Lubniewice. Centrum miasta

lubniewice, księgarnia, informacja turystyczna lubniewice i łagów
  • Marcin
  • 27 grudnia 2020
Lubniewice. Centrum miasta

Chcąc poznać którekolwiek miasto, również Lubniewice, centrum miasta jest pierwszym miejscem gdzie kierujemy swoje kroki. Znając już najciekawsze miejsca miasta, takie jak Zamek Książąt Lubomirskich czy plażę miejską nad Jeziorem Lubiąż, pomijamy jednak bardzo ważne miejsca na mapie z których również powinny słynąc Lubniewice. Centrum Lubniewic nie należy do najbardziej okazałych, jest jednak w jego obrębie kilka bardzo interesujących miejsc. Zacznijmy od serca Lubniewic, czyli rynku. Ten niewielki, centralny plac miasta otaczają jedne z najstarszych w mieście kamienic a w jego centralnej części znajduje się fontanna z figurą Rusałki, która ma upamiętniać dobrą współpracę sąsiedzką polskich i niemieckich gmin. Dodatkowo to właśnie lubniewicki rynek jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Michaliny Wisłockiej. Nieopodal rynku znajduje zabytkowy kościół ze strzelistą, gotycką wieżą, który powstał w XV wieku. Idąc dalej ul. Jana Pawła II dojdziemy do Ratusza. To ceglany i wyróżniający się z otoczenia budynek, który razem z przyjemnie dla oka zagospodarowanym terenem jest ciekawym miejscem w tym małym miasteczku. Wracając ulicą imienia polskiego papieża w stronę Starego Zamku, dojdziemy do ostatniego zabytku wartego odnotowania. To jeden z najstarszych budynków miasta, datowany na rok 1781 „szachulec”. To właśnie w nim mieści się punkt informacji turystycznej oraz sklep m. in. z pamiątkami. To najważniejsze z obiektów, jakimi mogą pochwalić się Lubniewice. Centrum miasta jednak oferuje jeszcze jedno – spokój i leniwie płynący czas. Od Ratusza do „szachulca” Lubniewice przecinają ulice jednokierunkowe, dzięki czemu mimo, że to droga wojewódzka, centrum nie jest ani ruchliwie ani hałaśliwie. Dodatkowo na lubniewickim rynku można miło spędzić czas w jednej z restauracji lub lodziarni.

lokalizacja

Lubniewice (centrum miasta)

GALERIA

Lubniewice. Centrum miasta

lubniewice rynek
ratusz lubniewice
lubniewice, księgarnia, informacja turystyczna lubniewice i łagów
lubniewice rynek fontanna rusałka
ulica osadników wojskowych lubniewice

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Choć można pokochać Lubniewice, centrum miasta nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych miast. Trzeba przyznać, że dopiero w połączeniu z pozostałymi atrakcjami, Lubniewice stają się perełką Ziemi Lubuskiej.

  • MOIM ZDANIEM

I tak trafisz do centrum, będąc w Lubniewicach. Jeżeli jednak masz niewiele czasu, skorzystaj z innych atrakcji miasta a dopiero potem pospaceruj po jego centrum.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Lubniewice. Centrum miasta, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.3 / 5

Lubniewice. Centrum miasta


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Bez tłumów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Po drodze znajdziesz kilka tablic informacyjnych, jednak w wielu przypadkach nie opisują one tego przed czym właśnie stoimy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Niewielki ale darmowy parking na rynku a także parking przy ratuszu (pod sklepem Biedronka)

POTRZEBNY CZAS

Przespacerowanie się centrum Lubniewic powinno zająć około 1 godziny.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Szczególnie budynek „szachulca” na ul. Jana Pawła II powinien zwrócić twoją uwagę, zwiedzając Lubniewice. Centrum miasta oraz jego najważniejsze atrakcje łatwiej będzie odnaleźć mając dobrze przygotowane materiały turystyczne, które zdobędziesz właśnie w tym budynku, ponieważ to w nim znajduje się punkt informacji turystycznej.

Lubniewice. Centrum miasta

MOCNE STRONY

  • spokój i leniwie płynący czas,
  • uspokojony ruch samochodowy w centrum dzięki jednokierunkowym ulicom,
  • kilka ciekawych zabytków,

SŁABE STRONY

  • słabe zaplecze gastronomiczne i niewiele miejsca gdzie można na chwilę usiąść i wypić np. kawę

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Dowiedź się więcej o Lubniewicach z moich pozostałych wpisów:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!