach wakacje w lubniewicach
(kliknij i przejdź do wpisu)

A może Łagów?

A jeżeli szukasz czegoś w okolicy, może warto poczytać o Łagowie?

(kliknij i przejdź do wpisu)
0 0 vote
Article Rating
To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

zobacz również!

polecane wpisy

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

tu byłem!

Zobacz miejsca w których byłem! Przejdź do kategorii „tu byłem„.

urlop z dzieckiem?

a może by coś przekąsić?

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x