Park Miłości w Lubniewicach

Park Miłości w Lubniewicach
  • Marcin
  • 23 grudnia 2020
Park Miłości w Lubniewicach

Lubniewice przesiąknięte są atmosferą miłości, która potrafi się w nich zarówno narodzić jak i odbudować. Miejsce to upodobali sobie szczególnie zakochani, dla których między innymi, stworzono Park Miłości w Lubniewicach. Ten niewielki park, znajdujący się w niemal samym sercu Lubniewic ma kilka szczególnie romantycznych miejsc takich jak rzeźby o tematyce uczuciowej, mostek na którym zakochani wieszają swoje kłódki a przede wszystkim Ławeczkę Miłości, poświęconą Michalinie Wisłockiej. To właśnie ławeczka jest jednym z miejsc na Szlaku Michaliny Wisłockiej. Park, mimo że jest tak naprawdę niewielkim skwerem, urzeka ciszą i przytulnością, jednocześnie pozostając troszeczkę tajemniczym. Park Miłości w Lubniewicach oddaje pokłony nie tylko miłości zakochanych w sobie osób ale również miłości rodzicielskiej czy braterskiej. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i rowerzystów, ponieważ znajduje się w bardzo ważnym punkcie miasta. Wejście do niego znajduje się tuż obok budynku informacji turystycznej przy ul. Jana Pawła II i rozciąga się aż do Jeziora Lubiąż, przez które możemy przejść kładką na drugi jego brzeg, na którym znajduje się miejska plaża.

kategoria miejsca
lokalizacja

Lubniewice, pomiędzy ul. Osadników Wojskowych / Jana Pawła II a brzegiem Jeziora Lubiąż

GALERIA

Park Miłości w Lubniewicach

ławeczka miłości lubniewice i Łagów Park Miłości w Lubniewicach
Park Miłości w Lubniewicach
wczasy w lubniewicach Park Miłości w Lubniewicach
kłódki zachochanych lubniewice Park Miłości w Lubniewicach
przyjaciele parku miłosci lubniewice michalina wisłocka Park Miłości w Lubniewicach
wejście do parku miłości lubniweice wisłocka

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Park Miłości w Lubniewicach to jeden z nielicznych parków tematycznych w naszym kraju. Ten w Lubniewicach, poświęcono miłości a dodatkowo zlokalizowano w nim kilka miejsc szczególnie romantycznych. To niezwykłe miejsce, choć jako park podobne do innych.

  • MOIM ZDANIEM

Będąc tutaj, Park Miłości w Lubniewicach to pozycja obowiązkowa do odwiedzenia. Jest to równocześnie miejsce bardzo ciekawe w tych stronach i właśnie dlatego warto je zobaczyć!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Park Miłości w Lubniewicach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.5 / 5

Park Miłości w Lubniewicach


CENY

5 / 5

Bez opłat

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Park Miłości w Lubniewicach to jedno z najliczniej odwiedzanym miejsc na mapie miejscowości. Mało prawdopodobne byś spacerował po nim sam.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Jest wszystko co potrzeba by tutaj trafić oraz poznać jego historię. Dobra robota!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Najbliższy parking znajduje się na lubniewickim rynku, to kilkaset metrów od wejścia. Na pocieszenie postój jest darmowy.

POTRZEBNY CZAS

Spacer Parkiem Miłości zajmie Wam 10-15 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Park Miłości w Lubniewicach to również dobry skrót na plażę miejską, do której prowadzi kładka wychodząca właśnie z parku.

Park Miłości w Lubniewicach

MOCNE STRONY

  • cisza,
  • aranżacja parku, który zdobią romantyczne rzeźby, Ławeczka Miłości, mostek z kłódkami oraz drzewo przyjaciół Parku Miłości,
  • położenie na mapie Lubniewic,

SŁABE STRONY

  • niestety park jest niewielki,
  • najbliższy parking na lubniewickim rynku,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Dowiedź się więcej o Lubniewicach z moich pozostałych wpisów:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!